Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mis usku sa oled ?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
 
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 20, 2007 7:41 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
Samantha kirjutas:
Piisab mõnestki on väljend, mis ei tähenda ainult ühte ega kahte inimest. Pealegi... oled ehk kuulnud ütlust, et tilk tõrva meepotis rikub kogu mee?

Äärmuslasi on igal pool. Kõik moslemid pole ju ka terroristid.

Usun et enamus usklikke (olgu nad siis kristlased, islami usku või mõne kolmanda usundi jälgijad) võtavad asja mõistusega.


Moslemid on normaalsed inimesed, 2 kuud elasin nendega ühe katuse all, polnud häda midagi. Täitsa toredad on (mitte et ma seda enne juba ei teadnud, sõbra vend käis Saudis tööl).
Moslemiga (kelle nimi on Mohammed, mitte et see teile midagi ütleks) arutasin Muhameedi karikatuuride asju ja ta leidis, et need on tegelikult päris naljakad.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Igavene Rändur
Kadett


Liitunud: 31 Jan 2007
Postitusi: 10
Asukoht: Mere kaldal

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 01, 2007 12:45 pm    Teema: Usk,varem või hiljem ... Vasta viitega

Kui hormoonid möllavd on suht-koht vähe aega usunditesse süüvida. Looduse tarkus on KÕIK ELAVA suunanud soo-liigi jätkumisele,targutused-hingeelu-tarkus Loodust eriti ei huvita. Aga aja tulles asuvad paljud meie hulgast otsima seda OMA,ÜHTE ja AINUMAT usku. Eks minagi. Kord aktiivsemalt,kord vähemaktiivsemalt,kord Läänes sobrades,kord kodukamarale talletatut uudistades,kord Ida mitmekülgsesse ja paljukihilisse - tõeliselt huvitavasse ja andvasse - sukeldudes. Aga vaatamata pingutustele jäi see hädatarvilik "KLÕKS" või "KLIK" käimata. Ikka EI RAHULDANUD loetu-nähtu-kogetu mind piisavalt,ikka äratas imestust religioonide VANUS ja mittevastavus inimese tänasele läänelikule maailmapildile,üllatas INIMVAENULIKKUS ja meile antud elu madal hinnang,looduse (jumala loomingu?)eiramine ja vihkamine,st KÕIGE ELAVA HÄDAORUKS kuulutamine. Rääkimata sellest,et elus aktiivne osalemine,sellest RÕÕMU tundmine PATUKS tunnistati-kuulutati!
Ei,minu jaoks oli midagi otsustavalt viltu ... kuni nägin-lugesin Isa Narsuse (Father Narsus) sõnumit. Nüüd,peale mitmeaastast mõtisklemist-süvenemist,on minust saanud veendunud NARSIAANLANE. Kuulun ka Kõige Elava Jumala Kogudusse (Congregation of the God of All Living),teen oma tagasihoidlikku misjonitööd ja TUNNEN ELAMISEST RÕÕMU!
_________________
Ei ole esimest,teist ega kolmandat ...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 01, 2007 5:48 pm    Teema: Re: Usk,varem või hiljem ... Vasta viitega

Igavene Rändur kirjutas:
Kui hormoonid möllavd on suht-koht vähe aega usunditesse süüvida. Looduse tarkus on KÕIK ELAVA suunanud soo-liigi jätkumisele,targutused-hingeelu-tarkus Loodust eriti ei huvita. Aga aja tulles asuvad paljud meie hulgast otsima seda OMA,ÜHTE ja AINUMAT usku. Eks minagi. Kord aktiivsemalt,kord vähemaktiivsemalt,kord Läänes sobrades,kord kodukamarale talletatut uudistades,kord Ida mitmekülgsesse ja paljukihilisse - tõeliselt huvitavasse ja andvasse - sukeldudes. Aga vaatamata pingutustele jäi see hädatarvilik "KLÕKS" või "KLIK" käimata. Ikka EI RAHULDANUD loetu-nähtu-kogetu mind piisavalt,ikka äratas imestust religioonide VANUS ja mittevastavus inimese tänasele läänelikule maailmapildile,üllatas INIMVAENULIKKUS ja meile antud elu madal hinnang,looduse (jumala loomingu?)eiramine ja vihkamine,st KÕIGE ELAVA HÄDAORUKS kuulutamine. Rääkimata sellest,et elus aktiivne osalemine,sellest RÕÕMU tundmine PATUKS tunnistati-kuulutati!
Ei,minu jaoks oli midagi otsustavalt viltu ... kuni nägin-lugesin Isa Narsuse (Father Narsus) sõnumit. Nüüd,peale mitmeaastast mõtisklemist-süvenemist,on minust saanud veendunud NARSIAANLANE. Kuulun ka Kõige Elava Jumala Kogudusse (Congregation of the God of All Living),teen oma tagasihoidlikku misjonitööd ja TUNNEN ELAMISEST RÕÕMU!


