Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mis usku sa oled ?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
 
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 21, 2006 11:20 am    Teema: Vasta viitega

Jon Snow kirjutas:
Tsiteerin::
see peitub pidevas sõimamises, tahtes kedagi peksta, no nõesti kummaline, kui see alles praegu siin ilmsiks tuleb, see ei tohiks siin foorumis esimest korda väljenduda
ja üldiselt laamendan kah palju nii sees kui ka välj


Ma nii huvi pärast küsiks, et kas sõimamine/peksmine on ka viljakas olnud? Kui tihti kedagi sõimad/peksad? Kas laamendamine on ka kaasa toonud lähema tutvuse politseidega või on see kõik asjaarmastaja tasemel?


proovin siiski politseist eemal hoida...
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
alariroh
Nooremleitnant


Liitunud: 27 Nov 2006
Postitusi: 56
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Laup Dets 02, 2006 9:13 pm    Teema: Vasta viitega

Mina olen kristlane.See tähendab et usun Piibli Jumalat ja Kristuse õpetust. Eks tähenda ju Jumala nimi / ma olen see kes ma olen/ Meie isa palve algab samuti eesti keeles sõnadega /meie isa kes sa oled taevas/.Ateism on mulle arusaamatu. Sellega nagu ütleks valmistatu oma valmistajale /sina pole mind teinud/ Idea
_________________
solaris
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Laup Dets 02, 2006 10:13 pm    Teema: Vasta viitega

alariroh kirjutas:
Mina olen kristlane.See tähendab et usun Piibli Jumalat ja Kristuse õpetust. Eks tähenda ju Jumala nimi / ma olen see kes ma olen/ Meie isa palve algab samuti eesti keeles sõnadega /meie isa kes sa oled taevas/.Ateism on mulle arusaamatu. Sellega nagu ütleks valmistatu oma valmistajale /sina pole mind teinud/ Idea


Samuti on arusaamatu mulle kristlane. Ei tahaks solvata, kuid kristlus on nagu elu võtmine. Niiet, võta kuidas tahad, kuid see on kahe otsaga asi. Wink
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Dets 02, 2006 10:42 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:

Samuti on arusaamatu mulle kristlane. Ei tahaks solvata, kuid kristlus on nagu elu võtmine. Niiet, võta kuidas tahad, kuid see on kahe otsaga asi. Wink


"Kristlus on nagu elu võtmine." Selle selgitus peaks küll huvitav olema. Wink
Ma ei soovitaks ühtegi usundit nii karmilt kritiseerida.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 12:30 am    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
AlienX kirjutas:

Samuti on arusaamatu mulle kristlane. Ei tahaks solvata, kuid kristlus on nagu elu võtmine. Niiet, võta kuidas tahad, kuid see on kahe otsaga asi. Wink


"Kristlus on nagu elu võtmine." Selle selgitus peaks küll huvitav olema. Wink
Ma ei soovitaks ühtegi usundit nii karmilt kritiseerida.


No tegelikult vist ütlesin liialt karmilt, kuid seda vist tegelt päris kristluse kohta öelda ei saa, kuid rohkem nagu usu kohta üleüldiselt. Sa ju pead ju vähemalt osa oma elust pühendama Jumalale. No raske seletada, aga igastahes selline on minu vaatevinkel.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Zinera
Leitnant


Liitunud: 23 Nov 2006
Postitusi: 62

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 8:04 am    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
TrekRanger kirjutas:
AlienX kirjutas:

Samuti on arusaamatu mulle kristlane. Ei tahaks solvata, kuid kristlus on nagu elu võtmine. Niiet, võta kuidas tahad, kuid see on kahe otsaga asi. Wink


"Kristlus on nagu elu võtmine." Selle selgitus peaks küll huvitav olema. Wink
Ma ei soovitaks ühtegi usundit nii karmilt kritiseerida.


