Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mis usku sa oled ?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
 
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Jedi Riddick
Viitseadmiral


Liitunud: 28 Nov 2004
Postitusi: 244

PostitusPostitatud: Esm Dets 04, 2006 1:46 pm    Teema: Vasta viitega

Noo minumeelest Kristlust määritakse küll liiga palju pähe. Olgu nad usuvad seda, uskugu. Aga mis õigus on neil ukse taha ilmuda ja seda mulle pähe määrida? Ma olen õnneks veel mõttevõimeline inimene ning suudan ise leida sellel teemal kirjandust kui vaid soovin Smile.
Ja ütleme, et kristlas perre sünnib laps. Tahate öelda, et talle ei määrita usku peale? Isegi kui nad otseselt ei mõjuta siis loevad piiblit, pühapäeva kooli topivad jms küll. Ja väike laps hakkab muidugi uskuma jumalasse sest tal pole endal piisavalt otsustusvõimet veel ning ei taha ju põrgus piinelda.
Sessuhtes on Satanism (LaVey oma) palju inimlikum, olen lugenud isegi, et kahe satanisti perre sündinud laps hakkas pöörduma vanemana kristlaste poole. Aga vanemad ei teinud midagi sellepeale sest nad mõistsid, et see on tema otsus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 04, 2006 1:46 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle on üldse jäänud mulje sellest teemast, et see usk on üks küllaltki õrn teema siin
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 04, 2006 1:52 pm    Teema: Vasta viitega

Jedi Riddick kirjutas:
Noo minumeelest Kristlust määritakse küll liiga palju pähe. Olgu nad usuvad seda, uskugu. Aga mis õigus on neil ukse taha ilmuda ja seda mulle pähe määrida? Ma olen õnneks veel mõttevõimeline inimene ning suudan ise leida sellel teemal kirjandust kui vaid soovin Smile.
Ja ütleme, et kristlas perre sünnib laps. Tahate öelda, et talle ei määrita usku peale? Isegi kui nad otseselt ei mõjuta siis loevad piiblit, pühapäeva kooli topivad jms küll. Ja väike laps hakkab muidugi uskuma jumalasse sest tal pole endal piisavalt otsustusvõimet veel ning ei taha ju põrgus piinelda.
Sessuhtes on Satanism (LaVey oma) palju inimlikum, olen lugenud isegi, et kahe satanisti perre sündinud laps hakkas pöörduma vanemana kristlaste poole. Aga vanemad ei teinud midagi sellepeale sest nad mõistsid, et see on tema otsus.



RTL II pealt näitas seda saksa naistevahetust, ja siis vahetati seal naised ära, ning tuli välja, et üks pere on satanistide pere, ning teine kristlaste pere, suhteliselt julmad sündmused olid seal minugipoolest. Isegi see oli julm, kuidas nad seal seda jänest tapsid, et kristlane siis pidi hoidma jänese tagajalgadest, et too plehku ei pääseks, ning siis satanistide pere isa lõi jänesel haamriga julmalt kolba puruks.
Hiljem kui see "osa" oli läbi saanud, oli see kristlase pere naine lausunud sellele satanistide pere emale "et teie pojad on deemonitest vaevatud", ta oli selle peale kostnud, et tore, et lapsed meil nii hästi kasvavad.

Pealtnägijas näitas kah satanistide mingit värki, täpselt ei mäleta mis see oli, aga mäletan, et seal rääkis selle "satanistide piibli" looja järglane. see satanism ei ole kellegile pealesurutud, kuid see on ju ometigi huvitav
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Esm Dets 04, 2006 3:22 pm    Teema: Vasta viitega

vicebarbar kirjutas:
Mulle on üldse jäänud mulje sellest teemast, et see usk on üks küllaltki õrn teema siin


See on alati nii olnud, ausalt öeldes arvan, et sellel teemal ei maksa vaielda. Eriti sõbraga.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Jedi Riddick
Viitseadmiral


Liitunud: 28 Nov 2004
Postitusi: 244

PostitusPostitatud: Esm Dets 04, 2006 3:51 pm    Teema: Vasta viitega

Hah! Very Happy Reality show on vist küll vale asi, mida tõepähe võtta eks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Esm Dets 04, 2006 4:16 pm    Teema: Vasta viitega

Ise ka ei julge selliseid ¹how'si tõepähe võtta, niikuinii enamus kaadreid hullult feigid.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
alariroh
Nooremleitnant


Liitunud: 27 Nov 2006
Postitusi: 56
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 04, 2006 9:00 pm    Teema: Vasta viitega

Kui põrgust rääkida siis selle on saatan ise välja mõelnud,et omale kaalu lisada.Piibel sellest peaaegu ei räägi,saatanast kui selle ülevaatajast aga mitte kusagil.
Aitamaks meil paremat ettekujutust saada tulevikust,korraldab ta tõelisi Reality show -sid.Kuidas muidu mõista seda kirjeldamatut vihkamist kristliku kiriku vastu mida ilmutasid seltsimehed Lenin ja Stalin ning nende partei.Jumala salgamisest kantud oli ju ka natsipartei.Nüüd tahab üks kolba ja kondi kummardajast Ameerika president ,kes endale adventisti maski pähe on tõmmanud,araablasi usust vabastada.Ma täitsa usun plaani läbi viia veel üks või mitu massiivset rünnakut kristluse vastu.Kas see pole mitte satanism,panna kogu maailm surnupealuud kummardama.Venemaal see ju peaaegu õnnestus.Peaaegu iga impeeriumi elanik seisis vähemalt korra oma elus Punasel väljakul,et langetada pea Tema surnukontide ees.Vist ei ole juhus,kui saab paralleeli tõmmata mausoleumi ja püramiidide vahele.