Kes tahab kihla vedada, et me seda inimest siin foorumis enam rohkem ei näe?
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 01, 2007 6:40 pm    Teema: Vasta viitega

Usklike rünnak jälle vist...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 01, 2007 8:35 pm    Teema: Vasta viitega

Kes siis käseb sellise teema teha... usu ja poliitika lõngad toovad alati mingit imelikku kaadrit kokku ning pikemas perspektiivis ka tüli majja... Cool
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 02, 2007 12:08 am    Teema: Re: Usk,varem või hiljem ... Vasta viitega

Tsiteerin::
Kes tahab kihla vedada, et me seda inimest siin foorumis enam rohkem ei näe?


Kes teab, kes teab Very Happy tõesti igavene rändur kohe... hm.. ma millegipärast loodan, et minul mingit sellist "KLÕKSU" ei käiks.

Aga tuleb talle au anda - ta elab eesmärgistatud elu ja tundub, et on leidnud selle, mida otsib.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Igavene Rändur
Kadett


Liitunud: 31 Jan 2007
Postitusi: 10
Asukoht: Mere kaldal

PostitusPostitatud: Reede Veeb 02, 2007 11:56 am    Teema: Vasta viitega

No tere-terekest poisid-tüdrukud! Ja akna taga kohe täitsa ja päris talvehommik võtta;merevaatega ja puha ja eile möllasid jää serval oma kolmkümmend hüljest! Täitsa ulmekas kohe! Muidugi ON UFOd,Star Treck ja muu säärane hoopis etemad ja usuga=põgenemisega millegi eest-sisse pole taoliste "asjadega" (sorry!) tegelejatel mingit pistmist. Ah,et miks ma oma nina siia foorumisse toppisin? No teate,kuradi huvitav on vaadata,kuidas erinevad REAALSUSED kõrvuti elavad,millistel "pindadel" kokku saavad ja mõistmise leiavad. Aga laialiminekud on üldiselt ikka värvikamad ja põnevamad! - see oli õelusest tingitud kõrvalepõige ..
Noh,kuna Te olete kõik elava kujutlusvõimega toredad inimesed,siis unustame palun minu usulised eelistused. Ma tahaksin hoopis Teie ABI.
Palun aidake mul leida vastus küsimusele: Mis-kes on KÕIKSUSE VAIM (ka Absoluudiks,Jumalaks,universumi peenstruktuuriks ja mõtlemiseks,Kõiksuse teadvuseks,jne,jne kutsutu)? Elu energeetilisel tasandil? Võimalus orgaanilist keha hävitava Aja eest põgenemiseks? Haige-eluterve fantaasia vili? Vahva asi-nähtus unistamiseks?Jne ..,
Ette tänulik,Igavene Rändur. Very Happy
_________________
Ei ole esimest,teist ega kolmandat ...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 02, 2007 12:43 pm    Teema: Vasta viitega

Igavene Rändur kirjutas:
Muidugi ON UFOd,Star Treck ja muu säärane hoopis etemad ja usuga=põgenemisega millegi eest-sisse pole taoliste "asjadega" (sorry!) tegelejatel mingit pistmist.