No tegelikult vist ütlesin liialt karmilt, kuid seda vist tegelt päris kristluse kohta öelda ei saa, kuid rohkem nagu usu kohta üleüldiselt. Sa ju pead ju vähemalt osa oma elust pühendama Jumalale. No raske seletada, aga igastahes selline on minu vaatevinkel.



hehe...mina ütleks et kristlus on suht mõttetu asi, sest piiblid ja kõik värgid põhinevad ju valedel ja kõik on lihtsalt selle jaoks tehtud, et inimesi oli vaja vanasti kontrollida(siis kui kristus risti löödi) Razz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 9:16 am    Teema: Vasta viitega

Zinera kirjutas:
AlienX kirjutas:

No tegelikult vist ütlesin liialt karmilt, kuid seda vist tegelt päris kristluse kohta öelda ei saa, kuid rohkem nagu usu kohta üleüldiselt. Sa ju pead ju vähemalt osa oma elust pühendama Jumalale. No raske seletada, aga igastahes selline on minu vaatevinkel.

hehe...mina ütleks et kristlus on suht mõttetu asi, sest piiblid ja kõik värgid põhinevad ju valedel ja kõik on lihtsalt selle jaoks tehtud, et inimesi oli vaja vanasti kontrollida(siis kui kristus risti löödi) Razz

Ma olen väga piiblikauge inimene, võibolla pole piisavalt pädev seda teemat kommenteerima, kuid...

See et Kristus risti löödi ja muud sündmused - peavad need siis tõsi olema? Tähtis on ikka jumalasõna ja need on lihtsalt selle illustreerimiseks toodud.

"Sa ju pead ju vähemalt osa oma elust pühendama Jumalale". Kuidas sellest lausest aru saada? Religioon kui selline on ju oma olemuselt elulaada, moraalikoodeks. Kas siis kui sa oma "moraalikoodeksi" (pole selle sõna kõige suurem fänn, kuid mina paremat pähe ei tule) järgi pead varastamist patuks, kas sa pühendad "osa oma elust Jumalale" kuna piiblis on kirjas 10 käsku? Mõlemad on samad asjad (olemuselt), üks on lihtsalt pandud kirja sellisesse raamatusse nagu piibel.

Meil kõigil on oma põhimõtted, moraalikoodeks. Kõik see mida me peame "õigeks" ja "valeks". Viisakus, kombed. Jumalasõna (piible, koran jne) on lihtsalt üks viis sellist "tarkust" kirja panna.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 10:31 am    Teema: Vasta viitega

Aga need keelavad sul tegemast midagi, mida sa isegi tahaksid! Võib-olla kristlus päris pole nii, kuid islam kindlasti. Muidugi kui inimest kasvatatakse maast ja madalast usklikuna siis muidugi ei võta ta teiste nõud kuulda ja elabki nii. Näiteks, miks peaks uskuma seda, et peale surma läheb moslem põrgu, kus vee asemel talle tulikuuma vaske näkku valatakse? See et mingi mees hüppab ei-tea-kust välja ja hakkab mingit kräppi suust välja ajama, ei ole õige. Muidugi tol ajal olid ajad teised ning inimesed ei suutnud kõike teaduslikult välja seletada. Kuid Muhamed, ta kuulis hääli ja oli mõnda aega erak. Kust üldse keegi teab, et ta polnud mingi vaimuhaige, kes nägi oma järjekordsetes unenägudes Gaabrieli inglit. Aga ei, Muhamed tormas kuskil liivastel aladel ringi ning kuulutas oma usku, kõik jäid uskuma ka. Muidugi aitas ka see, et pärast vallutamist lasid nad pärismaalastel elada maksuvabana, kui nad pöörasid islami usku. Niiet, kui mõlemad reklaamivad headust ja ma ei tea mida, siis miks on vaja sõdida ja teistele seda usku pähe määrida? Mulle tundub pigem, et kellegil oli mingi maailmavallutusidee.

Tean, et see tekst on paljudele usklikele solvav, kuid mis teha, selline on minu arvamus usust ja kõik sellega kaasnevast.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 11:14 am    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Aga need keelavad sul tegemast midagi, mida sa isegi tahaksid! Võib-olla kristlus päris pole nii, kuid islam kindlasti.

Las see olla selline. Maailmas on 1,3 miljard islami usku inimest, seega mõnedele see istub. Usk ei tohi olla koormaks, see peab olema abiks. Usk on inimese jaoks, mitte inimene usu jaoks. Keegi ei sunni sind mingit religiooni uskuma. Kui näiteks islam keelab sul tegemast midagi mida sa teha tahaksid, siis sinu moraalikoodeks pole lihtsalt islami usule vastav. Me kõik oleme erinevad, nende 1,3 miljardi jaoks on islami usk vastavõetav.

