Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mis usku sa oled ?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
 
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 1:47 pm    Teema: Vasta viitega

Jon Snow kirjutas:
Tsiteerin::
Kas se lause oli mulle mõeldud?

Noh, niivõrd-kuivõrd, et minu jaoks pole satanistidel ja kristlastel suurt vahet, mõlemat usuvad mingit ülimat jõudu.


No see on küll väga pealiskaudne lähenemine, sama hästi võiks öelda, et kõvakettal ja emaplaadil pole mingit vahet, sest mõlemad on arvutiosad.
Praktiliselt kõik religioonid toetuvad mingile ülimale jõule, aga kõigil neil on mingi vahe ja mõnel isegi väga suur.

vicebarbar sulle ka üks küsimus. Miks sa kummardaksid just saatanat? Kas asi on muusikamaitses(seda järledan su avatarist), mingis tungis kuhugi kuuluda? Või siis lihtsalt satanismi põhimõtted on sulle nii südamelähedased? Ja kuna satanismil on samuti mitu tahku, siis millist õppetust sina pooldaks?
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 2:01 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Praktiliselt kõik religioonid toetuvad mingile ülimale jõule, aga kõigil neil on mingi vahe ja mõnel isegi väga suur.

Skeptikud usuvad, et kõike saab ratsionaalselt seletada, agnostikud jälle ei välista, et on olemas korrastav jõud, aga uskuma hakkavad nad seda alles peale selle jõu olemasolu tõestust. Tänapäevase definitsiooni järgi võib nii skeptitsismi, agnostitsismi kui ka veel mitmeid mõtteviise religiooniks pidada.
Mõtlen, järelikult olen olemas... Seda öeldi ikka juba väga ammu.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 2:14 pm    Teema: Vasta viitega

Jon Snow kirjutas:

Skeptikud usuvad, et kõike saab ratsionaalselt seletada, agnostikud jälle ei välista, et on olemas korrastav jõud, aga uskuma hakkavad nad seda alles peale selle jõu olemasolu tõestust. Tänapäevase definitsiooni järgi võib nii skeptitsismi, agnostitsismi kui ka veel mitmeid mõtteviise religiooniks pidada.
Mõtlen, järelikult olen olemas... Seda öeldi ikka juba väga ammu.


Jah tõepoolest, unustasin kõik erinevad New Age liikumised jne. Pidasin eelkõige silmas klassikalisi religioone. Kui me hakkaksime siinkohal süüvima kõikitesse erinevatesse usulahkudesse siis... Üks suund sataniste ei usu ka ülima jõu olemasolu, vaid peab inimeste sisemist iha nö. saatanaks ja leiab, et seda tuleb emmata, mitte tõrjuda.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Laup Aug 12, 2006 12:56 am    Teema: Vasta viitega

Luterlane... st. leeritatud ja ristitud... samas miski uskliku mutikese jaoks olen ma ilmselt paras luterlik häbiplekk, sest kirikus käisin viimati kolmveerand aastat tagasi ning kirikumaks on ka maksmata...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
VV
Kaptenleitnant


Liitunud: 8 Dets 2005
Postitusi: 101
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Aug 12, 2006 10:54 am    Teema: Vasta viitega

Jon Snow kirjutas:
agnostikud jälle ei välista, et on olemas korrastav jõud, aga uskuma hakkavad nad seda alles peale selle jõu olemasolu tõestust.


Mitte päris. Definitsiooni järgi agnostikud ei välista ega kinnita jumala olemasolu, kuid nende arvates ei saa kumbagi väidet kuidagi ka tõestada või ümber lükata. Samas on olemas nn. "nõrk agnostitsism", mis väidab, et kuigi meil pole praegu täit teadmist jumala olemasolust, võib tõestus kusagil siiski olemas olla, mistõttu ei võeta seisukohta enne täiendavate tõendite väljatulemist. Mõni agnostismi alaliik aga väidab, et see polegi tähtis, kas jumal on olemas või mitte ning et inimesed ei peakski oma pead sellega vaevama.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Aug 13, 2006 8:30 pm    Teema: Vasta viitega

velz83 kirjutas:
Jon Snow kirjutas:
Tsiteerin::
Kas se lause oli mulle mõeldud?

