Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Arvustusnurk
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Esm Juul 10, 2006 10:04 pm    Teema: Arvustusnurk Vasta viitega

Iga filmi jaoks pole mõtet oma teemat tegema hakata (eriti veel kui eesmärk on ainult paar rida teksti kirjutada). Arvustuspisik hakkas külge ning siin on lihtsalt mõned mõtted viimati nähtud filmide kohta. Kutsun ka teisi arvamust avaldama, filme on palju ning bloodraynite ja donniedarkode vahel manööverdades võib palju väärtfilme märkamatuks jääda.

"The Constant Gardener"

Fernando Meirelles'i lavastatud film ravimiärist Aafrikas. Visuaalselt väga ilus film, Aafrika on ilus paik, kuid usun et siin on tehtud ka palju DI tööd. Sisu on tasemel (mida näitab ka käsikirja Oscari nominatsioon) ning näitlejad suurepärased (Rachel Weisz võitis filmi eest Oscari, ka Ralph Fiennes on väga hea). Ma olen isegi lõpuga rahul. Südamlik film, üks parimaid mida viimaselajal näinud olen, soovitan soojalt. 9.5/10

"Kiss Me Deadly"

Seda 1955 aasta filmi loetakse kuuluvaks film noir'i klassikasse. Esimene puhas selle ¾anri film mida ma näinud olen, ning tuleb tõdeda, et ajahambale on päris hästi vastu pidanud. Positiivset: head näitlejad ning meeldejäävad stseenid. Negatiivset: lõpp. 8/10

"V for Vendetta"

Mina kuulun nende hulka, kellele antud film meeldib. Heade briti näitlejate eest tuleb plusspunkte, vaheldus ameerika kinole. Kuid millegipärast filmi teine pool venis, film ei suutnud minus lõpuni põnevust üleval hoida. Kuid siiski väga hea film. 8/10

"Lucky Number Slevin"

Hea idee, originaalsus on alati pluss, kuid minu jaoks ei vedanud see lõpuni välja. Natuke liiga kerge, liiga mugav. Mõne sisukäände oleks võinud ära jätta (mul pole midagi happy endi vastu, kuid siin oli see liiga sunnitud). 7/10

"The Three Burials of Melquiades Estrada"

Tommy Lee Jones'i lavastatud (ja peaosas) ning Guillermo Arriaga käsikirja põhjal tehtud film Mehhiko immigrantidest. Film võitis eelmise aasta Cannes festivalil parima näitleja (Jones) ja käsikirja (Arriaga) auhinna. Tommy Lee Jones on oma osas suurepärane, ei uskunud et ta nii hea näitleja on (kui see on näide tema annetest - nii lavastuse kui näitlemise osas - siis minugipoolest võikski ta selliseid arthouse filme tegema hakata). Arriagalt hea käsikiri, ootan suure huviga tema järgmist filmi "Babel" (mille lavastajaks Alejandro González Iñárritu, peaosades Brad Pitt ja Cate Blanchett - film võitis tänavuselt Cannes festivalilt parima lavastaja auhinna). 9/10

"Love Actually"

Tore humoorikas lugu armastusest (romantiline komöödia - nii selle ¾anri nimi peaks olema). Tõeline staaride paraad nii kaamera ees kui taga. Bill Nighy (nagu alati suurepärane), Liam Neeson (üks minu lemmiknäitlejatest), Keira Knightley (üks minu lemmiknäitlejatest), High Grant (sellised filmid on tema leib), Rowan Atkinson ja paljud teised. Plusspunktid Elisha Cuthbert'i eest. Sisu on teisejärguline - selline tore film. 8.5/10

"The Royal Tenenbaums"

Sai hiljuti filmi uuesti vaadatud. Minu lemmikkomöödiaid, selline huumor mulle istub. Igatpidi tippfilme. 10/10

"Grave of the Fireflies"

