Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mis usku sa oled ?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
 
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 08, 2007 7:39 pm    Teema: Vasta viitega

alariroh kirjutas:
Olen täiesti päri et ateismi võib samuti religioonina vaadelda.Neil on ka omad patriarchid,isegi püha kolmainsus-Marx,Engels,Lenin.Samuti pole tegemist uususundiga,vaid juba tuhandeid aastaid vana mõtteviisiga.Teatud seltskond lihtsalt ei "karda"Jumalat.
Tegelikult kuuluvad sellesse seltskonda ka kõik need kes on oma usuks kuulutanud teaduse,isegi iseenda,nagu üks daam siin hooples.

Ehk tuleks ka ulmet käsitleda kui religioonile lähedast seisundit?


Esiteks: Ateismi tulekski vaadelda religioonina, sest nagu Ulmeguru ütles, on see lihtsalt EItav usk - ma usun, et Jumalat pole olemas. Ja siis ei saaks ju ka väita, et ateist ei karda Jumalat, kui ta lihtsalt ei usu sellesse. Pole ju midagi karta.

Teiseks: Ulmet ei saa käsitleda kui religioonile lähedast seisundit, kuna see ei ole seisund, vaid valdkond (natuke tähenärimist Razz ) Saad vist aru küll Wink
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Igavene Rändur
Kadett


Liitunud: 31 Jan 2007
Postitusi: 10
Asukoht: Mere kaldal

PostitusPostitatud: Laup Veeb 10, 2007 10:55 am    Teema: Vasta viitega

Gurud,kes mittemõistjaid arsti juurde saadavad,on iseendale diagnoosi juba saanud! Aga see polegi oluline = gurude rohkus on üldteada. Very Happy
Küsimus on: kas usundi(te) sünnil ja ulmel on ,Teie arvates,puutepunkte,ühist? Kui ei,siis selgitage rumalale ja haigele,kuidas need tekstid ON tekkinud-sündinud-arenenud,jne.. Embarassed
Päikest!
_________________
Ei ole esimest,teist ega kolmandat ...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Veeb 10, 2007 12:32 pm    Teema: Vasta viitega

Igavene Rändur kirjutas:
Gurud,kes mittemõistjaid arsti juurde saadavad,on iseendale diagnoosi juba saanud! Aga see polegi oluline = gurude rohkus on üldteada. Very Happy
Küsimus on: kas usundi(te) sünnil ja ulmel on ,Teie arvates,puutepunkte,ühist? Kui ei,siis selgitage rumalale ja haigele,kuidas need tekstid ON tekkinud-sündinud-arenenud,jne.. Embarassed
Päikest!


Ulmel ja usul on üks väga tugev ühine seos, mõlemad on seotud inimese fantaasiaga.

Kuidas usundid tekkisid?
Inimesed on aegade algusest peale lasknud oma fantaasial lennata, kui nadmillestki täpselt aru ei saa. Vanadel aegadel valdasid kõige suuremaid teadmisi preestrid ja shamaanid, kes tihti kasutasid oma teadmisi mingite toimingute tegemiseks, mille tulemusest lihtrahvas aru ei saanud, mingi lõkkese visatud keemiline komponent tekitas tulepahvaku seene leotist joonud shamaani segane sonimine, kõik need olid märgid mingist kõrgemast olendist, ja ühiskond kandis seda oma kollektiivses mälus üha edasi. Kõik kes meist on viibinud kuskil külakogukonnas ja kuulujuttude seltsis on viibinud on näinud ja kuulnud kuidas inimesed armastavad fakte peapeale keerata. Tänapäeval on teadus kohati tapnud jumala, tuli ei tekita enam mingisuguseid müstilisi emotsioone, "langev täht" ei ole mingi jumalik märguanne, päiksevarjutus ei ole jumala kättemaks jne. Tõenäosus teooria likvideerib isegi sellised asjad nagu imed, kui mõtlete et võiks mõne inimesega kokku saada ja ta kõnnib teile vastu tänaval, ei ole see enam ime vaid tõenäosusteooria toimimine.

Muidugi jääb ikkagi õhku küsimus kas kõik meie ümber pole siiski mitte jumala kätetöö, sest teaduse võimed ei ole ikkagi veel nii tugevad, et tõestada või ümber lükata jumala olemasolu.