Noh, niivõrd-kuivõrd, et minu jaoks pole satanistidel ja kristlastel suurt vahet, mõlemat usuvad mingit ülimat jõudu.


No see on küll väga pealiskaudne lähenemine, sama hästi võiks öelda, et kõvakettal ja emaplaadil pole mingit vahet, sest mõlemad on arvutiosad.
Praktiliselt kõik religioonid toetuvad mingile ülimale jõule, aga kõigil neil on mingi vahe ja mõnel isegi väga suur.

vicebarbar sulle ka üks küsimus. Miks sa kummardaksid just saatanat? Kas asi on muusikamaitses(seda järledan su avatarist), mingis tungis kuhugi kuuluda? Või siis lihtsalt satanismi põhimõtted on sulle nii südamelähedased? Ja kuna satanismil on samuti mitu tahku, siis millist õppetust sina pooldaks?


tähendab, asi on selles, et ma olen suhteliselt vägivaldne inimene, kuid ma ei ole väitnud, et usuksin saatanat, pooldan siiski ateismi,
keegi siin veel rääkis, et satanismis ja kristluses erilist vahet pole, ma olen aru saanud sedasi, et kristlus keelab tappa, saatan pooldab tapmist.....
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 14, 2006 7:54 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Mõni agnostismi alaliik aga väidab, et see polegi tähtis, kas jumal on olemas või mitte ning et inimesed ei peakski oma pead sellega vaevama.

See alaliiik tundub mulle endale kõige sobivamana.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 14, 2006 6:33 pm    Teema: Vasta viitega

Jon Snow kirjutas:
Tsiteerin::
Mõni agnostismi alaliik aga väidab, et see polegi tähtis, kas jumal on olemas või mitte ning et inimesed ei peakski oma pead sellega vaevama.

See alaliiik tundub mulle endale kõige sobivamana.


Aga mille poolest nad erinevad ateistidest, kes samuti selle küsimusega pead ei vaeva.Sul kas on usk (mingisse) jumalasse või elad Temale mõtlemata.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
VV
Kaptenleitnant


Liitunud: 8 Dets 2005
Postitusi: 101
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 14, 2006 6:46 pm    Teema: Vasta viitega

Klassikaline ateist üldiselt väidab, et jumalat ei olegi olemas. Samas mõne allika andmeil on agnostitsism ateismi alaliik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Esm Aug 14, 2006 6:49 pm    Teema: Vasta viitega

Ateism on religioon, agnostsism ei ole... ateist usub, et Jumalat ei ole olemas... sarnaselt usklikule, kes usub, et on... agnostikule ei lähe see küsimus eriti korda, sest vettpidavaid tõestusi pole ei poolt, ega ka vastu teooriatele...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Aug 14, 2006 8:50 pm    Teema: Vasta viitega

Mina isiklikult ühtegi religiooni ei järgi ega kavatse ka järgima hakata, kuna pole sellise 'vaimse juhatuse' vastu vajadust tundnud. Sel teemal võiksin ma pikalt ja laialt kirjutada, aga et teemas pole nii nõutud, siis ei hakka ka vaeva nägema. Very Happy
Põhimõtteliselt olen midagi ateisti ja agnostiku vahepealset.



vicebarbar kirjutas:
tähendab, asi on selles, et ma olen suhteliselt vägivaldne inimene


LaughingLaughing
Äkki seletaksid, kuidas see täpsemalt väljendub?
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Esm Aug 14, 2006 9:05 pm    Teema: Vasta viitega

Tegelikult ma arvan, et ta arvab et kui ta metalit kuulab on ta vägivaldne ja julm. Laughing
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 15, 2006 7:43 am    Teema: Vasta viitega

Ka mina kuulan enamjaolt metalit, ja veel väga brutaalset, aga eriti vägivaldseks ennast ei pea. Omal ajal on muidugi kõike ette tulnud, aga üldiselt olen küllaltki rahumeelne.
Mis aga jumalasse puutub, siis hiljaaegu nägin toredat definitsiooni: jumal ja tema olemasolu kuulub pigem psüühika valdkonda, kui füüsika.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 15, 2006 8:24 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
jumal ja tema olemasolu kuulub pigem psüühika valdkonda, kui füüsika.

