Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Doctor Who
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Sept 26, 2011 12:54 am    Teema: Vasta viitega

Spoilerite oht!

s6ep12 Closing Time

Sellega tehti nüüd olukord äärmiselt pingeliseks. Teame varasemast, et Doctor saab surma ning see on lõplik. Ja nüüd on käes aeg, mil see sündmus on ühe päeva pärast. "Next time" avaldas küll, et Doctoril on veel aega terve maailm läbi rännata, et uurida, miks ja kuidas ja.. noh, tavapärane wibly wobly timey stuff.

Kui seda hooaega jätkati, siis avaldati, et doctor, kes kannab kaabut, ning Amy ja Rory usasse kutsub, on 1003 aasta vana. See teine doctor, kes tol hetkel ei teadnud, et ta surma saab, ning samuti kirja peale kohale tuli, oli aga peaaegu sada aastat noorem,l 909. Kuidas nüüd umbes 4-5 osaga doctor selle õige vanuseni jõudis?

Samuti ütles Amy selles osas (USA söögikohas, kui Doctor surma sai) Doctorile, kes oli 1003 a vana, et viimati kohtusid nad, kui Doctor oli 908. Amy ja Rory jaoks on see muidugi imepisike aeg aga Doctor pidi vahepeal ju ligi sada aastat üksi reisima. Kellega? Miks ta Amyst Roryst nii kaua eemal oli?

Kõige selle analüüsimisega võib end hulluks mõelda.

Täpsemalt vanustest ja muust siit - http://tardis.wikia.com/wiki/Eleventh_Doctor
--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Okt 02, 2011 11:18 am    Teema: Vasta viitega

Selle hooaja viimane osa. The Wedding of River Song

Meeldis, isegi väga. Võimalik, et asi oli siiski 720p versioonis, mis kõvasti silmailu pakkus. Aga siiski, lõpplahendust ei suutnud küll ära arvata. Samas tundub hetkel nii loogiline.

Ja kui nüüd norima hakata, siis River ei abiellunud ju Doctoriga, pigem tema välimusega robotiga, mis sellest, et päris Doctor seal sees oli.

Kohtume taas jõulude ajal.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Okt 07, 2013 8:10 pm    Teema: Vasta viitega

Katsun sellesse teemasse ka natuke elu sisse puhuda. Esiteks siis paar uudist.

Uue Doctor Who seitsmes hooaeg (Briti terminoloogiat järgides peaks vist pigem kasutama sõna "seeria", aga hooaeg tundub harjunum) on nüüdseks läbi saanud, kuid sel aastal on ees veel kaks eriepisoodi:

1) 23. novembril eetrisse minev Doctor Who 50. aastapäeva eriepisood "The Day of the Doctor", kus lisaks Matt Smithile Üheteistkümnenda Doktori rollis astuvad üles ka varasemast tuttavad David Tennant (Kümnes Doktor) ja Billie Piper (Rose Tyler).

2) 25. detsembril eetrisse minev jõulueri. See episood on oluline muuhulgas selle poolest, et kuna Matt Smith on otsustanud Doktori rollist lahkuda, siis tutvustatakse selles osas meile ka Kaheteistkümnendat Doktorit, keda on valitud kehastama Peter Capaldi.



Kuigi vahepeal ma Doctor Whod mitu aastat ei vaadanud, siis mõni aeg tagasi võtsin vahelejäänud osad käsile ning jõudsin uuesti järje peale. Seega siis ka mõned kommentaarid sarja kohta. David Tennanti viimased etteasted Doktori rollis jäid mul õigel ajal nägemata, kuid olles need nüüd ära näinud ja mõnda aega seedinud, siis julgen vist öelda, et kolmest uue ajastu Doktorist on just David Tennant minu lemmik. Varem pidasin Christopher Ecclestoni natuke tugevamaks, aga tema puhul on praegu probleemiks pigem see, et tal lihtsalt ei olnud 13 episoodi jooksul erinevalt Tennantist piisavalt aega tegelaskujuna areneda ja tuttavaks saada. Tennanti viimase telefilmi The End of Time lõpp oli parasjagu südantmurdev ning ilus tagasivaade tema inkarnatsiooni elule. "I don't want to go." Ma ei tahtnud ka, et sa ära lähed. Smile