Siiski ma arvan, et religioon kui selline on eelkõige katse mõista mõistmatut. Kui jumal on olemas, ei ole välistatud ka fakt, et kõik inimkonna religioonid on teda valesti mõistnud.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Laup Veeb 10, 2007 2:14 pm    Teema: Vasta viitega

Alati kui ma loen mitteuskujate arutlusi usust ja usklikest... alati tuleb mul naer peale...

Usklikud ei karda Jumalat... see on miski ateistlik joba, et miskid hirmunud vanamutid... selliseid kindlasti on, aga see on ilmne vähemus... enamjaolt (räägin antud juhul luterlastest, kuna neid olen kõige rohkem näinud) on tegu siiski täiesti tervete ja rahulolevate inimestega... budiste millegi kartuses süüdistada oleks muidugi veelgi jaburam...

Kuidas tekkis usk jne.?

Loomulikult võib kõike foorumis arutada, aga enne võiks üht-koma-teist läbi lugeda... selle kohta on olemas küllaltki kndlad teooriad teoloogilises kirjanduses... kindlasti ei ole see miski Suur Elu Saladus, mida peaks siin foorumis posthaaval tuletama hakkama... samahästi võiks me siin siis hakata uurima, et kust tuli energia jäävuse seadus...

Võimalik, et kellegile pakub see huvi... ega ma keela... Smile
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
alariroh
Nooremleitnant


Liitunud: 27 Nov 2006
Postitusi: 56
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 10, 2007 6:16 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ei tea kas minu väljendumine oli ebaselge,või mis.On täiesti ilmne et kui läbi eituse saab uskuda siis...seda tüüpi "usklike"puhul on ju jumalakartmatus dogma.
Mis aga värisevatesse vanainimestesse puutub...seda oligi arvata et sõna "jumalakartus"ei ole kõigile selgesti mõistetav.

Kui armastav inimene kardab oma kallimale pahameelt valmistada,kas ta siis väriseb hirmunult?

Jumalaarmastus on kõrgeim armastuse vorm.

Võib olla see on arusaamatu luterlastele kes on valla päästnud vähemalt kaks maailmasõda,kui mitte enam.

Tegelikult on luterlaste ratsionaalsus,puhastatud usk,tagasihoidlikus jne. muidugi sümpaatsed.Minu arust jääb neil puudu vaimsusest,mis mind kurvastab.Nende puhul torkab silma just mõistuse ja usu,või südame vastuolu.Ehk kui sa juba mõistad kuidas sa siis veel usud.
Miks muidu luterlaste liikmeskond igal pool kahaneb.
_________________
solaris
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Laup Veeb 10, 2007 7:17 pm    Teema: Vasta viitega

alariroh kirjutas:
Ma ei tea kas minu väljendumine oli ebaselge,või mis.On täiesti ilmne et kui läbi eituse saab uskuda siis...seda tüüpi "usklike"puhul on ju jumalakartmatus dogma.
Mis aga värisevatesse vanainimestesse puutub...seda oligi arvata et sõna "jumalakartus"ei ole kõigile selgesti mõistetav.

Kui armastav inimene kardab oma kallimale pahameelt valmistada,kas ta siis väriseb hirmunult?


Noh, alati võivad tekkida mõistmises käärid...

Aga miks peab kartma armastatut..? Kas Sa kardad oma kallimat? Ei karda ju... miks peab Jumalat kartma... või miks peaks autoriteete kartma..?


alariroh kirjutas:
Jumalaarmastus on kõrgeim armastuse vorm.


Ei ole mitte... kõige kõrgem on ikka see, mis on abikaasade vahel... siis tulevad lapsed jne.

Asi läheb ikka ringidena endast eemale... mitte nii, et ise oled omadega p**ses ning siis sublimeerid omi tundeid kuhugi kõrgele ja kaugele... see oleks umbes sama, et oma kodus on asjad korrast ära, aga tegeled usinalt mingite vihmametsadega...

alariroh kirjutas:
Võib olla see on arusaamatu luterlastele kes on valla päästnud vähemalt kaks maailmasõda,kui mitte enam.


Halleluuja! Millised maailmasõjad on luterlased valla päästnud?