Think ma ei saa su mõttekäigust hästi aru... ei arva, et ufod v Star Trek oleks kuidagi millestki etemad. Mina isiklikult arvan, et usk millesegi ei ole põgenemine millegi/kellegi eest, aga see oleneb juba täiesti inimesest, mida ja kui palju usub. Võibolla tõesti keegi põgeneb oma usuga reaalsuse argielu eest ja mingil määral võib seda öelda ka kõigi inimeste kohta, kes pühendunult loevad raamatud, vaatavad filmi v üldse tegelevad millegagi süvenenult.... mõte läks vist rappa, aga olgu.

Sinu jutust on ka veidi raske aru saada, kuna (sorry) see on kirjutatud nii nagu on. Nii et kui saad, palun kommenteeri seda.

Igavene Rändur kirjutas:
Ah,et miks ma oma nina siia foorumisse toppisin? No teate,kuradi huvitav on vaadata,kuidas erinevad REAALSUSED kõrvuti elavad,millistel "pindadel" kokku saavad ja mõistmise leiavad.


See võib tõesti huvitav olla, aga ei ole seepärast kohe vaja siin vanduma hakata. Ja erinevad reaalsused siiski ka kohtuvad ja leiavad ka üksteise mõistmist - mõni lihtsalt avaldab oma arvamust veidi värvikamalt kui teised. Sellepärast ei peaks kohe ärrituma.

Igavene Rändur kirjutas:
Palun aidake mul leida vastus küsimusele: Mis-kes on KÕIKSUSE VAIM (ka Absoluudiks,Jumalaks,universumi peenstruktuuriks ja mõtlemiseks,Kõiksuse teadvuseks,jne,jne kutsutu)? Elu energeetilisel tasandil? Võimalus orgaanilist keha hävitava Aja eest põgenemiseks? Haige-eluterve fantaasia vili? Vahva asi-nähtus unistamiseks?Jne


See on võrratult raske küsimus sul - mis v kes on kõiksuse vaim. See on parajasti igaühe jaoks see, millesse ta usub. Jumala kartlikud inimesed arvavad, et see on nn Jumal kuskil kõrgel või ka lihtsalt igal pool ehk siis kõiksuses - meis, loomades, taimedes, universumis. Äkki see ongi lihtsalt elu energeetilisus. Siis tekib kohe küsimus, kas kivis ei olegi midagi. Eks ikka on, kuna ka kivi sisaldab energiat, mis on lihtsalt suletud süsteemis ja väga lihtsalt seda ei eraldu ümbritsevasse keskkonda, kui ainult läbi kulumise, kuna ka erosiooniprotsess morfib kivi.

Elu energeetilisel tasandil on praegu võimatu, kuna inimene on oma füüsilise keha vang. Siiski räägitakse budismis nirvaanast ka läbi meditatsiooni oma kehast väljumisest, kuid ma ei usu seda. Siia kuulub ka siis reinkarnatsioon. Milleks püüelda millegi poole, mida ei pruugi olemas olla ja mida on ka väga raske üldse tõestada - sest keegi ei ole ju veel teispoolsusest tagasi tulnud, et meile öelda: "Ka pärast surma on järelelu olemas." Kui inimene suudab mingi ime läbi ning miljonite aastate evolutsiooni järel jõuda energeetilisele tasemele, küllap ka siis oskame vastata sinu küsimustele. Praegu kuulub see pelgalt filosoofia valdkonda.

Oleks tõesti vahva põgeneda ajahammaste eest ja elada igavesti noorena, nii et keha ei vananeks... samas kui sa oleksid ainult energia, siis ei oleks see ju probleem, onju. Aga kas ikka oleks tore elada igavesti. Mina nii ei arvaks. Millalgi sa jõuaksid ikkagi tõdemuseni, et aitab juba - sa võid ju miljoneid aastaid õppida uusi asju ja juurelda võimalikkuse ja mitte võimalikkuse üle, kuid ükskord väsiks ikkagi ära. Samuti ei tahaks ju olla kõigeteadja, sest siis peaks sind juba nimetama ümber nn Jumalaks.

