Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Arvustusnurk
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Fletcher
Lipnik


Liitunud: 21 Apr 2007
Postitusi: 37

PostitusPostitatud: Laup Apr 21, 2007 8:53 pm    Teema: Vasta viitega

Ise olen ka filmibloginduse juba vaikselt kätte saanud ja katsun iga päev paar arvustust juurde kirjutada. Eks iga päev teki tahtmine kellegagi filmidest vestelda ja kui hetk pole selleks sobiv, siis saab ikka filmiblogi muljetada. Katsun mingit kuiva filmihuumorit kah vahel sisse pista, iseasi, kas õnnestub.

"Klassist" rääkides: too juhtum alaealisega, mida eelnevalt mainiti, tuli minulgi umbes kuu aega tagasi meelde ja kraapisin Google'ist välja lühema variandi artiklist, kus sellest räägiti:

Tsiteerin::
Kümneaastane Rasmus rääkis politseile, kuidas ta tema kaaslased, 7-14-aastased poisid teda ragulkast lasksid, teda kividega pildusid, teda prääksuga kükke tegema sundisid. Poisid peksid Rasmust ja lõikasid tal juuksed ära, kirjutab Eesti Ekspress.
Üks piinaja rääkis nii: “Käskisin Rasmusel põlvili laskuda ja peksta pihku ning öelda, et seks on superhea. Sander ütles talle, et aja endal kõvaks. Sel ajal kui Rasmus oma nokut kõvaks ajas, hakkasin mina tal juukseid lõikama.”
Järgnes taas kambakesi peksmine. Viimaks pissis üks piinajaid Rasmuse riided täis. Teinegi ajas püksid maha, käskis suhu võtta ja @!#$ ohvrile suhu. Teised sülitasid talle suhu.
Esiti hoidis Rasmus osa toimunust enda teada, aga viimaks avaldas: “Sander käskis lepatriinu mul noku otsast sisse toppida. Sander andis lepatriinu ja ma toppisingi. Siis käskis Sander toppida mul käbi pepusse, aga ma seda ei teinud. Siis võttis ja toppis Sander ise selle mulle pepusse. Sel ajal, kui mina põlvili olles oma nokut hõõrusin.”
Viimaks sundisid nad märgade riietega Rasmust jooksma ja viimasel õnnestus põgeneda. Piinamine kestis kokku vähemalt kolm tundi.
“Ma ei öelnud ühtegi korda neile, et lõpetage ära,” tunnistas Rasmus. “Ma ei julgenud neile öelda, sest kartsin neid. Olen nende käest varem ka peksa saanud.”
Üks piinajaist sattus kuuks ajaks vanglasse, üks käis koolis edasi ja on väidetavalt muutunud, teised on kaagid edasi. Nooremad said noomida ja kümme tundi ühiskondlikult kasulikku tööd.


Sealt ka siis see suhuvõtmise osa, mida nägime Ilmar Raagi "Klassi" rannastseenis.

Igatahes muljetasin pikemalt oma filmiblogis, kui äsja kinos sai käidud ja elamus veel värske oli.
_________________
http://fletchujafilmid.blogspot.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Apr 25, 2007 1:27 pm    Teema: Vasta viitega

Olen seda kümneaastase poisi lugu kunagi Delfist lugenud, ausaltöeldes ei ole ma päris kindel, kas see 100% tõsi on. Igatahes minuteada on Raagi filmis toimunu ühe teise juhtumi järgi tehtud.
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 25, 2007 8:35 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
Miks "aenea" ja mitte "Sigma"?


See on ju anagram. Ega sa järsku üks Jeesuse lastest ei ole? Tean, tean, seal Da Vinci koodis käis pidevalt üks anagrammidega jändamine ja lõpuks selgus , et Amelie on jeesuse laps. Kahtlus jääb ka sinu puhul.
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Kolm Apr 25, 2007 8:51 pm    Teema: Vasta viitega

Trash kirjutas:
Ega sa järsku üks Jeesuse lastest ei ole?

Kes need veel on? Olen ateist kui kedagi huvitama peaks.

Aenea meeldib mulle lihtsalt. Ilus sümmeetriline nimi, kõlab kah veel hästi. Ning vähe tähtis pole ka fakt et tegu minu lemmik ulmetegelase nimega (loomulikult Simmonsi Hyperion saagast).
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Esm Mai 28, 2007 9:17 am    Teema: Vasta viitega

Identity (2003)

Äratas huvi, sest ülesehitus olevat sarnane Christie originaalideele - kindel arv võõraid isoleeritud kohas, kes hakkavad üksteise järel surema.