Anime, mille tegevus toimub Teise Maailmasõja aegses Jaapanis. Lugu teismelisest poisist ja tema 5 aastasest õest, kes pommitamise tagajärjel orvuks jäävad. Visuaalselt ilus film, hästi joonistatud (hea passiivne, pole nii esilekerkiv nagu näiteks Ghost in the Shell). Helitaust on jaapanipärane ning sobib filmiga nagu rusikas silmaauku. Filmi suurimaid plusse on tema kannatlikkus, film jätab aega mõtlemiseks. 9.5/10
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Juul 17, 2006 10:07 pm    Teema: Re: Arvustusnurk Vasta viitega

Sigma kirjutas:
"V for Vendetta"

Mina kuulun nende hulka, kellele antud film meeldib. Heade briti näitlejate eest tuleb plusspunkte, vaheldus ameerika kinole. Kuid millegipärast filmi teine pool venis, film ei suutnud minus lõpuni põnevust üleval hoida. Kuid siiski väga hea film. 8/10


Selle aasta seni parim kinoelamus. Ja veel tõeliselt positiivne üllatus, kuna enne filmi vaatamist ei teadnud sellest suurt midagi. 10/10... ka lõpu venimine mind ei häirinud.

Mitmed ideed olid laenatud "Krahv Monte Cristost," aga plagiaadis seda teost süüdistada kindlasti ei saa. Väga omapärane ja põnev film. Kuulub kindlasti rubriiki "shadowman soovitab" Wink

Remember, remember the fifth of November
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 18, 2006 12:48 am    Teema: Vasta viitega

"The Constant Gardener" - Vastu pidiselt sinule, ajas mind närvi just see "visuaalselt ilus" ja "südamlik film". Rünnati ju räpast äri - ravimitööstust, aga saavutati tüütu unelemine. Poliitiline põnevik peab olema konkreetsem, nt. "Syriana". 6/10

"V for Vendetta" - Üllatavalt hea. Hirm, et lõpu ära lörtsivad oli suur, kuid vedasid auga välja. Krahv Monte Kristolikkust saab ette heita Moore´le ,mitte filmile endale. Kuid kättemäks on universaalne teema ja ega Dumas´ki seda välja mõelnud. 8/10

"The Royal Tenenbaums" - "Rushmore" oli ikka parim Wes Andersoni filmidest. : ) 6/10

"Grave of the Fireflies" - Kõik Ghibili stuudio filmid on puhas kuld. 9/10

"Love Actually" - Minu jaoks väga nõrk romantiline komöödia. Head selle ¾anri filmid tulevad tänapäeval Koreast, nagu ka draamad. 3/10

Teisi filme näinud ei ole, kuigi "The Three Burials of Melquiades Estrada" on juba nädalaid huvi kergitanud.
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Teis Juul 18, 2006 12:40 pm    Teema: Vasta viitega

Trash kirjutas:
"The Constant Gardener" - Vastu pidiselt sinule, ajas mind närvi just see "visuaalselt ilus" ja "südamlik film". Rünnati ju räpast äri - ravimitööstust, aga saavutati tüütu unelemine. Poliitiline põnevik peab olema konkreetsem, nt. "Syriana". 6/10

Mina pean seda filmi eelkõige personaalseks draamaks. Kogu "poliitilise põneviku" vaatenurk jääb teisejärguliseks. Film räägib rohkem väiksematest asjades, ühe indiviidi võitlusest suure korporatsioonis vastu (ning tähtis on võitlus ise ning mida see indiviid selle jaoks teeb).

Filmi tagline on "Love. At any cost". Kõike mida Rachel Weiszi mängitud peategelane oli valmis oma eesmärgi täitmiseks tegema.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Aug 08, 2006 8:01 pm    Teema: Vasta viitega

"Poseidon"

Kokkuvõtet tegema ei hakka, kes tahab, lugegu ise. Smile

Sai täna ära vaadatud ning üldmulje on suhteliselt keskpärane; "nagu nad kõik". Tehniline pool oli väga hea, CGI-laev nägi usutav välja ning laeva kummuli minnes sisemuses toimunut oli väga hästi kujutatud, pean silmas just seda, et ei jäänud muljet, nagu vaataks mingit eriefekti. Mõned stseenid olid päris mõjusad, näiteks see, kuidas vesi basseinist koos inimestega välja voolas, ning see, kuidas üks naine liftist läbi klaasi välja kukkus.
Näitlejad tegid oma töö küll korralikult, kuid kõik stseenid olid kuidagi.. ebaoriginaalsed, eriti lapse päästmine viimasel hetkel. Ja seda, et tolle tüdruku isa ennast ohverdab, nägin ma juba filmi alguses ette - Armageddon vol.2. Razz