Meil kõigil on oma põhimõtted, mis on "õige" ja "vale". Mõni peab eutanaasiat valeks, mõni õigeks; mõni peab füüsilist karistust laste puhul õigeks, mõni valeks jne. Näiteks mina pole "ühiskondliku moraali" suur austaja. Minu põhimõte on - ela ise ja lase teistel elada. Me kõik oleme erinevad, erineva mõttelaadiga, me kõik töötame erinevalt.

Küsid miks on vaja usku teistele pähe määrida? Nad usuvad et peab. See on nende mõttemaailm, mitte sinu. Võib hoopis küsida - miks on sul vaja neile pähe määrida, et nende usku pole tarvis teistele pähe määrida? Kasutades sinu enda sõnu - ära keela neil tegemast midagi, mida nad ise tahaksid teha.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 11:31 am    Teema: Vasta viitega

Väga õige jutt Sigma.

Siiski lisaks veel omalt poolt, et usku "pähe määrivad" ikka kristlastest väga vähesed, tegu on pigem inimese sisetundega, mis ta usu juurde viib ning ta ei hakka seda jõuga teistele peale suruma.
Isiklikult leian, et usundid on vaatamata oma verisele ajaloole ka aidanud paljusid inimesi oma elu moraalselt õigesti elama. Vähemalt on inimestel mingi põhjus olla salliv, need, kes usklikud ei ole, peavad ise oma moraalikoodeksi looma ning paljudel see ei õnnestu.
Seega las kõik valivad ise, kes nad tahavad või ei taha olla ja ärme hakka mängima kõiketeadjaid, sest tegelikke vastuseid me lihtsalt ei saagi teada.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 1:11 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ei tea, kas te üldse loete mida ma kirjutan või mitte.

See on nende mõttemaailm, mitte sinu.

Aga see on jällegi minu mõttemaailm!
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Tume Torn
Nooremleitnant


Liitunud: 25 Sept 2006
Postitusi: 44
Asukoht: Saku

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 1:14 pm    Teema: Vasta viitega

usun loodusseadustesse ja inimestesse
_________________
Its fangs are in your flesh before its hiss leaves your ears.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 2:03 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Aga see on jällegi minu mõttemaailm!

Milline mõttemaailm?

Inimesed on erinevad.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 5:17 pm    Teema: Vasta viitega

Tegelikult okei, lõpetame selle jutu. Usu ja poliitika vaidlused toovad alati halba.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
alariroh
Nooremleitnant


Liitunud: 27 Nov 2006
Postitusi: 56
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 7:51 pm    Teema: Vasta viitega

Teadust võib küll usuga võrrelda kuna see püüab maailma seletada nii nagu oskab kuid ka tänased arusaamad võivad muutuda.Oleks väga tore kui me teaks millistes vanades kirjutistes on tõe kõla,millised aga haige mõtte kandjad.Arvatakse et Piibli mõned osad on pärit Babüloni hävinud raamatukogust.Mõndagi on seal ka Vana Egiptuse tarkusest.Kas on õige pidada seda valeks ainult vanuse pärast? Question Igas kristlikus kirikus on piisavalt küsimusi tekitavaid seisukohti kuid rahvas ei taha kahelda , neil pole selleks aega.Rahvas tahab kindlaid vastuseid.
Mina usun et Kristus andis suurepärase maailma mõistmise võtme.