Esimene: otsene süüdlane oli jugoslaavia tudeng, kes Ferdinandi maha laskis... kui ta oli usklik, siis tõenäoliselt õigeusklik... ma täpselt tõesti ei tea... tegelikult olid kõik osapooled süüdi: st. Venemaa, Saksamaa, Inglismaa, Prantsusmaa jne. Luterlik o neist vaid Saksamaa.

Teine: kui Hitlerit ainusüüdlaseks pidada, siis Hitler oli tõesti luterlane. Aga teise ilmasõja süü jaguneb võrdselt Saksamaa ja Nõukogude Liidu vahel... pluss veel ka Inglismaa ja Prantsusmaa, kes Müncheni sobinguga Hitlerile vabad käed andsid. Tegelikult tuleneb teine maailmasõda otseselt esimesest, sest paljuski oli see kättemaks...

alariroh kirjutas:
Miks muidu luterlaste liikmeskond igal pool kahaneb.


Faktid? Mille alusel Sa seda väidad?
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
alariroh
Nooremleitnant


Liitunud: 27 Nov 2006
Postitusi: 56
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 10, 2007 9:54 pm    Teema: Vasta viitega

·Kõigepealt kartusest Sa mitte ei karda oma armsamat vaid sa ei taha teda kurvastada.See on absaluutselt positiivne tunne .Sama kehtib ka taeva puhul.Ilmselt kasutataks seda väljendit ,kuna on õiglane oht ka karistatud saada.Täielikult Piiblil põhinev seisukoht.On sadu,kui mitte tuhandeid väga huvitavaid kohti,ära pähanda toon mõned .Heeb.12:9
"Pealegi on meile meie lihased isad olnud karistajaiks ja me oleme neid kartnud;kas me palju enam ei taha alistuda vaimude Isale..."
Iiobi28:28 "Ja ta ütles inimesele:Vaata Issanda kartus-see on tarkus,ja hoidumine kurjast on mõistus."
Loomulikult tuleb Taevaisa karta,seda ma jagan 100%

Armastuse vormidest.See armastus millest tulevad lapsed on lihalik ega ole mitte kõrgeim.Minu arust on hoopis emaarmastus kõrgeim.Aga vastavalt hr.Frommi filosoofiale siiski Jumalaarm. alles siis emaarmastus.
Seda ma päriselt jah ei mõista.
Aga selles on sul kindlasti õigus...kes oma lähedasi ei suuda armastada kuidas siis veel teisi.

Maailmasõdadest.Ka siin on sul põhimõtteliselt õigus,aga luterliku rahvast
ju süüdistatakse ja nad ei ole ka süütud.
Ja mis veel.Kuldne tõde. Kes mõõga tõstab see selle läbi ka langeb.

Ega mul eriti ei ole fakte,siiski on kuskilt silma jäänud et luterlikul saksamaal katoliiklaste osakaal suureneb suhteliselt kiiresti.Varsti ehk ei saa enam rääkida luterlikust saksamaast.
Ja ega luterlaste arv nüüd ei kasva ka kusagil,kui ida bloki maad ajutiselt välja arvata.
_________________
solaris
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Thorondor
Kadett


Liitunud: 10 Veeb 2007
Postitusi: 17

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 12:35 am    Teema: Vasta viitega

Ja kui Ferdinandi poleks tapetud, oleks sõda olemata olnud Very Happy ?


Kui ma jumalat ei usu, ega see mind kohe ateistiks ei tee, ega ju ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Igavene Rändur
Kadett


Liitunud: 31 Jan 2007
Postitusi: 10
Asukoht: Mere kaldal

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 11:45 am    Teema: Vasta viitega