Aga põnevust ikkagi jätkus, sest selliseid mereõnnestuse filme ei ole just eriti tihti. Tuleb meelde küll Ghost Ship, aga see oli jälle natuke teisest kategooriast nagu ka Deep Rising.
5/10
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Teis Aug 08, 2006 10:32 pm    Teema: Vasta viitega

Paar sõna kahe Paul Thomas Anderson filmi kohta ("Hard Eight" nägin alles hiljuti telekast ning "Magnolia" kuulu juba kaua minu lemmikfilmide hulka). Ja "Crash".

"Magnolia"

Nagu mainisin, üks minu lemmikfilme. Pikk, aga väärt film. Sisu - vaade samal tänaval elavate inimeste ühte elupäeva. Paljud tegelased ja tegevusliinid ristuvad. Suurepärane cast. Ning PTA on sellise klassiga lavastaja kes suudab igaltühelt maksimumi võtta. Tom Cruise parim roll. Isiklik lemmik on Melora Walters litsaka narkosõltlase rollis. Lisaks olen ma filmi soundtracki suur fänn - taustamuusika omab selle filmi juures suurt tähtsust ning mulle sobib see nagu rusikas silmaauku. Kõik on super. Pea täiuslik film. Kindlalt minu top5 filmide hulkas. 10/10

"Hard Eight"

PTA lavastajadebüüt täispikkade filmide osas. Film on paremini tuntud nime "Sydney" all, kuid telekast nägin seda Hard Eight'ina. Sisu - film räägib loo mehest, nimi Sydney, kes aitab ühte ettejuhtuvat asotsiaali eluga järjepeale saada. Peaosades muideks samad näitlejad kes ka Magnolias üles astuvad - Philip Baker Hall ja John C. Reilly. Väga hea film. Parem kui ma ootasin. Tempo pole kiire, vaatajal on palju mõtlemisruumi. Film on kõike muud kui pinnapealne. Ning kogu kompott lõpeb just seal kus ta lõppema peab. 9.5/10

"Crash"

Eelmise aasta parima filmi Oscari võitja. Olen sellega nõus - aasta 2005 parim film. Kes filmi pole näinud võivad arvata, et teema jääb eestlaste jaoks liiga kaugele, kuid neil kartustel pole alust. Analoogiaid leiab alati (kasvõi eestlaste ja venelaste suhted), mis muidugi ei tähenda, et film nõuab nende leidmist. Crash on üllatavalt sarnane Magnoliaga - vaade erinevate inimeste ühte elupäeva, filmidel on isegi sarnane sõnum. Pikkust on vähem (alla 2 tunni), kuid käsikiri on teravam (mida ka käsitletud teema rohkem nõuab).

Suurepärane käsikiri ja lõige. 3 Oscari võitja - parim lõige, parim käsikiri ja parim film. Need valdkonnad on selle filmi trumbid.

Üks filmikriitik kirjutas, et sellel filmil on võime teha vaatajast parem inimene. Võibolla liiga julge väide, kuid mõistan mida ta sellega öelda tahtis. 10/10
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 10, 2006 12:39 am    Teema: Re: Arvustusnurk Vasta viitega

Sigma kirjutas:
Tommy Lee Jones on oma osas suurepärane, ei uskunud et ta nii hea näitleja on (kui see on näide tema annetest - nii lavastuse kui näitlemise osas - siis minugipoolest võikski ta selliseid arthouse filme tegema hakata).