Aga unistamine ei ole keelatud ja see on siin elu juures ka kõige lohutavam tegevus, ainult teinekord võib tulek reaalsusesse tugeva põntsu panna.

Rända ja avasta uusi asju, sest see teeb meist selle, kes me tegelikult oleme. Wink

See, mis on siia joone alla kirjutatud, ütleb kõik.

Inquisition
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
alariroh
Nooremleitnant


Liitunud: 27 Nov 2006
Postitusi: 56
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 02, 2007 10:11 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle jääb arusaamatuks miks lihtsat emakeelset sõna Jumal püütakse asendada arusaamatute väljenditega,nagu universumi peenstruktuur,kõiksuse vaim,kõiksuse teadvus jne.
Kas Jumal ei ole mitte Looja! Ära proovi Teda muuta looduks.
_________________
solaris


Viimati muutis seda alariroh (Nelj Veeb 08, 2007 6:55 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Igavene Rändur
Kadett


Liitunud: 31 Jan 2007
Postitusi: 10
Asukoht: Mere kaldal

PostitusPostitatud: Esm Veeb 05, 2007 12:16 pm    Teema: Ikka ja jälle uskudes. Vasta viitega

Mättaid on palju. Ja iga mätta otsast avaneb erinev vaade. Ja see on hea!
Näiteks võib kõiki usundeid käsitleda ulmena. Ja taolise lähenemise korral on usundid kaljukindlalt siinse foorumi teretulnud teemad! Vanimad,huvitavd,erinevad,vastuolulised - oma aja ja ruumi sünnitatud minevikulood. Ja eks sarnanesid nende loojadki paljus meie endiga:lähtusid iseenda maailmapildist ja teadmistepagasist,tuginesid iseenda ja kaasinimeste arusaamadele,lootustele ja unistustele,ammutasid ideid minevikust ja keskkonnast,üritasid oma ulmes lahendada igavesi tõe ja õigluse,kuriteo ja karistuse,armastuse ja vihkamise probleeme,elu ja surma saladusi ...
Iseasi on,kuidas kasutasid sündinud lugusid selle maailma vägevad. Iseasi on,kuidas tegid valikuid pühamehed ja kirikukogud,paavstid ja kardinalid. Kividega surnuksloopimine ja pühaku staatus,tuleriit ja aujärjele tõusmine,pea mahakaksamine ja ülekuldamine - kõik see ja tuhanded muud variandid-võimalused saatsid ulme loojaid läbi aegade. Ja mitte ainult neid ...
Niisiis: mättaid on palju,lähenemisnurki veel rohkem. Kõiksuse Vaimul,Absoluudil,Kõige Elava Jumalal,jne on tõenäoliselt täiesti ükskõik,kuidas me Teda kutsume,usume või ei usu,Tema armule loodame või mitte - Looja on tõenäoliselt piisavalt tark,et mitte seada iseenda olemine-tuju ohtu inimeste omavahelistest nääklemistest,ususõdadest,eitusest-jaatusest,nääklemistest. See oleks Suure Külvaja ilmselge alahindamine ...
Usk või ulme?Kas lõputuse loomine on lõputu tegevus? Millised on võimalused Aja võitmiseks,oma hinge ja vaimu säilitamiseks peale isikliku orgaanika lagunemise algust? Jne,jne ... Fantasöörina,ulmelugude austajana,usundite uurijana - kõigil on mõttelennuks ruumi! Ja seda piiranguteta ...
Lennakem siis! Very Happy
_________________
Ei ole esimest,teist ega kolmandat ...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 5:51 pm    Teema: Re: Ikka ja jälle uskudes. Vasta viitega

Igavene Rändur kirjutas:
Näiteks võib kõiki usundeid käsitleda ulmena.