Tõsiasi on,et faktid ajas ja inimeste kõrvade vahel imelisi protsesse läbivad,muteeruvad ja "prille" toodavad. Eks nii need müüdid-legendidki sünni! Usundid-religioonid? Võibolla ...
Mind ei ole volitatud istuma usundite-religioonide,ja veel enam nende siseste skismade tulemusel sündinud sadade lahkude,vahelise kohtuniku toolile, Tunnistan ausalt: ega ei saaks hakkama ja seepärast kinnitan,et ei tahagi! Aga side usuga on mul väga tugev,isiklik kogemus ja nägemus olemas ... Kuid see side-kogemus-nägemus ei takista mul vanadesse uskumustesse kriitiliselt suhtumast,kahtlemast,küsimusi esitamast. Ja aja sügavustesse vaadates muutuvad olematuks laskjate-põletajate-poojate nimed,kaotavad olulisuse kirikute lõhestajad-lõhkujad-ehitajad-reformaatorid,muutub küsimuste-vastuste tähtsus,järjekord,olulisus.Aga asemele tulevad üha uued ja uued küsimused-kõhklused-kahtlused-küsitavused. Ei ole pääsu sel patusel haisukotil ja hea südamega,armastaval-mõistval-andestaval-austaval s..aveskil!
Miks tulin ulmefoorumisse? Lootuses leida KAMMITSEMATA fantaasiaga,piirideta mõttelennuga inimesi! (vt mõnda ülalpool olevat mõtteavaldust ja Sa näed piiride-piirangute mõllu-laviini)
See selleks. Mõned kõhklused-küsimused lisaks.
Kas lõpmatuse loomine ON lõpmatu protsess? Twisted Evil
Kas Jumal võtaks - oma lõputus tarkuses - ette loometöö,millel poleks lõppu? Question
Kuidas on lood lõpmatuse haldamisega? Crying or Very sad
Tuld ulmegurud!
_________________
Ei ole esimest,teist ega kolmandat ...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Thorondor
Kadett


Liitunud: 10 Veeb 2007
Postitusi: 17

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 2:59 pm    Teema: Vasta viitega

Küsimus on selles, palju on võimalik ühe hetkega luua midagi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Soobel
Nooremleitnant


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 49

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 2:25 am    Teema: Vasta viitega

Ärge nüüd asja Dragon.ee-ks ka ajage Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Igavene Rändur
Kadett


Liitunud: 31 Jan 2007
Postitusi: 10
Asukoht: Mere kaldal

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 11:40 am    Teema: Vasta viitega

Ei mingit Dragon-it! Luban.
Aga vastuseid ootan ikka!
Päikest ja optimistlikku lennukust kõigile! Smile
_________________
Ei ole esimest,teist ega kolmandat ...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 6:07 pm    Teema: Vasta viitega

Igavene Rändur kirjutas:
/.../
Miks tulin ulmefoorumisse? Lootuses leida KAMMITSEMATA fantaasiaga,piirideta mõttelennuga inimesi! (vt mõnda ülalpool olevat mõtteavaldust ja Sa näed piiride-piirangute mõllu-laviini)
See selleks. Mõned kõhklused-küsimused lisaks.
Kas lõpmatuse loomine ON lõpmatu protsess? Twisted Evil
Kas Jumal võtaks - oma lõputus tarkuses - ette loometöö,millel poleks lõppu? Question
Kuidas on lood lõpmatuse haldamisega? Crying or Very sad
Tuld ulmegurud!


Sa oled vales kohas.

See jamps, mida Sa otsid, sellega tegelevad paralehed ja -foorumid.

Ulme on kunst (kõige laiemas mõttes) ning ei tegele kõiksuse saatusega ja muu säherdusega...

Kõige asjalikumad lõpmatuse haldajad, keda ma olen kohanud, haldavad seda teatavat tüüpi kinnistes asutustes meditsiinilise personali hoolsa modereerimise all...

Küsimus minu poolt suletud, sest Igavene Rändur on minu silmis end lolliks teinud või mängib lihtsalt lolli... minu seisukohalt pole sel muidugi vahet...

Päikest, seda smaragdset!
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Thorondor
Kadett


Liitunud: 10 Veeb 2007
Postitusi: 17

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 6:59 pm    Teema: Vasta viitega

Muidu huvitaks teada, kes või mis sa rändur selline oled, et sul nii kõrge enesehinnang on ? On kõik ikka kontrolli all ?