TLJ ongi hea näitleja ( JFK, Cobb ) ja arvatavasti ei ole sa näinud Lonesome Dove miniseriaali, kus herr Jones 15 aastat varem samuti oma sõbra surnukeha matmiseks läbi jõgede ja üle mägede veab. Soovitan ! Sarnastel teemadel liiguvad veel vägagi draamad The Milagro Beanfield War , Silver City ja väga hea film Lone Star. Arthouse väljendiga oleksin kitsim, mingit uut cinemaatilist lähenemist ei toimunud. Lihtsalt hea film. 6/10

Sigma kirjutas:
Mina pean seda filmi eelkõige personaalseks draamaks. Filmi tagline on "Love. At any cost". Kõike mida Rachel Weiszi mängitud peategelane oli valmis oma eesmärgi täitmiseks tegema.


Sa Sigma vist ei ole naisemees, muidu ei meeldiks Rachel Weiszi käitumine sulle pooltki nii. Abikaasana oleks ta ikka täielik pain in the ass. He he !!

PS. Imestasin, et sa viimases postituses Paul Thomas Andersoni filmidest Punch-Drunk Love´i ei maini. Filmil on ju meeletu heliriba ja ka muidu nii nunnu.
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Nelj Aug 10, 2006 12:53 am    Teema: Vasta viitega

"Usual Suspects"

Film meeldis, näitlejatöö oli hea ning lõpus on ka üks mahlakas twist.
Lemmiktegelane oli Kobayashi, Pete Postlethwaite sobis rolli nagu võti võtmeauku. Imestan, miks film on Roger Ebert'i "Kõige halvemad filmid" listis. 8/10.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Nelj Aug 10, 2006 11:17 am    Teema: Re: Arvustusnurk Vasta viitega

Trash kirjutas:
Abikaasana oleks ta ikka täielik pain in the ass. He he !!

Aga see oligi kogu asja point...ta tegi kõik, vahendeid valimata, et oma eesmärgini jõuda. See "Love. At any cost" viitab tema armastusele aafrika vastu, mees oli lihtsalt vahend selle saavutamiseks. Kasvõi stseen kus ta ühe tähtsa paberi saamiseks oli valmis magama oma mehe hea sõbraga.
Tsiteerin::
PS. Imestasin, et sa viimases postituses Paul Thomas Andersoni filmidest Punch-Drunk Love´i ei maini.

Asi lihtsalt selles et pole seda filmi näinud.

PS. IMHO poliitilised avatarid on natuke kohatud. Prooviks neid vältida, poliitikast võib arutada ka 'Vaba Arutelu' alafoorumis kui soovi on.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 10, 2006 11:45 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Lemmiktegelane oli Kobayashi


"Usual Suspects" on tõesti hea film, isegi korduvalt vaadatud ja seda luksust saan endale harva lubada. Meelde tuli kohe Jaapani re¾issöör Masaki Kobayashi kelle klassikaline kummitusfim Kwaidan võiks sinusugusele horrori fännilegi huvi pakkuda. IMDb näitas ka, et suurepärase visuaalse mängu Rez autor on keegi Jun Kobayashi. Mhhh... Rez on ka PS2 -le ilmunud, tsekka järgi, omapärase mängunaudingu võin garanteerida.

Sigma kirjutas:
See "Love. At any cost" viitab tema armastusele aafrika vastu, mees oli lihtsalt vahend selle saavutamiseks. Kasvõi stseen kus ta ühe tähtsa paberi saamiseks oli valmis magama oma mehe hea sõbraga.


Mina seda filmist küll väljalugeda ei osanud. Somehow makes sense !

Sigma kirjutas:
PS. IMHO poliitilised avatarid on natuke kohatud. Prooviks neid vältida, poliitikast võib arutada ka 'Vaba Arutelu' alafoorumis kui soovi on.


Samas tundub koomiline, et austad naist, kes võitleb asja vastu, mis tundub talle väär aga samas soovitad minul seda mitte teha. Minu sümpaatia kannatava Liibanoni rahva pärast ei ole järelikult võrdne tema südamevaluga kannatava masai rahva pärast.

