Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TNG - 1x08 "Justice"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
0%
 0%  [ 0 ]
8
9%
 9%  [ 1 ]
7
9%
 9%  [ 1 ]
6
45%
 45%  [ 5 ]
5
27%
 27%  [ 3 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
9%
 9%  [ 1 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 11

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 09, 2006 10:05 pm    Teema: TNG - 1x08 "Justice" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 9. juulil kell 23:50 ETV's

"Õiglus"
Pärast seda, kui Enterprise on hulga Maalt pärit koloniste Strnadi päikesesüsteemi transportinud, ootab meeskond pikisilmi puhkusereisi planeedile Rubicun III. Sealne Edoks nimetatud tsivilisatsioon on vähem arenenud kui inimkond, aga see-eest valitseb Rubicunil kõikevõitev armastus ja kõik kohalikud asukad on haigustest puutumata. Puhkuseplaanid kisuvad kiiva, kui Wesley Crusher rikub Edo lastega mängides tahtmatult planeedil kehtivat seadust, mille alusel ta mõistetakse surma.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Kris
Leitnant


Liitunud: 24 Mai 2006
Postitusi: 77

PostitusPostitatud: Teis Juul 11, 2006 7:49 am    Teema: Vasta viitega

Andsin 5 punkti kuigi isegi see on vist liiga kõrge. Star Treki koduleheküljel on Treki fännid eilsele osale hindeks andnud 1,7/5. Kindlasti on tegemist 1. hooaja ühe halvima osaga.

Tegevus mis toimus Enterpriseil oli kohati päris põnev aga planeedil toimuv oli piinlikult halb. Eelkõige rikkus selle osa ära liigne seksuaalsus. Vähemalt ei saa seda süüdistada originaalseeria kopeerimises. Kahtlen kas 60ndatel oleks sellist osa üldse lubatud teleekraanidel näidata.

Lugedes välismaistes Treki fännide foorumites olevaid käesoleva osa kommentaare tundub, et suurem osa fänne oli antud osas pettunud kuna Wesley pääses Rubicon III-lt eluga. Tundub, et Wesley on sama populaarne tegelane nagu Jar Jar Binks Star Warsi uuemates filmides.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juul 11, 2006 10:40 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Peab kohe mainima, et väga vastuoluline episood minu jaoks vähemalt. Järjekordne TOS-ist imetud lillelaste osa. Sorry, no minu jaoks ei tööta sellised ideaalühiskonnad. Sest need lihtsalt ei saa toimida. Jälle mingi jutt, et meil pole juba 2000 aastat vägivalda olnud ja elame harmoonias. Kamoon, ja kõik läksid jällegi vabatahtlikult küsimusi esitamata surma? Isegi lihtlabase eksimuse eest? I don't think so. Kuna nad olid ikkagi inimesed e. humanoidid seal, neil olid tunded millest nad lausa pakatasid siis selline asi POLE võimalik. Ja see häiris tugevalt. Lisaks häiris ka see, et Enterprise meeskond ega ütleme ka üldisemalt StarFleet ei olegi endale siis teadmiseks võtnud, et kui sa lähed võõrasse riiki või maale või planeedile, tuleks järgida ja selgeks teha ka seal vastavad reeglid, seadused. Ok nad mainisid midagi, et seaduseid tutvustati neile. Aga kas siis tõesti karistused ei olegi osa seadustest, et neid ei tutvustatud. Blaah, ma ütlen. Peab mainima, et see oli väga sarnane konkreetse TOS-i osaga. Nime kahjuks ei mäleta peast.
Ehk ühesõnaga andsin niigi patuga pooleks 6 punkti lausa. Vist ikka Data ja Picardi pärast. Kukkus küll väga negativistlik välja aga siiski ma nüüd üdini seda ei ole Smile

Equ
_________________
Live long and prosper!


Viimati muutis seda Equ (Teis Juul 11, 2006 12:18 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Juul 11, 2006 11:09 am    Teema: Vasta viitega

Nojah, eks siin vist näidatigi ära, et sellised nn. ideaalühiskonnad ei taha hästi toimida. Iseasi, kas see siis nüüd pidi olema mingi ideaalse ühiskonna mudel. Mulle isiklikult siuke hipivärk ei istu.
Midagi sellist oleme jah TOS-is juba kord näinud - The Apple oli see osa, see kus need sarnased umpalumpad ringi jooksid. Nii et ei midagi uut siin päikese all.
Jälle pean Equga nõustuma - mulle jättis ka veidra mulje Enterprise meeskonna ettevaatamatus. Milleks üldse oli tarvis võtta alaealine (Wesley) kaasa planeedile, mille tavasid keegi õieti ei tundnud? Ja teda veel omapead hängima lubada? Ja siis kui keegi vaevus reegleid seletama, siis lõpuks tormati ülepeakaela Wesleyt otsima Smile
Aga 6 punkti tuleb ikka minu poolt. Iseenesest oli ju huvitav. Lihtsalt ma eelistan episoode, mille puhul tegevus ei keerle ümber Wesley Crusheri. Ei saanud see tegelane mulle sümpaatseks aastaid tagasi ega saa ka nüüd.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 11, 2006 1:33 pm    Teema: Vasta viitega