Kui kristlased oleksid langetanud mõõga mongolite ees,elaksime ehk praegu karjas ja jooksime hobuse verd,kui nad oleks seda teinud türklaste ees,käiksid meie naised ringi mustada maskidega jne.
Aga praegu ei ela kusagil inimesed paremini kui kristlike rahvaste hulgas. Angel
_________________
solaris
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Dets 04, 2006 11:28 pm    Teema: Vasta viitega

Iga inimese heaolu tuleb kellegi arvelt.
See tuletab mulle meelde, et budistid elavad ju väidetavalt paremini kui krisltased. Ja nüüd hakkasin ma mõtlema, et kust neil seal mägedes see rikkus tuleb, kui nad päev otsa mediteerivad ja põldu harida ei saagi. Esimese Dalai Laama ajal olevat keldris orjad olnud, kuid kes teevad praegu musta tööd? Mägedest veidi allpool asuv kolmas maailm?
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
alariroh
Nooremleitnant


Liitunud: 27 Nov 2006
Postitusi: 56
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Teis Dets 05, 2006 9:44 pm    Teema: Vasta viitega

Olen nõus,et euroopa päritolu rahvaste heaolu ei saa seletada ainult kristlusega.Siiski,siiski sellel ei ole mitte väike roll.Samas ei peaks kolmas maailm oma viletsuses kogu aeg teisi süüdistama.Ma võrdleks neid teise Eestiga.
Minu arust peaks olema võimalik üldine heaolu,pidades silmas tõsi küll peamiselt inimsugu.
_________________
solaris
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Dets 05, 2006 11:25 pm    Teema: Vasta viitega

alariroh kirjutas:
Ma võrdleks neid teise Eestiga.

Ole palun õige eestlane ja seleta lollile saarlasele, mis asi on "teine Eesti"?
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 06, 2006 2:27 pm    Teema: Vasta viitega

Vastuseks küsimusele teatan, et ma olen igasuguse organiseeritud religiooni vastast usku, eriti aga kristluse, kuna islamiga lähemad kokkupuuted puuduvad.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 06, 2006 5:12 pm    Teema: Vasta viitega

Oi oi, asi läheb kurjaks
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 06, 2006 7:32 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
alariroh kirjutas:
Ma võrdleks neid teise Eestiga.

Ole palun õige eestlane ja seleta lollile saarlasele, mis asi on "teine Eesti"?


OT/ Üks loll tallinlane (1/2 saarlast Very Happy ) tahab ka teada, kellega eelpool kirjutaja kolmandat maailma võrdles. Praegu jääb mulje , et meie kristluse eeskõneleja peab ennast esimesse Eestisse kuuluvaks. Mille alusel ? Usuline kuuluvus? Materiaalne olukord? Haridus (või selle puudumine)? Elukutse? Parteiline kuuluvus?/OT

Teemast ka: Kui inimene leiab ise tee ükskõik missuguse jumala juurde on see tema isilik asi. Aga igasugune usu pähemäärimine on minu silmis antud usku alandav.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
alariroh
Nooremleitnant


Liitunud: 27 Nov 2006
Postitusi: 56
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 06, 2006 8:37 pm    Teema: Vasta viitega

Kaldun arvama,et saarlased kuuluvad pigem esimesse eestisse.Ma ei tea kas ma nüüd olen õige eestlane ja kas niinimetatud kuuluvad esimesse või teise.Kolmandale maailmale tuleks kasuks olla rohkem enesekriitiline,mitte süüdistada lakkamatult teisi.Esimene osa neist võiks mõelda kristlikula ligemesearmastusele,teine võtta eeskujuks kristlaste töökus.
/Külva oma seemet hommikul ja ära lase oma käsi puhata õhtul,sest sa ei tea,mis õnnestub,kas see või teine,või tulevad mõlemad ühtlaselt head!/ Kog.11-6

Ma ei taha targutada.Ma lihtsalt ütlesin,et mina olen kristlane ja kristlus on edasiviiv jõud.Mulle ei meeldi kui kristlasi süüdistatakse asjades mida ise ahnesti tehakse.Näiteks on süüdistatud mõningaid Ameerika katoliku preestreid homoarmastuses ehkki USA on ju selle propaganda esirinnas.Muudel juhtudel seda õigustatakse ja soodustatakse.Mõni ime siis.Eks koosne ju kirik inimestest.