Ehk oli asjaolu, et mulle Tennant Doktori rollis väga meeldis, ka üks peamisi põhjuseid, miks Matt Smithi Doktor mulle esialgu üldse ei meeldinud. Juba algusest peale tundus ta tegelasena suhteliselt ebameeldiv, näiteks tema käitumine Amy juures pärast regenereerumist, kuigi loomulikult ei ole see näitleja, vaid stsenaristide süü. Ja seda ebameeldivust ei suutnud tasandada ka oma eriline isikupära, mida Matt Smithi Doktoril minu silmis alguses polnud. Kohati tundus ta lihtsalt madalama kalorisisaldusega David Tennantina (ei, ma ei vihja siin Matt Smithi kõhnale figuurile), kohati lihtsalt tropina. Hooaegade jooksul minu arvamus temast paranes, aga Ecclestoni ja Tennantiga võrdseks ma Smithi siiski ei pea. Smithi kiituseks pean siiski ütlema, et vaatamata oma noorusele ei mõjunud ta Doktori rollis poisikesena - nt Tennant jättis kohati hoopis lapsikuma mulje, kuigi tema puhul oli see taotluslik - ning suutis vastupidi mõjuda hoopis täiesti eatu tegelasena, mis Doktori vanuses tulnukale muidugi ongi täiesti kohane.

Mis puudutab episoodide sisu, siis võrreldes varasemate hooaegadega oli minu arvates nende seas vähem silmapaistvaid ja hästi meeldejäävaid osi, kuigi ma ei väida sugugi, et neid üldse poleks olnud. Näiteks meeldis mulle, nagu ka teistele siin teemas, episoodis "Blink" tutvustatud inglite tagasitoomine, kuigi lõpuks tundus jälle, et neid on juba liiga palju kasutatud ehk siis neil tekkis Star Trekist tuttav nn Borgi sündroom - nad lihtsalt polnud pärast mitmeid etteasteid enam nii hirmsad. Kõige paremini on Matt Smithi episoodidest mulle tegelikult meelde jäänud kuuenda hooaja episood "The Girl Who Waited", mis annab muuhulgas hea võimaluse mainida, mida ma Matt Smithi reisikaaslastest arvan. Oma alusidee poolest ei olnud see episood ju tegelikult täiesti originaalne - ulmesarjades on varemgi nähtud neid episoode, kus tegelane kohtub oma vanema või noorema või alternatiivse minaga, aga mis tegi selle episoodi eriti tugevaks, oli Amy Pondi osatäitja Karen Gillani väga tugev näitlejatöö selles osas (tema maneerid, kõne ja kõik muu osundasid, et tegemist on tõesti mitukümmend aastat vanema tegelasega) ning isegi veel rohkem mõned julmad valikud ja sellega kaasnenud väga mõjusad ja emotsionaalsed dialoogid. Mulle meeldivad sellised episoodid, kus on ainult halvad valikud ja see osa saavutas nimetatud eesmärgi suurepäraselt. Doktor käitus küll reeturlikult, aga kas tal oli selles olukorras mingit muud valikut? Igatahes esitas see episood vaatajale hulgaliselt küsimusi, millele on väga raske vastata ning näitas Doktori tegelaskuju ja seda, milleks ta võimeline on.

Ah jaa, aga Amy ja Rory. Pean tunnistama, et Rose on Doktori kaaslastest endiselt minu lemmiktegelane ja keegi teine pole talle lähedalegi saanud. Karen Gillan on küll ilus naine ja olgu tema näitlemisoskus milline tahes, aga sellest siiski ei piisa. Ka stsenaristid peavad oma tööd tegema ja mulle ta tegelasena eriti head muljet ei jätnud. Pealehakkamist tal küll oli, aga kohati jäi temast rumal mulje. Rory oli lihtsalt natuke liiga hall ja võib-olla natuke liiga stereotüüpne "good guy" ning nende vahel puudus minu meelest selline keemia, mis oleks muutnud nende suhte ja hiljem abielu usutavaks. Ma ei räägi siin sellest, mida mõlemad tegelased olid valmis üksteise nimel tegema (Rory valvas 2000 aastat kasti, kus Amy sees oli jne), vaid sellest, et need kaks tegelaskuju minu arvates omavahel ei klappinud ning näitlejad ei suutnud seda suhet ka tõsiseltvõetavaks muuta.
Clara osas ma ei oska eriti seisukohta võtta. Mõnes mõttes mulle tundus võrreldes varasemate naissoost kaaslastega meeldiv see, et Clara oli natuke täiskasvanulikuma suhtumisega ega olnud Doktorist isiklikul tasandil niivõrd sissevõetud (võib-olla Donna kvalifitseeruks ka kuidagi, aga mõningate mööndustega, mille arutamisse ma ei viitsi hetkel laskuda), aga ta jäi kuidagi liiga anonüümseks.