John Cusack mängis ühte peaosa, imdb kommentaarid on täis kiidusõnu tema rollile, aga mulle see üldse ei meeldinud. Tohutult kuiv ja emotsioonitu, selline "gimme the gun, goddamnit" ropendamine/karmi mehe mäng tundus overkill.
Algus oli ka kergelt segadusseajav, lõpust rääkimata. Tegelased olid räiged stereotüübid, kuid noh, eks ta nüüd selge ole ka, miks.
Siiski, lõpp oli andekas. Tohutult segane, kuid andekas.
5.5-6/10.


The Hills Have Eyes (2006)

Sarnase temaatikaga oli "Wrong Turn" ka, mingid moondunud friigid elavad keset eikuskit ja mõrvavad möödasõitjaid. Kahe filmi algused olidki üllatavalt sarnased. Aga õige varsti selgus, miks "The Hills Have Eyes" kümme korda parem on.

Esiteks olid tegelased sügavad. Nad käitusid nagu igaüks meist oleks sellises olukorras käitunud. Nad surid, nad üritasid võidelda, nad üritasid nutikad olla. Ja nad surid. Näitlejatöö oli väga hea.
Tegevustik jooksis alguses küll aeglaselt, kuid kurjakuulutavalt. Tempo hakkas tõusma umbes peale esimest pooltundi; oli kerget huumorit, kuid oli ka piisavalt palju kehaosi, laipu, verd, soolikaid.
Ja isegi mutandid olid isiksused. Kuidagi iroonilisena mõjus ainult Ameerika lipp, mida korduvalt erinevatel eesmärkidel kasutati.

Lõpus saab kangelane just sellest tegelasest, kellest seda kõige vähem oodata võis. Ja lõpp oli põrgulikult hea. Võiks vaielda, et veidi ebareaalne, kuid oi kui stiilne.
9/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Juun 02, 2007 1:41 pm    Teema: Vasta viitega

Kirjutasin küll, et jätkan ka siin teemas filmidest kirjutamist, kuid reaalsus on see, et ma ei näe erilist mõtet siia oma teksti copyda. Blogi on arvustusteks natuke parem meedium, koos piltide ja muu vidinaga.

Vahepeal on tempo päris kõrge olnud. Näiteks mais oli 7 arvustust, juuni tuleb natuke vaiksem. Tõelisi pärle on siiamaani 2 ette juhtunud, Su-ki-da ja Kûchû teien, loodetavasti lisandub sinna veelgi mõni.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Juun 27, 2007 5:16 pm    Teema: Vasta viitega

Funny Games (1997)

Ma pole midagi sellist varem näinud. Või noh, olen, idee pole teab kui uudne, kuid teostus on "Funny Gamesi" puhul meeletult erinev.
Lühidalt: kaks noormeest võtavad perekonna nende maakodus pantvangi, et nendega 'mänge' mängida.

Filmis ei olnud märkimisväärset alastust, ei olnud seksi, ei olnud verd-ja-soolikaid-lendab vägivalda. Kuid see oli ikkagi üks kõhedamaid linateoseid, mida ma näinud olen. Ei olnud isegi sellist närvipinget, ma ei võpatanud näiteks kordagi ega vaadanud ka kordagi kõrvale - selleks polnud ausalt öeldes vajadustki, sest enamik veriseid stseene toimusid kaamerasilmast eemal.
Pantvangi võtjad, kaks noormeest, olid uskumatult õnnestunud tegelaskujud. Mindfuck järgnes mindfuckile ja nemad lihtsalt seletasid, kuidas kõik palju lihtsam oleks, kui pere ilusti kaasa mängiks.

Soundtrack isegi polnud suurem asi, tegelikult see praktiliselt puudus, kuid kui muusika mängis, siis oli see kirjeldamatult mõjus.