Sigma kirjutas:
Film räägib rohkem väiksematest asjades, ühe indiviidi võitlusest suure korporatsioonis vastu (ning tähtis on võitlus ise ning mida see indiviid selle jaoks teeb).


Minu väike märk avatarina, et hoolin, ongi see väikese indiviidi võitlus. Kas tõesti mõistad täielikult Tessat, aga mitte mind ? Kas püüe muuta maailma paremaks on aksepteeritav vaid kinolinal ja mitte siinsamas foorumis ?
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 12:03 am    Teema: Vasta viitega

Trash kirjutas:

Kas püüe muuta maailma paremaks on aksepteeritav vaid kinolinal ja mitte siinsamas foorumis ?


Olen arvamusel, et elu on püha ja seda tuleb hoida igal võimalusel, kuid ma ei leia, et kedagi boikoteerides on võimalik maailma paremaks muuta.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Püh Aug 13, 2006 7:33 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 1:53 am    Teema: Vasta viitega

Avasin oma tekstile uue teema nimega Poliitiline korrektsus. Mul ei ole siiski mingit kavatsust foorumit ulmekaugemaks väitlema hakata.
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 8:08 am    Teema: Vasta viitega

Trash kirjutas:
Samas tundub koomiline, et austad naist, kes võitleb asja vastu, mis tundub talle väär

Ma ei austa Tessat, vähemalt mitte sellel määral nagu sa püüad väita. Ma austan tema võitlust oma ideaalide ümber.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Püh Aug 13, 2006 9:48 am    Teema: Vasta viitega

Hmm. Teema on vist väheke käest ära läinud, kuid kuna vastav teema offtopicule sai tehtud, siis las ta olla pealegi. Smile

Silent Hil

Veidral kombel paistsid olevat kõik inimesed mu ümber kinosaalis otsekui hüpnotiseeritud. Paar innukamat kinokülastajat tagumises reas isegi kiljusid, samas kui sõber kõrvaltoolis magama jäi. Sõna otseses mõttes.

Film ei jätnud sügavat muljet. Algul (enne kui see oli Eestisse jõudnud) hinnati IMDBs seda väga kõrgelt, hinne oli vist kaheksa millegagi, räägiti, et parim film, mis iial mängu järgi tehtud on. Nüüd on hinne 6.6 ja arvamusi on mitmeid.
Mängu ennast mängisin aastaid tagasi ja sarnasus selle järgi, mida mäletan, oli hämmastav. Ma ei teagi, kas see on hea või mitte, sest tohutult raske oli filmi jälgida, kui mäng kogu aeg peas keerles. Näitlejatöö oli kahtlemata hea, ei saa kurta ka eriefektide üle. Story ise jäi minu jaoks veidi poolikuks, kuna mängus ei jõudnud ma pooltki nii kaugele. Mõtlen just neid veidraid ajanihkeid ja loomulikult lõpu kahemõttelisus.

Oh well. 7/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Aug 13, 2006 11:03 am    Teema: Vasta viitega

Wendelh kirjutas:
Hmm. Teema on vist väheke käest ära läinud, kuid kuna vastav teema offtopicule sai tehtud, siis las ta olla pealegi. Smile

Silent Hil

Veidral kombel paistsid olevat kõik inimesed mu ümber kinosaalis otsekui hüpnotiseeritud. Paar innukamat kinokülastajat tagumises reas isegi kiljusid, samas kui sõber kõrvaltoolis magama jäi. Sõna otseses mõttes.

Film ei jätnud sügavat muljet. Algul (enne kui see oli Eestisse jõudnud) hinnati IMDBs seda väga kõrgelt, hinne oli vist kaheksa millegagi, räägiti, et parim film, mis iial mängu järgi tehtud on. Nüüd on hinne 6.6 ja arvamusi on mitmeid.
Mängu ennast mängisin aastaid tagasi ja sarnasus selle järgi, mida mäletan, oli hämmastav. Ma ei teagi, kas see on hea või mitte, sest tohutult raske oli filmi jälgida, kui mäng kogu aeg peas keerles. Näitlejatöö oli kahtlemata hea, ei saa kurta ka eriefektide üle. Story ise jäi minu jaoks veidi poolikuks, kuna mängus ei jõudnud ma pooltki nii kaugele. Mõtlen just neid veidraid ajanihkeid ja loomulikult lõpu kahemõttelisus.