Igatahes ootan huviga järgmisi osi ning tahaks näha, kuidas vahelduseks natuke vanem mees Doktori rollis hakkama saab. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Okt 08, 2013 9:02 pm    Teema: Vasta viitega

Veel üks huvitav uudis. Nimelt kinnitas BBC, et leitud on täpsustamata number nn kadunud episoode, mis filmiti 1960ndatel, kuid mille lindid hiljem erinevatel põhjustel kustutati või kaotati:

Tsiteerin::
A report on BBC News has now confirmed the find, with "a number of early episodes" apparently having been recovered.

A total of 106 episodes of Doctor Who first aired in the 1960s are currently missing, with the transmission tapes having been wiped after initial airings.

A number of episodes previously thought lost have been recovered over the years via foreign broadcasters, who still possessed film transfers of the original recordings.

Allikas

Ma pole küll ise kunagi ühtegi varasemat (s.t. enne 2005. aasta seeriat tehtud) Doctor Who episoodi näinud, aga hea uudis sellegipoolest. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Okt 13, 2013 11:11 pm    Teema: Vasta viitega

Lekkinud on mõned pildid Doctor Who 50 aastapäeva eriepisoodist "The Day of the Doctor", mis muuhulgas kujutavad John Hurti kehastatavat senitundmatut Doktori inkarnatsiooni.

Pilte saab näha sellel lingil.

Nagu piltidelt näha, on John Hurti Doktori riietusesemeteks muuhulgas Kaheksanda Doktori (Paul McGann) vest ja Üheksanda Doktori (Christopher Eccleston) nahkmantel, mis lisab kaalu spekulatsioonidele, et John Hurti Doktori näol on tegemist Kaheksanda ja Üheksanda Doktori vahele jäänud inkarnatsiooniga. Sellise seletuse muudab muidugi usutavamaks veel ka asjaolu, et Kaheksanda regenereerumist Üheksandaks pole ekraanil kunagi näidatud. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Okt 19, 2013 10:08 pm    Teema: Vasta viitega

50. aastapäeva eriepisoodi täna esmakordselt näidatud trailer nähtav YouTube'is sellel lingil

Kahjuks ei sisalda trailer küll katkendeid episoodist endast; BBC on suutnud seda hästi saladuses hoida, kuid minu arvates siiski päris hästi tehtud ja peaks pinget ülal hoidma, sest jäänud on veel vaid veidi enam kui kuu. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Nov 04, 2013 5:03 pm    Teema: Vasta viitega

BBC avalikustas sisukokkuvõtte 50. aastapäeva eriepisoodist:
Tsiteerin::
The full synopsis reads: "The Doctors embark on their greatest adventure in this 50th anniversary special.

"In 2013, something terrible is awakening in London's National Gallery; in 1562, a murderous plot is afoot in Elizabethan England; and somewhere in space an ancient battle reaches its devastating conclusion. All of reality is at stake as the Doctor's own dangerous past comes back to haunt him."

Allikas

Ei saa öelda, et see lühike tutvustus episoodi sisu kohta midagi väga konkreetset ütleks; pigem on tegemist informatsioonitükikestega, mis ei anna ilma konteksti tundmata eriti midagi. Aga teisest küljest ei spoili see ka vähemalt episoodi sisu ette ära. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Nov 09, 2013 4:52 pm    Teema: Vasta viitega

Lõpuks siis on väljas ka korralik trailer klippidega 50. aastapäeva eriepisoodist The Day of the Doctor, mida saab vaadata YouTube'ist. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Nov 14, 2013 10:24 pm    Teema: Vasta viitega

Spoilerihoiatus!