Vot sellega ma nüüd küll ei taha nõustuda, et usundeid või ka religiooni üldiselt võiks käsitleda ulmena. Jah, meil on ka siin foorumis olnud arutelu, et mis see ulme siis ikkagi on (http://www.ulmefoorum.pri.ee/foorum/viewtopic.php?t=499), kuid nagu hääletustulemustest näha, siis üle poole inimestest peavad seda siiski ainult Science fiction'iks. Ja mina olen ka üks nendest - nii et ma pigem lahterdaksin selle fantaasia valdkonda. See muidugi ei välista nende kasutamist koos - kus sci-fi keskkonnas valitseb mingi religioosne võim. Aga siis see ei ole ka enam puhas sci-fi/ulme.

Aga see on kõigest minu arvamus. Wink
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 9:12 pm    Teema: Vasta viitega

Võibolla pisut solvav ütlus, aga iga luul ei ole ulme...

Usun, et ma võin seda öelda, sest olen ise kristlane... ja vaevalt ka ükski usklik oma usku ulmeks kuulutab..?

Kui see esimene lause solvav tundub, siis tasuks mõelda, et analoogselt ei ole ka ports kirjapandud lauseid kohe kirjandus.

Postmoderne paradigma lubab muidugi kõike kõigena käsitleda, aga sellisena on see vaid miski kokuleppeline verbaalonanism, millel reaalse maailmaga vähe pistmist...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 07, 2007 12:11 am    Teema: Vasta viitega

Religiooni ja ulme vahel on oluline erinevus. Ulmet ei võta keegi tõepähe ja keegi ei ürita seda ka tõena serveerida, ulmekirjandust ei pea keegi jumalikku päritolu olevaks, vaid kõik saavad aru, et tegemist on ühe kirjaniku fantaasiaga, ning ulmet ei kummardata ja ulmele ei ohverdata.

Kui keegi midagi sellist teebki, siis vaatleb ta ulmet religioonina ning see on samasugune jaburdus nagu religiooni ulmena vaatlemine. Ükski täie mõistuse juures inimene ju ei arva, et Gandalf on reaalselt elanud inimene või et Darth Vader tõepoolest universumit terroriseerinud on.

Kui näiteks kristlane väidab, et Piiblit võiks pidada ulmekirjanduseks, siis sellega ta justkui tunnistaks, et kõik selles raamatus kirjutatu on jama. Kummaline on selliseid avaldusi usklike suust kuulda.

Ulme defineerimisel on sõnal "fantastika" minu arvates üsna oluline koht, olgu selle ees siis sõna "teaduslik" või mitte. Ulme on väljamõeldis! Kui mingi teksti kirjutaja ise usub, et see, mida ta kirjutab, päriselt tõele vastab, või vähemalt üritab teisi seda uskuma panna, siis sellist teksti vaevalt ulmeks pidada saab.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 07, 2007 1:40 am    Teema: Vasta viitega

Täpselt!

Ning just sel põhjusel pole ulme ka UFOd ja muu säherdune, sest ufoloogide arvates on kõik see reaalne...

Loomulikult ei keela keegi ulmes ei Jumala, ei UFOde kasutamist... kuid sel juhul on need lihtsalt ühed väjamõeldised.
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 07, 2007 11:33 am    Teema: Vasta viitega

Kirjutasin, mis ma ennem kirjutasin, aga nüüd Ulmeguru ja shadowman'i poste lugedes, on nad pannud täiega naelapea pihta. Ma mõtlesin ka sellele, et kui ta läheks oma kirikusse või kus iganes ta käib/ei käi... ja küsiks inimeste käest, et kas see, mida nad usuvad on ulme, siis ta saaks vist kerepeale. Wink
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
alariroh
Nooremleitnant


Liitunud: 27 Nov 2006
Postitusi: 56
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 07, 2007 10:16 pm    Teema: Vasta viitega

Ilmselt ma natukene panin mööda jah,religiooni ulmega võrreldes.Selgituseks ma eristaks religiooni usust.Religiooni all ma mõtleks organiseeritust,mis alguses on põhinenud nende tõelisel usul,kuid aja jooksul,liikmeskonna kasvu huvides,omavahelistes tülides jne.on sellest kaugenenud.
Usu all ma mõtlen seda mida keegi tõeliselt usub.
Samuti on minu usk näiteks väga huvitatud tõe teada saamisest,isegi kui see tooks muutusi.Isegi kui see puudutaks Piiblit.Näiteks on Piiblis kohti mis on nurksulgudes st. kellegi poolt hiljem juurde lisatud.Neid muutusi võib veel tulla.