Pead vist minema kuskile vaimufoorumisse, siit leiad ainult ulmejampsi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Igavene Rändur
Kadett


Liitunud: 31 Jan 2007
Postitusi: 10
Asukoht: Mere kaldal

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 14, 2007 11:36 am    Teema: Vasta viitega

No nii ... Ulmegurule:
1. Nii noor mees ja närvid juba täiesti läbi. Kurb. Embarassed
2. Kus ja kuidas on võimalik tutvuda Sinu loodud "kunstiga",mida Sa pidavat valdama? (peale Sinu ennastülistavat ja ülikahvatut blogi).
3. Kurb on,kui "ulmeguru" ei suuda tegeleda Kõiksuse ja Lõpmatuse probleemidega,ei oma ei arusaama ega mõttejõudu ... Ise tahab veel tõsiseltvõetav mehepoeg,vist isegi proff,olla!
4. Kõige kindlam viis iseenda küündimatuse peitmiseks,on tegelesed,kes sinu lendu roomamiseks peavad,kelle mõttekäikudele ja eesmärkidele sa pihta ei saa,kinnisesse meditsiiniasutusse suunata ... Arvan: giljotiin või tuleriit oleksid palju efektiivsemad lahendused!
5. Jõudu sulle sinu omas mahlas keemisel,luterlasest "ulmeguru"!
Aga see selleks! Eristada olulist ebaolulisest on väga aktuaalne igal ajal ja alal.
Enesekindluse allikas?
1.Ma ei ole enesekindel - ma olen õnnelik,et saan osaleda ELU IMES!
2. Sellest teadmisest kuni selle teadmise OMANDAMISENI tuleb läbida pikk ja keeruline TEE. Aga see on olnud ja on ääretult andev ja huvitav TEE. Ja siis veel see osa elust,mille käigus tuleb iseenda olme,suhted,arusaamad viia vastavusse veendumuste,teadmiste ja tunnetuse tulemustega ... 95% ulatuses olen seda tänaseks suutnud. Viimased 5% võivad jäädagi saavutamata - liialt palju saasta on pika elu jooksul sisse kogunenud,et sellest kõigest suudaks vabaneda;liialt vähe elupäevi järele jäänud (protsendid on ebatäpsed,kasutusel vaid läbitu ulatuse kirjeldamiseks!)
3. Keegi ON veendunud,et ta on realist,keegi on veendunud,et ta on sündinud autojuht,hea arst,ilus,geniaalne,keskmine eestlane,suurepärane näitleja,jne,jne. Ja see on TORE,see ON ülihea,see teebki ELUST IME! Paljususes ja Mitmekesisuses avaldub Looduse tarkus ja ilu!
Mina olen veendunud narsiaanlane,elu imes osaleja,ELU IME armastaja,nautija ja sellest kõigest lihtviisil vaimustuses! Kui see on ebaterve,kui selle eest tuleks "teatud meditsiiniastusse paigutada",siis tekib küsimus: kes on terve? Loomulikult võib ainult väga piiratud inimene kujutleda,et torman läbi elu suu kõrvuni ja silmad vaimustusest hiilgamas. Ainult et head ja halvad päevad,õnn ja õnnetus,armastus ja üksindus ... ei ole minu jaoks vastandid vaid ELU IME võrdväärsed ja paratamatud osad (mis aitavad näha,tunnetada ja annavad kõigele sügavuse).
4 Milleks mina,narsiaanluse põhimõtetega on võimalik tutvuda aadressil:
http://www.narsussociety.com
Ja ühte üldtuntud fraasi tahaksin veel rõhutada: "kõige pikem on tee iseenda juurde!" Sellele lisab Isa Narsus oma teadmise: "Tee iseendani kulgeb läbi rohukandle helina. Tee Jumala juurde ja Jumalasse kulgeb läbi iseenda." Ainult et Isa Narsuse Jumal on hoopis midagi muud,võrreldes näiteks kristlaste omaga ... Aga see on tõepoolest hoopis teine teema! Küll kõige otsesemas seoses Kõiksuse-Lõpmatuse-Ühega ...
Lennukaid mõtteid ja väärt leidmisi kõigile! Isegi sulle,"ulmeguru"! Tõenäoliselt vajad sa neid paljudest enamgi ... Very Happy
_________________
Ei ole esimest,teist ega kolmandat ...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Thorondor
Kadett


Liitunud: 10 Veeb 2007
Postitusi: 17

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 14, 2007 12:30 pm    Teema: Vasta viitega