BBC avaldas 50. aastapäeva eriepisoodi The Day of the Doctor eelloona miniepisoodi The Night of the Doctor, kus Doktori rollis astub teist korda üles tema kaheksandat inkarnatsiooni kehastanud Paul McGann. 6-minutilise loo tegevus leiab aset vahetult enne Doktori regenereerumist John Hurti kehastatavaks varem tundmata Doktori versiooniks ning selgitab natuke selle tagamaid.

Ma ei ole ise Paul McGanni Doktori-filmi kahjuks näinud, aga hea meel oli siiski, et teda nüüd sarja tegijate poolt ära unustatud polnud. Nii lühikese loo jooksul kahjuks ei olnud võimalik tema tegelaskujuga eriti tuttavaks saada, kuid nende loetud minutite põhjal tundus ta selles rollis täiesti adekvaatne. Smile Ja ühtlasi anti ka viimane kinnitus sellele, et John Hurti Doktori tegevus ja põhjus, miks Doktori teised inkarnatsioonid teda ei tunnista, on seotud just tema tegemistega nn Ajasõja ajal.

Episoodi saab vaadata näiteks siit. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 23, 2014 1:32 am    Teema: Vasta viitega

Spoilerite oht:

50. aastapäeva eri, kus kohtusid kolm eri ajastu Doctorit - väärt vaatamine. Sai kõvasti nalja ja tagasi oli ka üks mu taaselustatud sarja lemmikutest, David Tennant. Leidus nutikaid lahendusi (sonicu välimus muutub, tarkvara aga mitte), mis panid leidlikkust kiitma, samas mindi jälle dramaatiliseks, mehed vaidlesid omavahel (üks mees vaidles iseendaga?!) halbade tegude ja nende õigsuse üle ning lõpuks vastupidiselt kõigile reeglitele, kuid sellele sarjale tavapäraselt muudeti jällegi minevikku ja näiteks ei hävitatud tervet planeeti või tapetud inimest või muud säärast. Paneb aga mõtlema, et kas nad tõesti muutsid minevikku või oligi see juba juhtunud ja see kolme mehe kohtumine oli kenasti ette määratud ja... Oeh, mõtle või hulluks.

Jõulueri - kahju oli Matt Smithi lahkumas näha, hakkas selle pika ajaga juba meeldima, kuigi, nagu juba öeldud, David Tennanti vastu ta ei saanud, kandku kikilipse palju tahes. Tavapärasest natuke teistsugune jõulueri, mis lõppes 12. Doctori ilmumisega. Selgitus, miks Doctor lõplikult ei surnud, kuigi tal pidi olema ametliku versiooni kohaselt 11 elu, tundus natuke imelik. Või, noh, tegu polnudki selgitusega, see lihtsalt juhtus. Clara rääkis natuke praoga seinas ja tehtud see oligi! Aga ma ei nurise, jõulueri pakkus nii silmailu kui põnevust kuhjaga!

Järgmine hooaeg ilmub millalgi sel aastal, alati tark Wikipedia ei osanud selle koha pealt aidata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 23, 2014 6:19 pm    Teema: Vasta viitega

http://www.youtube.com/watch?v=Ut9g477VepM Põnev vaatamine Doctor Who ajaloo kohta. Kuuendal minutil mainitakse muideks uue elütsükli andmist ühele teisele Timelordile, mistõttu hiljutises jõulueris nähtu ei olegi nii ebatavaline.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Jan 29, 2014 8:50 pm    Teema: Vasta viitega

Missugune on järgmise Doktori Peter Capaldi riietus, võib näha siit.


50. aastapäeva eriepisood jättis mulle päris hea mulje. Peab ütlema, et Tennant ja Smith sobisid omavahel hästi, kuid samas kinnitas see ka minu jaoks minu varasemat arvamust, et Smithi Doktor on lihtsalt natuke kergem versioon Tennantist. John Hurti roll mahasalatud Doktori inkarnatsioonina oli küll põhimõtteliselt huvitav, kuid jäi kokkuvõttes minu jaoks natuke lahjaks, sest sellest üritati varem teha mingit eriti suurt ja tähtsat saladust, aga põhimõtteliselt ei saatnud ta korda midagi, millest tegelikult sarjas juba varem räägitud ei olnud. Sellegipoolest oli siiski minu jaoks tegemist päris põneva ja nauditava episoodiga.