Oh well. 7/10.


Tegelikult polnud need üldse mingid ajanihked, vaid peategelane suundus nightmare (nii fännid kutsuvad seda) maailma. Silent Hill'il on kolm layerit, normal town ehk siis tavaline, ei ole mingeid kolle ega midagi. Foggy town ehk siis udune versioon, seal on kollid juba ja nightmare world (suuremad kollid ja maailm on "roostes". Ise pole veel filmi näinud, ootan ikka millal Astrisse tuleb, ma võiks väga vabalt selle mujalt ka hankida aga ei taha oma elamust rikkuda. Ja mis sa lõpu kahemõttelisuse all mõtled?
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Püh Aug 13, 2006 11:43 am    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Ja mis sa lõpu kahemõttelisuse all mõtled?


Ei hakka avalikult spoilerdama, aga kui huvi on, siis:

Väike tüdruk, Rose'i tütar, tõi tõenäoliselt (?) Alessa kurjuse endaga kaasa.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Püh Aug 13, 2006 2:12 pm    Teema: Vasta viitega

Ei hakka dubleerima, aga antud leheküljelt peaks kätte saama enamuse minu blogi filmijutust: http://ulmeguru.blogspot.com/2006/04/filmid-minu-blogis.html
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Teis Aug 15, 2006 11:59 am    Teema: Vasta viitega

"House of Flying Daggers" (Shi mian mai fu, meil linastus nime all "Lendavate pistodade koda")

Paar aastat tagasi sai seda kinos vaatamas käidud - ilusaim film mida ma näinud olen. Milline maastik, millised värvid. Meisterlik operaatoritöö. Ning kõigele krooniks veel superiludus Ziyi Zhang selles maagilises õhkkonnas akrobaatilisi trikke tegemas. Mida filmilt veel tahta? Sisu? Võitluskunstifilmides on see vaid viis ühelt "võitlusnumbrilt" teisele liikumiseks. Kuid sellel sisul pole siin ka midagi viga.

Võitlusnumbritest oli kõige meeldejäävam ühest vibust välja lastud 5 noole samaaegne tabavus. Muljetavaldav lõpp väga heale võitlusstseenile. Lisaks veel akrobaatiatrikid põllul, seejuures oskuslik aeglustuse kasutamine (jällegi meisterlik operaatoritöö). Näitlemine oli hea, meespeaosalised täitsid oma kohta perfektselt ning ka Ziyi Zhang oli suur edasiminek võrreldes Crouching Tiger, Hidden Dragon'iga (kus ta mõjus natuke liiga puisena). 9.5/10
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kain
Laevastikuadmiral


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 318

PostitusPostitatud: Teis Aug 15, 2006 4:25 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
"House of Flying Daggers" (Shi mian mai fu, meil linastus nime all "Lendavate pistodade koda")

.....

Soovitan ära vaadata ka paar aastat pistodadest vanema "Ying xiong".
_________________
If hope is the engine of soul,
Then duty is the navigator...
And love is the fuel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Teis Aug 15, 2006 6:03 pm    Teema: Vasta viitega

Kain kirjutas:
Soovitan ära vaadata ka paar aastat pistodadest vanema "Ying xiong".

Üritan. Loodetavasti on see rohkem "House of Flying Dagger" poole ja mitte nagu "Crouching Tiger, Hidden Dragon", milles ma sügavalt pettusin. Polnud visuaalselt pooltki nii ilus (minujaoks on see selliste filmide puhul esmatähtis), segasema sisuga (millest pool läks niikuinii üle minu pea) ning näiteks Ziyi Zhang'i näitlemine annab kõvasti soovida (ja tema tegelaskuju, ennasttäis ülbe plikatirts, ei kutsu ka just kummardama). Lisaks olid kõik võitlusstseenid suur pettumus (eriti veel paljuräägitud viimane finaal).
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 6

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group