/Me ju teame,et käsk on hea,kui keegi seda käsitleb käsu kohaselt ja peab meeles,et käsku pole seatud õigele,vaid ülekohtustele ja kangekaelseile,jumalakartmatuile ja patustele,õelatele ja roojastele,isatapjaile ja ematapjaile,inimesemüüjaile,valelikele,valevandujaile ja kõigele muule,mis käib õige õpetuse vastu./
1Tim.1-8,9,10
_________________
solaris


Viimati muutis seda alariroh (Kolm Dets 06, 2006 8:52 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alariroh
Nooremleitnant


Liitunud: 27 Nov 2006
Postitusi: 56
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 06, 2006 8:40 pm    Teema: Vasta viitega

Kui kurjusega enam ei võidelda, siis on ju kurjus võitnud
_________________
solaris
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jedi Riddick
Viitseadmiral


Liitunud: 28 Nov 2004
Postitusi: 244

PostitusPostitatud: Kolm Dets 06, 2006 11:21 pm    Teema: Vasta viitega

Kristlus võitleb kurjusega:D? Ega suht vahetpole, kas inimene on kristlane või mitte, teda ei takista see ei loodust reostamast, ei poliitikas rahvale s*tta keeramast, ei sõdu pidada jne. Vahetpole, kas inimene on kristlane või mitte, samasugune on ikka.
Ja veel, kristlus on väga julm usk. Ütleme, et on 2 inimest. Üks on neist kristlane ja teine ateist vm. muud usku. See kristlane ei tee oma elus mitte midagi kasulikku, et maailmparemaks muuta peale palvetamise aga see eest teine toetab, aitab lastekodusid jnejne. Kristlane pääseb taevasse aga teine põleb ja piinleb igavesti põrgus. On see hea usk?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alariroh
Nooremleitnant


Liitunud: 27 Nov 2006
Postitusi: 56
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 07, 2006 6:03 am    Teema: Vasta viitega

Eks kristlasi ole igasuguseid.Minul on sellest hoopis teistsugune arusaamine.Ega sõnade eest mõisteta õigeks,ikka tegudega.
_________________
solaris
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 07, 2006 7:22 pm    Teema: Vasta viitega

Jedi Riddick kirjutas:
Kristlus võitleb kurjusega:D? Ega suht vahetpole, kas inimene on kristlane või mitte, teda ei takista see ei loodust reostamast, ei poliitikas rahvale s*tta keeramast, ei sõdu pidada jne. Vahetpole, kas inimene on kristlane või mitte, samasugune on ikka.
Ja veel, kristlus on väga julm usk. Ütleme, et on 2 inimest. Üks on neist kristlane ja teine ateist vm. muud usku. See kristlane ei tee oma elus mitte midagi kasulikku, et maailmparemaks muuta peale palvetamise aga see eest teine toetab, aitab lastekodusid jnejne. Kristlane pääseb taevasse aga teine põleb ja piinleb igavesti põrgus. On see hea usk?


Ee, no lastekodusid ikka aidatakse. Ja kas sa tead põhjust, miks uuel aastal keegi avalikku ühissauna minna ei taha?

Ise ka aru saad kui labased väited sul on? Ja kas sina oled midagi annetanud, midagi ühiskonnale ja vaestele kasulikku teinud?




Muidu jah, et kristlased põhilised edukad? No jah, karusnahakasvatuse omanikud, suurtöösturid, igasugused strateegid ja ülemused, kes töölistele kohe üldse maksta ei taha on muidugi maailmale tohutult palju ära teinud! Nad toovad maailmale niipalju kasu, et kõik paganad (olgu või krisltane, ikka mingitmoodi pagan) kuskil rõivatööstuses alampalga eest riidetolmu sees 10h päevas söömata rügavad. Riidetolmust ja pidevast lähedale vaatamisest tuleneb lühinägelikkus ja silmapõletik, kiirarsti jaoks raha pole, niiet enne mädanvead inimesel silmad peast, kui inimene arsti juurde jõuab. Niisiis kõik paganad orjadeks! Keegi peab ju tööd tegema. Kuid kui kõik kristlateks hakkavad, siis ei pea keegi midagi peale palvetamise tegema, toitume lihtsalt Jeesuse lihast ja verest.

Tegelikult, alariroh, ma saan aru küll, mida sa mõtled ja olen sinuga täiesti päri. Kristlus annab jõudu, lootust, aitab välja tulla depressioonist. Muidugi annavad seda ka muud usud, kuid see ei anna põhjust kristlust ennast maha teha.
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 13, 2007 1:19 am    Teema: Vasta viitega

ikka enda usku - jumalad ja saatanad jäävad kahjuks mängust välja. Ja kui ka saatus oleks olemas, siis oleks ju kõik juba eos ette määratud ja nii oleks ju tõsiselt igav. Asjade kokkulangevusse tuleb aga uskuda küll Wink
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 13, 2007 2:47 pm    Teema: Vasta viitega

aga kristlus ju õpetab, et ei tohi tappa, ajaloo järgi olen aru saanud et kristlus toodi meile mõõga ja verega sisse...
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 8

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group