Jõulueri osas kahjuks ma nii positiivne ei ole. Olles lugenud internetist ka mitmeid arvustusi ja arvamusi teistes foorumites, siis pean ütlema, et nende üldisest konsensusest ei erine eriti ka minu arvamus - ehk siis Matt Smithi näitlejatööle ei ole midagi heita ja tema esitus oli suurepärane - ilmselt taotluslikult meenutas ta vananenuna suuresti ka Esimest Doktorit mänginud William Hartnelli, kellele muuseas keskendus natuke enne 50. aastapäeva episoodi eetrisse lastud Doctor Who teemaline dokumentaaldraama An Adventure in Space and Time (võib-olla ma peaks seda isegi pikemalt kommenteerima, sest minu hinnangul oli tegemist suurepärase filmiga, aga hetkel pole selleks aega). Aga negatiivse külje pealt iseloomustasid seda episoodi minu arvates need omadused, mis on olnud suuremal või vähemal määral omased kogu Matt Smithi Doktori rollis veedetud ajale ja täpsemini võiks siin vist süü panna Steven Moffatile - ehk siis lühidalt on lugudes vähe loogikat ja toimub pidev hüplemine ühelt teemalt teisele, mis tähendab, et vaadates ei hakka küll igav, kuid episoodidest kipub jääma selline style over substance mulje. Lisaks veel ka see, et episoodi sisu pakkus vähe uut, sest nii tegevustik kui ka vastased olid kõik juba minu jaoks liiga ära leierdatud.

Igatahes loodan, et koos Peter Capaldiga tuleb ka sarjale natuke värskemat lähenemist.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Aug 08, 2014 12:28 pm    Teema: Vasta viitega

Uue hooaja ja uue Doctori trailer!

https://www.youtube.com/watch?v=o4nCcgWFEwU
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Aug 28, 2014 9:39 am    Teema: Vasta viitega

Võimalikud spoilerid.

Uus osa on siis väljas. Peter Capaldi sai minu arvates väga hästi hakkama. Suutis Doctorile omapäraselt segast panna, samas olla siiski hea. Lõpp kõrgel õhus jäeti lahtiseks ilmselt pikema projekti tarvis ning et me hakkaks juba kahtlema selles, kas Doctor on oma uue regenereerimistsükli alguses siis tõesti nii palju tumedam ja kurjem.

Tore oli ka Matt Smithi natuke näha. Minu jaoks on alati raske olnud mõelda, et tegu on sama tegelasega, kel lihtsalt teine nägu ja keha ja seetõttu natuke teistsugune iseloom. Seda ka seekord.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Sept 07, 2014 4:45 pm    Teema: Vasta viitega

Kolmas osa.

Mõnus, Doctor Wholik tegevus. Kui varasemalt hirmutati, et uus Doctor on tõsisem ja tumedam, siis sel korral oli näha temale omalikku (vähemalt 2005. aastast alates) lõbusat olekut, teatud faktide eitamist, mis talle otse näkku karjuvad, et nad siiski eksisteerivad jne jne. Natuke naljakas oli näha Capaldit sellises osas - soliidne halliseguste juustega vanem mees, pigem sobiks Matt Smith või ka David Tennant selliselt käituma. /TEGEVUSLIINI SPOILER/ Teine osa, kus Daleki sisse mindi, oli selles mõttes palju sobilikum.

Samuti pakub väga huvi, mis teema on pideva tõotatud maa otsimise ning "welcome to heaven" teemaga. Esimeses kahes osas jõudsid tegelased ju "taevasse" ning esimeses ja nüüd kolmandas osas mainiti tõotatud maa otsimist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Okt 12, 2014 3:53 pm    Teema: Vasta viitega

Olen uue hooaja esimesed seitse episoodi ära vaadanud ja pean ütlema, et Capaldi on mind igati positiivselt üllatanud, sest tema Doctor erineb märgatavalt Tennanti ja Smithi kehastatud versioonidest. Ütleks, et tema vanus aitab tal mõjuda ka autoriteetsemana kui kaks eelmist, kuid samas on ka tema käitumine muutunud mõnevõrra ebameeldivamaks.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Nov 01, 2014 1:56 am    Teema: Vasta viitega