Ma arvan, et selle vaidluse, mis siit kasvada võib, lõpuks võib öelda, et tunne jääb selline, et teil mõlemil on üksteise suhtes õigus, aga mitte enda suhtes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 15, 2007 3:44 pm    Teema: Vasta viitega

Kuule rändur, sa oled ju ilmselgelt vales kohas. Ma pole sult veel ühtegi ulmealast postitust näinud, küll aga tüütuseni mingit kummalist kristlikku sektantlikku propagandat (jah, ka reklaam on propaganda, aga mis need sinu postitused muud on kui reklaam).
Räägi näiteks mis on viimane ilukirjanduslik raamat mida sa lugesid või film mida vaatasid?
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Igavene Rändur
Kadett


Liitunud: 31 Jan 2007
Postitusi: 10
Asukoht: Mere kaldal

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 15, 2007 5:12 pm    Teema: Vasta viitega

Kapten,kui minu poolt avaldatu mingilgi moel kristlusega haakub,anna palun mulle ka teada - tänini on kõik kristlased minu peale pahased olnud!
Raamatutest. Kuin mul ei ole mõnda raamatut käepärast,jään haigeks! Tulin äsja raamatukogust ja viisin ära "Mahno" ja " Põhjala ristisõdade ajaloo", tõin "Keldid" ja "Mõtted" Blaise Pascalilt. Kas vastus rahuldab? Ah jaa,seda kristluse momenti tahaksin küll teada.
Lennukaid mõtteid! Very Happy
_________________
Ei ole esimest,teist ega kolmandat ...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 15, 2007 5:19 pm    Teema: Vasta viitega

Noh, ega nüüd vabas teemas ei maksa ka päris turja karata, võibolla Rändur alles tutvub foorumiga.
Minumeelest on usulisel õigus ennast õigustada sama suur, nagu on õigus ennast õigustada nn ateistil e mitteusklikul, eriti kui nende pihta materdatakse.

Igavesel Ränduril on mõnes mõttes õigus, usk soodustab õnne püsivust. Sellel ajal kui tavainimene oma faktidest täistuubitud peaga väsinult musti mõtteid mõlgutab, teades, et teda ei oota enam mitte miski ees, on usklik inimene õnnelik, et kellegile võib ikka loota. Ma ei ole siia maani saanud aru, miks on vaja nii pingsalt teaduslikku reaalsuse tunnistamist, mida see juurde annab? Ah muidugi, usklikud on ju nõrgad inimesed, ateistid on tugevad nagu härjad, kahju ainult, et sellega eriti midagi peale ei osata hakata.
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 16, 2007 12:05 am    Teema: Vasta viitega

tint kirjutas:
Igavesel Ränduril on mõnes mõttes õigus, usk soodustab õnne püsivust. Sellel ajal kui tavainimene oma faktidest täistuubitud peaga väsinult musti mõtteid mõlgutab, teades, et teda ei oota enam mitte miski ees, on usklik inimene õnnelik, et kellegile võib ikka loota. Ma ei ole siia maani saanud aru, miks on vaja nii pingsalt teaduslikku reaalsuse tunnistamist, mida see juurde annab? Ah muidugi, usklikud on ju nõrgad inimesed, ateistid on tugevad nagu härjad, kahju ainult, et sellega eriti midagi peale ei osata hakata.


Tunnen, et pean ses osas jälle veidi täpsustama - kunagi ei saa ühe põhjal teha üldistusi. Kui ka keegi arvab, et usklikud on nõrgad, siis ehk mõni tõesti on, aga usun, et suurem osa neist on ikka samasugused nagu me kõik. Ja eks ka ateistide seas on nõrku, kuna nad ei suuda uskuda millessegi ülimuslikku jne (seda ehk usklike nägemuse läbi). Ei arva ka, et teaduslikku reaalsust tunnustavad inimesed on sünged ja mõlgutavad musti mõtteid - oleks väga naiivne nii arvata. Mina pooldan ka teaduslikku reaalsust ning teadmine, et ehk meid "ei oota enam mitte miski ees" (usun, et tint mõtles sellega midagi, mis saabub pärast surma) ei tee mind üldsegi kurvaks. Mul on lihtsalt teistsugused väljundid, millese usun ja mida mille poole püüdlen.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
Lehekülg 7, lehekülgi kokku 8

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group