4/10
Jah, kes oskaks arvata, et lillepeenra lõhkumise eest surma mõistetakse... Very Happy See selleks...Nagu olen eelnevalt öelnud, on esimene
hooaeg kõige nõrgem ja edaspidi tase tunduvalt paraneb.Tundub, et algul nad püüdsidki säilitada TOS-i stiili, aga vast hakkasid fännid protestima ja vaatajaarvukus vähenes.Polegi rohkemat selle osa kohta öelda, eelnevad on juba kõike öelnud... Very Happy
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 11, 2006 3:10 pm    Teema: Vasta viitega

Esmane emotsioon - mina olin ka väga pettunud , et see väike tarkpea eluga pääses.

Kui sa uue planeedi avastad, tuleb suhteid arendada tasa ja targu, õppimaks kohalike tavasid, elanikesoove , võimalikke sidemeid teiste rassidega jne. Enterprise inimesed tahtsid lihtsalt planeedile maha prantsatada - "siin me oleme". Sellest tulenevalt oli ka Wesley üleastumine kapteni lühinägelikkuse süü.
Ja loogika kohaselt peaks kas kapten või esimene abi alati laevas olema . Ent kui Enterprise mingi uue planeedi avastab, jookseb sild tavaliselt tühjaks.

Panin kuus punkti.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Teis Juul 11, 2006 4:58 pm    Teema: Vasta viitega

Aga meelelahutuslik element oli olemas. Smile Vähemalt ei hakanud vaadates igav. Kõige rohkem meeldis Worfi ja Rikeri vaheline vestlus, kui Worf seletas, kuidas tema peab Maa naistega ettevaatlik olema. Muidu aga oli planeedi enda elanike liigne seksuaalsus väga pingutatud. Minus kui vaatajas tekitas piinlikust ka moment, kui landing partyt tulid tervitama kohalikud, kes tegid kohati väga kahemõttelisi märkusi ning veel hullem - näha meeskonda nendele vastamas.

Deode endi ühiskond ise jäi väga arusaamatuks, nagu teised kommenteerijad juba eespool on maininud. Kogu ümbrus oli hooldatud, kõik olid terved ja söönud, kuid ometi ei olnud näha ei töötavaid ega vanu inimesi. Ja näib, et TNGl ongi kombeks esitada palju küsimusi ja siis neile mitte vastata.

PS. Ja ma tõesti ei saa aru, miks Wesley järjepidavalt seda käistega kotti kannab.

6,5 ümardan seitsmeks. 7/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Juul 13, 2006 9:49 pm    Teema: Vasta viitega

Wendelh kirjutas:
PS. Ja ma tõesti ei saa aru, miks Wesley järjepidavalt seda käistega kotti kannab.

Laughing Jaaa....


No mina panin 5 punkti sellele osale. Ei olnud lihtsalt rohkemat väärt. Põhiline asi mis mind selle osa juures häiris, oli siiski see ära leierdatud jumala-teema. Neid episoode tuleb aga TNG's veelgi, kuigi õnneks mitte nii nõrgal tasemel.
Erinevalt mõnest pean siiski õigeks, et Wesley ära päästeti. Olgugi, et ta on üks paras tüütus, oleks Picardist olnud äärmiselt inetu lasta ta lihtsalt ära tappa, pealegi veel nii tühise asja eest. Ok, ma saan aru, et võõra koha seadusi tuleb austada ja seaduse mittetundmine ei vabasta vastutusest, kuid igat juhtumit tuleks siiski vaadelda ka läbi mõistusliku prisma, mitte ainult mingist seadusest näpuga järge ajades.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 27, 2006 2:19 pm    Teema: Vasta viitega

Njah, ok. Laughing

Olen nõus eelkõnelejatega, et episood oli nii kummaline kui ka ebaloogiline, kuid lõppkokkuvõttes päris naljakas. Ausalt öeldes ei teagi ühtegi teist episoodi Star Treki ajaloos, mis sellele väga sarnaneks. Nagu eelpool mainitud oli episoodis paar huvitavat vestlust, eriti meeldis mulle seekord Data, kes hakkab aegamööda endaks muutuma ning ka Picard paraneb iga osaga. Üldse tuleks märkida, et vaatamata eriskummalisele sisule, oli näitlejatöö täitsa tasemel.

Annan episoodile 6 punkti, kuid ausalt öeldes ei saagi seda eriti hinnata, tegu oli rohkem väikse naljaka vahepalaga. Very Happy
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group