Olles nüüd näinud klippe nt Smithi Doctorist, on natuke raske Smithi tõsiselt võtta, kuigi mulle ta muidu meeldis. Capaldi oma vanusega töötab tõesti hästi, samas on seda absurdsust ja lõbusust alles, mis Doctoril alati on. Mulle ta natuke mustvalgem, karmim, äärmuslikum ja natuke ehk isegi isekam käitumine isegi meeldib. "Eesmärk pühitseb abinõu" on tema puhul teemaks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 08, 2015 2:09 am    Teema: Vasta viitega

Jõulu eri. Doctor Who kohtub Inceptioniga. We need to wake up!

Mitte kõige parem osa, samas päris igav ka ei hakanud. Kui jääb vahele, ei ole katastroof, samas liigub seal Doctory ja Clara teema natuke edasi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Dets 11, 2015 10:59 pm    Teema: Vasta viitega

Vahepeal on saanud järgmine hooaeg läbi.

Sattudes aeg-ajalt Matt Smithi Doctorile peale Youtubeis, on imelik mõelda, et tema oma lõbusa olekuga oli samuti Doctor Who. Peter Capaldi on saanud omaseks ning oma kõrgema vanusega tundub paremini sobivat tõesti. Minu jaoks on lõbus peredele ja ka lastele mõeldud sari (a la uusversiooni kõige esimene osa) muutunud palju tõsisemaks ja sügavamaks.

Üle-eelviimane osa tegi kurvaks, eelviimane oli Capaldi soolo, viimane oli aga paras plottwist. Kiidan! Tore oli ka see, et läbi terve hooaja oli üks läbiv joon, mis küll lõpus natuke pettumust valmistavalt kiiresti positiivsele poolele tagasi tuli.

EDIT: lugesin nüüd paari varasemat postitust ja seal oli Matt Smithi ja Capaldi "vastasseis" samuti teemaks. Enne ei märganud ning ju on siis tõesti hingel see.

Matt Smithi teema "I am the Doctor" oli muidugi väga vinge https://www.youtube.com/watch?v=9kSf8w28Fs4 kuid viimases osas kuuldud Clara's theme just kitarril esitatuna on uueks lemmikuks https://www.youtube.com/watch?v=rDD1VWwtPmw
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Dets 13, 2015 6:19 am    Teema: Vasta viitega

Sain ka viimase hooaja vaatamisega ühele poole. Capaldi on mulle suhteliselt hästi omaks saanud ja kuigi ma endiselt leian, et Eccleston ja Tennant olid paremad, siis Smithist on ta siiski minu jaoks üle. Capaldi puhul, nagu varasemalt olen siin teemas maininud, on minu arvates hea just see, et ta mõjub tänu oma vanusele autoriteetsemana, aga samas ei ole tegemist ka mingi väsinud olemisega pässiga, vaid ikkagi tegelasega, kelle käes on selgelt ohjad ja kes suudab vaatajat endaga kaasa haarata.

Mis Clarasse puutub, siis ühest küljest mul on hea meel tema lahkumise üle (kuigi hooaja viimase osa põhjal võib spekuleerida, et ta võib oma uue Tardise ja reisikaaslasega veel väga pikalt ringi rännata, enne kui oma saatusele vastu läheb, mistõttu ei ole välistatud, et me teda kunagi veel ekraanil näeme). Teisest küljest oli lahkumine päris originaalselt teostatud ja huvitav, et just Doctor oli see, kes mälestuse Clarast kaotas ja mitte vastupidi.

Gallifrey storyline valmistas pettumuse, sest sellelt oleks oodanud rohkemat, eriti kui arvestada seda, kui palju vahtu selle teema ümber üles klopitud on. Põhimõtteliselt kulutas Doctor mitu miljardit aastat, et sinna jõuda ja siis tõmbas kohe uuesti minema.

Parim tsitaat hooajast IMO: "You'll find that it's a very small universe when I'm angry with you." Wink
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Lehekülg 5, lehekülgi kokku 6

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group