Kuid sellele ma jah ei mõelnud et usklikud reeglina usuvad oma religiooni,kuid ulmefännid mitte.Kuigi tegelikult mulle tundub et nad oma tuleviku visioonidesse siiski ju usuvad.

Seega võib väita et suur osa ulmefännide fantaasiatest võib osutuda tulevikus reaalsuseks,samal ajal kui suur osa religioosetest unelmatest fantaasiaks.

Huvitav kas ameerika telejutlustajad on tõelised usklikud või ulmemehed?
_________________
solaris
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 07, 2007 10:33 pm    Teema: Vasta viitega

alariroh kirjutas:
Huvitav kas ameerika telejutlustajad on tõelised usklikud või ulmemehed?


Kui nad tõesti seda usuvad, mida räägivad, siis ehk tõelised usklikud, aga ma arvan, et nad on pigem väga head rahva mõjutajad ja sõnasepad, pannes inimesed endasse uskuma ja järgima seda, mida tema arvab õige olevat või on lihtsalt kasulikum temale. Need on tõelised poliitikud. Smile
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Igavene Rändur
Kadett


Liitunud: 31 Jan 2007
Postitusi: 10
Asukoht: Mere kaldal

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 08, 2007 1:10 pm    Teema: Vasta viitega

Õiged mõtted! Tõepoolest võib kirikus valede küsimuste esitamise tõttu keretäie teenida - paremal juhul. Halvemal juhul ootab kividega surnuks loopimine,tuleriit ... Aga kas see just alati tõsiseltvõetav argument on?
Uskliku inimese seisukohalt on kõik selge: usk on püha! Aga ateisti arvamus usundite juurtest,arengust,tekkest? Ateistid väidavad,et suust suhu rännanud lood on omandanud ajapikku müütide ja legendide vormi,nendest omakorda on saanud uskumused ja usundid. Niisiis jääb algseks tõukajaks-põhjustajaks lugu jutustav inimene ... Palju oli jutustatavas loos jutustaja fantaasiat,rõõmu selle lennust,loomisrõõmu? Kas oli see oma ajastu ulme? Ma ei arva,et ulme sündis kusagil 19.sajandil. Ulme sündis kohe,kui oma ajastu geniaalne inimsoo esindaja küsis:MIKS? (Ja sel hetkel meid paradiisist välja visatigi!) Evil or Very Mad
Päikest!
_________________
Ei ole esimest,teist ega kolmandat ...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 08, 2007 1:46 pm    Teema: Vasta viitega

Pole mõtet vastandada usklikku ja ateisti, sest ateism on samuti religioon... antud juhul siis religioon läbi eituse.

Kui inimene sellest aru ei saa, siis mingu arstile...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
alariroh
Nooremleitnant


Liitunud: 27 Nov 2006
Postitusi: 56
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 08, 2007 6:54 pm    Teema: Vasta viitega

Olen täiesti päri et ateismi võib samuti religioonina vaadelda.Neil on ka omad patriarchid,isegi püha kolmainsus-Marx,Engels,Lenin.Samuti pole tegemist uususundiga,vaid juba tuhandeid aastaid vana mõtteviisiga.Teatud seltskond lihtsalt ei "karda"Jumalat.
Tegelikult kuuluvad sellesse seltskonda ka kõik need kes on oma usuks kuulutanud teaduse,isegi iseenda,nagu üks daam siin hooples.

Ehk tuleks ka ulmet käsitleda kui religioonile lähedast seisundit?

Teemavälisena jäi mul arusaamatuks kuidas Aadam sai olla "inimsoo geniaalne esindaja"kui inimsugu polnud veel olemaski.
_________________
solaris
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
Lehekülg 6, lehekülgi kokku 8

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group