Heldet Poega,kes maailma
inimarmastuse tõi
kelle rahvas,nagu ikka,
tasuks ristipuule lõi.
H.Heine
_________________
solaris
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 11:08 pm    Teema: Vasta viitega

Kristlus ise on igati tore. Küll aga on selle eeskujud mitte nii toredad.
Igasugused lapsi vägistavad pühaisad jne... Muidugi on pedofiile meie ühiskonnas, julgen arvata, et suht palju isegi. Iseasi on, kuidas sellised usupukki saavad. Milleks on rahvale üldse kirikut vaja kui usk peitub inimeses endas?
Kirikutele annetatakse raha, et need siis selle vaestele jagaksid ja armulauda teeksid jne, kuid see raha läheb enamasti kiriku enda ülalpidamiseks ja pühakodade levitamiseks. Miks mitte raha kohe seda vajavatele inimestele otse ise anda?
Siis veel see kuulus pühak Maria Theresa, kes maailmale nii palju halba tegi. Jah, kristlus niiöelda soosib teiste inimeste valu enda peale võtmist, kuid siis ma teen seda vabatahtlikult ja nutan ning nälgin ise, üksi, mitte ei pane teisi seda tegema. Surijatekodu on minumeelest häbiks kristlusele, inimesed viidi sinna nälgima, lihtsalt surma ootama.
Üldse, kõik katoliiklikud prohvetid on kuidagit võltsiks osutnud. Muidugi istuvad nad oma kirikupukis ja ei ole muus maailmas toimuvast teadlikud, kuid see ei vabanda nende tegusid. Näiteks Gandi jne..

Minu sõnum on, et miks peab neid kristlike moraale nii ümber nurga õpetama, et jumal tahab jne. Miks ei või seda teha otse, et ära tee teisele inimesele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse. Miks peab tingimata ütlema, et Jumal tahab nii? Miks mitte öelda näiteks, et mina arvan, et nii on lihtsalt maailmale ja meile kõigile parem?
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller


Viimati muutis seda tint (Püh Dets 03, 2006 11:13 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 11:13 pm    Teema: Vasta viitega

tint kirjutas:
Minu sõnum on, et miks peab neid kristlike moraale nii ümber nurga õpetama, et jumal tahab jne. Miks ei või seda teha otse, et ära tee teisele inimesele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse. Miks peab tingimata ütlema, et Jumal tahab nii? Miks mitte öelda näiteks, et mina arvan, et nii on lihtsalt maailmale ja meile kõigile parem?


Siin tuleb mängu nn "hirmu faktor" - teatavasti on suurem osa inimestest sellised, kellele saab vaid siis midagi selgeks teha ja mingil viisil käituma panna, kui neid kuidagi ähvardada. Kristlus ja paljud teised religioonid on siin sunnivahendiks valinud põrgu, kus õpetust mitte järginuid ootavad peale surma kohutavad piinad. Kui poleks hirmu põrgu ees, siis ei võetaks seda ühe isiku arvamust lihtsalt kuulda. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 11:25 pm    Teema: Vasta viitega

Ja kõigepealt tuleb inimesele muidugi ära seletada, mis see põrgu on... Kas härra Enterprisel on hirm Põrgu ees? Sa ei pea sellele vastama, kui sa ei taha. Näed siis, kristlus näeb ette hirmumaailma. teist inimest aidatakse hirmust põrgu ees, mitte lihtsalt aitamise pärast.

Ma usun, et kui Jeesus olemas on, on ta kristlusest juba lahkunud.
Kõik muudkui tuubivad Piiblit, selleasemel, et oma peaga mõelda. Mina pole Piiblit lugenud, kuid ometi on mulle osaks saanud kristlik moraal, tõsi küll, minu jaoks mitte nii krisltik. Piibliga on enam-vähem sama asi nagu Ameerikas vastsündinute peenise kärpimisegagi -- sellest on saanud kultus.
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 11:37 pm    Teema: Vasta viitega

Haha, "härra Enterprise" ei ole kristlane ega üldse usklik. Very Happy
Ja selle põrgu ära seletamisega ju tegeletaksegi väga palju.

Aga tuleta meelde seda teemat, ma ei viitsi juttu uuesti ümber kirjutama hakata:
http://www.ulmefoorum.pri.ee/foorum/viewtopic.php?t=13
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 04, 2006 1:45 pm    Teema: Vasta viitega

ma luusisin parajasti eesti satanistide foorumis, kui mulle jäi silma selline kasutaja nagu MC-PePe, olin täiesti kindel et olen seda nime kusagil kuulnud, siis ta mul meelde tuligi, kunagine ulmefoorumi spämmijänkude karjane, märkasin ka veel teemas "da vinci kood", et ka kirjutas, et on foorumis uus ja palus et teda võetaks seal hästi vastu!
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 8

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group