Lõpp oli kli¹ee, kuid jällegi, see toimis.
8-9/10
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Veeb 09, 2008 12:06 am    Teema: Vasta viitega

Vaatasin ära sellise filmi nagu He Was a Quiet Man

Ei ole muud öelda, et kui 5+ ning vaadake kindlasti kõik ise see ära.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 22, 2008 1:56 pm    Teema: Vasta viitega

Aasta 2007 parimad filmid ehk minu "Oscarid"

Tegin oma blogis väikese kokkuvõtte mis teosed eelmisel aastal minus maru tekitasid.
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Nov 27, 2010 12:05 am    Teema: Vasta viitega

Into Paradiso
http://www.imdb.com/title/tt1719496/
http://2010.poff.ee/est/filmid/programmid.p/inimoiguste-eriprogramm/into-paradiso

Pimedate Ööde Filmifestivali raames külastasin täna kinos Kosmos ülalnimetatud Itaalia filmi. Kõigepealt peaks alustama võib-olla sellest, et minu kokkupuude filmidega mujalt maailmast peale USA ja eriti veel mitte-ulmefilmidega on suhteliselt piiratud. Tegelikult ma natuke kahetsen seda, sest enamasti on sellised filmid suutnud mulle alati positiivse kogemuse pakkuda, aga keelebarjäär ja kättesaadavus seavad nende sagedasemale vaatamisele omad piirid. Seega ma kasutaksin ka selle filmi puhul võrdlusmomendina USA-st pärit ja 2006. aastal parima filmi Oscari võitnud filmi Crash, mis on ilmselt üks minu lemmikutest mitte-ulmefilmidest. Kahjuks on tegu järjekordse linateosega, mis pärast vaatamist siin kommenteerimata jäi, aga see selleks. Muidugi ei ole need kaks filmi otseselt võrreldavad, sest rassismi teema ei ole käesolevas Itaalia filmis sugugi nii prevalentne, aga ka see film räägib loo sellest, kuidas ühel hetkel ristuvad kohalike ja immigrantide teed. Nagu filmi re¾issöör pärast filmi kinos rahvale kõneles, siis on immigratsioon hetkel Itaalias kuumaks teemaks ning filmi sai valitud srilankalased just seetõttu, et nende kogukond suutis pakkuda võrreldes teistega rohkem huumorit ning nad on seejuures tihti korralikumad ja püüdlikumadki kui kohalikud itaallased ise. Martin Helme ilmselt tuleks ütleks nüüd, et ma olen nilbe tolerastia pooldaja, aga see selleks, ma tegelikult ei kavatsenud siin poliitikast rääkida. Kuigi äkki peaks, sest tegelikult seondub see filmi teemaga üsna otseselt.

Võib-olla kõige rohkem jäi mulle filmist meelde ühe peategelase (töö kaotanud teadlane) toodud näide, kus ta võrdles inimesi rakkudega, kellest mõned on terved ja mõned haiged. Nagu arvata võib, siis mulle meeldib teatav teaduslik element filmides, aga ütlen ka ära, et siin oli see loo teenistuses ega olnud kuidagi pealesurutud võrdlus. Lõpuks oleneb kõik siiski konkreetsete inimeste vahelistest suhetest, mitte nende nahavärvist või päritolust. Väärib ka mainimist, et film suutis suurepäraselt ühendada huumori ja draama, kusjuures tegu ei olnud seejuures mitte eraldi elementidega, vaid mõlemad omadused olid ühendatud ühtedesse stseenidesse. Igatahes on see film, mis väärib kindlasti ise vaatamist, minu poolt au ja kiitus filmi loojatele. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Dets 11, 2010 11:20 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin üle pika aja taas ära kolm esimest Rambo filmi. Positiivselt üllatas see, et esimene film oli tegelikult märgatavalt tõsisem kui eeldada võiks ning liigitub pigem draamaks kui veriseks action-põnevikuks. Kindlasti juhtis film tähelepanu sel ajal USA-s olulisele ühiskondlikule probleemile, mis puudutas suhtumist Vietnami sõja veteranidesse. Teine ja kolmas film olid esimesega võrreldes tunduvalt tüüpilisemad, kuid meelelahutuslikus mõttes ehk selle võrra ka kergemini vaadatavad. Teine film millegi poolest eriti silma ei jäänud, kuid kolmandas mõjus mõnus irooniana seik, et Rambo aitas sisuliselt tegelasi, kelle baasil hiljem moodustati Taliban, mis pärisajaloos ameeriklaste vastu pöördus. Very Happy

Uusimat neljandat filmi veel näinud pole kahjuks, kuid ehk millalgi leian selleks võimaluse.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
Lehekülg 6, lehekülgi kokku 6

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group