Selle all mõeldakse mitte seda nagu oleks usklikud vaimuhaiged, vaid seda, et võimalik et jumala tunnetus ja uskumine on mentaalsed seisundid.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 15, 2006 12:12 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Mina isiklikult ühtegi religiooni ei järgi ega kavatse ka järgima hakata, kuna pole sellise 'vaimse juhatuse' vastu vajadust tundnud. Sel teemal võiksin ma pikalt ja laialt kirjutada, aga et teemas pole nii nõutud, siis ei hakka ka vaeva nägema. Very Happy
Põhimõtteliselt olen midagi ateisti ja agnostiku vahepealset.



vicebarbar kirjutas:
tähendab, asi on selles, et ma olen suhteliselt vägivaldne inimene


LaughingLaughing
Äkki seletaksid, kuidas see täpsemalt väljendub?



see peitub pidevas sõimamises, tahtes kedagi peksta, no nõesti kummaline, kui see alles praegu siin ilmsiks tuleb, see ei tohiks siin foorumis esimest korda väljenduda
ja üldiselt laamendan kah palju nii sees kui ka väljas
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 15, 2006 1:54 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
see peitub pidevas sõimamises, tahtes kedagi peksta, no nõesti kummaline, kui see alles praegu siin ilmsiks tuleb, see ei tohiks siin foorumis esimest korda väljenduda
ja üldiselt laamendan kah palju nii sees kui ka välj


Ma nii huvi pärast küsiks, et kas sõimamine/peksmine on ka viljakas olnud? Kui tihti kedagi sõimad/peksad? Kas laamendamine on ka kaasa toonud lähema tutvuse politseidega või on see kõik asjaarmastaja tasemel?
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Aug 15, 2006 2:07 pm    Teema: Vasta viitega

Jon Snow kirjutas:
Tsiteerin::
jumal ja tema olemasolu kuulub pigem psüühika valdkonda, kui füüsika.

Selle all mõeldakse mitte seda nagu oleks usklikud vaimuhaiged, vaid seda, et võimalik et jumala tunnetus ja uskumine on mentaalsed seisundid.



Kahjuks ei ole linki anda, aga seoses sellega meenus mulle üks artikkel, kus mainiti, et religioossus on seotud mingi geeniga, mida kõigil inimestel ei ole.

@vicebarbar:
Ei ole küll märganud, et sa foorumis eriti vägivaldne või sõimaja oleks olnud. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Kain
Laevastikuadmiral


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 318

PostitusPostitatud: Teis Aug 15, 2006 4:30 pm    Teema: Vasta viitega

vicebarbar kirjutas:

... ma olen aru saanud sedasi, et kristlus keelab tappa, saatan pooldab tapmist.....



Ja mis kummastaval viisl oled sa sellisele järeldusele jõudnud?(justnimelt et saatan pooldab tapmist)
_________________
If hope is the engine of soul,
Then duty is the navigator...
And love is the fuel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 8:16 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
ma olen aru saanud sedasi, et kristlus keelab tappa, saatan pooldab tapmist.....


Keelata ta ju võib, aga maailma suuremad massimõrvad on ikka läbi viidud kristlaste poolt. Ka on Vana Testament küllaltki verine ja propageerib asju, millede eest tänapäeval kohe vangi pandaks.
Tegelikult on nii, et pole kristlust ilma satanismita ja satanismi ilma kristluseta, nad on lihtsalt ühe ja sama asja kaks poolt. Vaidlusest kumb neist "parem" on mina agnostikuna osa ei võta.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Aug 19, 2006 12:13 pm    Teema: Vasta viitega

16 enamlevinud müüti ateistide kohta:

http://wayofthemind.dehumanizer.com/2006/08/15/16-common-myths-about-atheists/

Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 8

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group