Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Blade Runner (1982)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kris
Leitnant


Liitunud: 24 Mai 2006
Postitusi: 77

PostitusPostitatud: Esm Aug 07, 2006 8:48 am    Teema: Blade Runner (1982) Vasta viitega

Blade Runnerit peetakse paljude poolt üheks parimaks sci-fi filmiks. Isiklik lemmik see ei ole aga TOP 10-sse mahub kindlasti. Film näeb visuaalselt uskumatult hea välja. Ütleksin isegi, et eriefektid on palju tõetruumad kui hilisematel arvuti abil tehtud efekte kasutavatel filmidel. Lugu ise on ka väga sügav ja ühekordsest vaatamisest kindlasti ei piisa.

Blade Runner oli üks esimesi küberpungi filme. Küberpungist mõjutatud filmid kujutavad mustades värvides tulevikuühiskondi ülimalt arenenud tehnoloogia ja düsfunktsionaalsete või repressiivsete sotsiaalsete struktuuridega. Sellest on mõjutatud sellised hilisemad ulmefilmid nagu näiteks Matrix, Robocop, Equilibrium, Terminator (1,2,3) jne.

Üks küsimus veel mille üle paljud Blade Runneri fännid vaidlevad:
Kas Harrison Fordi tegelaskuju Deckard oli Replicant? Isiklikult arvan et oli.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 07, 2006 10:17 am    Teema: Vasta viitega

Ka mina hindan Blade Runnerit väga kõrgelt, kuid mitte nii palju sisu kui tehnilise teostuse poolest. Kõige suurema mulje avaldasid mulle filmi esimesed minutid kui meile näidati kõrgelt tuleviku linna ja siis viidi alla tänavatele.
Muidugi tuleb mainida, et Harrison Ford on tippklassi näitleja ning enamus filmid, kus tema mängib, on midagi väärt. Samamoodi sobis Ford ka selle filmi atmosfääriga ideaalselt kokku.

Nagu mainitud, sisu jäi mulle veidi kaugeks, võibolla sellepärast, et ma ei ole eriti suur selle ¾anri austaja. Kohati oli film minu jaoks liigagi naturaalne. Konkreetseid näiteid ei oska tuua. Samuti häiris mind veidi liigne action, selline film oleks ilma tapmise ja tagaajamiseta minu arust veelgi parem olnud.

Kunstiliselt on film aga ülimalt hästi tehtud ning võib kindlalt väita, et see kuulub parimate ulmefilmide hulka. Nii tõetruud atmosfääri on suutnud luua vaid vähesed. Cool

Kris kirjutas:

Üks küsimus veel mille üle paljud Blade Runneri fännid vaidlevad:
Kas Harrison Fordi tegelaskuju Deckard oli Replicant? Isiklikult arvan et oli.


Isiklikult arvan, et ei olnud. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 07, 2006 11:51 am    Teema: Re: Blade Runner (1982) Vasta viitega

Kris kirjutas:
Üks küsimus veel mille üle paljud Blade Runneri fännid vaidlevad:
Kas Harrison Fordi tegelaskuju Deckard oli Replicant? Isiklikult arvan et oli.


Deckard ei olnud replicant, kuni Ridley Scott 1992 aastal lõikas kokku oma directors cut versiooni. Ise ta avalikult mainis seda aastal 2000 "On the Edge of Blade Runner" dokumentaalis (soovitan vaadata ! ) ja seletas nn. üks-sarve une lahti.

Theatrical versiooni DVD-d ametlikult reliisitud ei ole. Olen näinud kahte fännide tehtud reliisi, Criterioni laserdiskist ja telejaama arhiivi tõmmisest, millest viimast ka ise oman. Tegemist on 2 DVD väljalaskega, millest teisel on lisadena dok.film ja Bladerunneri koomiks. Menüüd on korralikud, kuid eks nüüdsest oskab juba iga vähegi tublim arvutimontaa¾imees neid teha. 2007 ilmub Scotty Ultimate Cut, eks saab näha.

Head infot saab ka siit - The Replican Site
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Aug 07, 2006 3:38 pm    Teema: Vasta viitega

Film on kindlasti ühe parima soundtrackiga. Vangelis ikka oskab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 07, 2006 5:53 pm    Teema: Vasta viitega

Neist parimaks peetakse Vangelise Esper Editioni.

Disc1:
01. Prologue and Main Titles
02. Leon's Voight Kampff Test
03. Sushi Bar - Damask Rose
04. Spinner Ascent
05. Blush Response
06. Wait FOr Me
07. Deckard Meets Rachael
08. Rachael's Song
09. Tales of the Future
10. Bicycle Riders
11. Chew's Eye Lab
12. Memories of Green
13. Blade Runner Blues
14. Pris Meets J.F. Sebastian
15. One More Kiss, Dear

Disc2:
01. Deckard Dream
02. Thinking of Rachael (Love Theme Different Take)
03. Esper Analysis
04. Animoid Row
05. Taffey Lewis Night Club
06. Salome's Dance
07. Zhora's Retirement
08. I Am The Business
09. Love Theme
10. I Dreamt Music
11. Morning At The Bradbury
12. The Prodigal Son Brings Death
13. Deckard Enters the Bradbury
14. Dangerous Days
15. Wounded Animals
16. Tears In Rain
17. Rachael Sleeps
18. End Titles

Juba mitu kuud on see versioon ka minu kõvakettal, kuid SHN formaadis ning olen liiga laisk ja loll, et proovida neist mingi NERO pluginaga mp3-sid teha.
Soundtrackide võrdlustabelid leiate SIIT
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Aug 27, 2006 10:06 pm    Teema: Vasta viitega

Kui kellelgi on Criterioni laserdiscist dvd-ks tehtud versioon kodus olemas, siis siit aadressilt saab kena custom coveri oma plaadi jaoks.

http://img189.imageshack.us/my.php?image=bladerunnercriterionfront4gv.jpg
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Veeb 18, 2007 1:47 pm    Teema: Vasta viitega

Nii kummaline kui see ka pole, oli see film mul seni nägemata. Kunagi vist küll algusest vaatasin mõned minutid, aga tundus igav ja vahetasin kanalit. Very Happy

Blade Runner on üks neist filmidest, mis käsitleb päris sügavaid teemasid ja seejuures on teda suhteliselt raske kommenteerida. Väga oluliseks väärtuseks selle filmi juures oli suurepärane visuaalne külg, mis rääkis paljuski iseenda eest. Industrialistlik linn, kus on omavahel segatud säravad firmade (Coca-Cola, Pan Am jne.) neoontuled ja allakäinud piirkonnad, mis nagu pärineks kusagilt eelmise sajandi kuuekümnendatest aastatest, moodustab väga omanäolise ja stiilse keskkonna. Tumedad toonid ja kõrged massiivsed majad kõnelevad nagu kontrolliühiskonnast. Stiililisi sarnasusi on sellel filmil kindlasti ka Ridley Scotti varasema filmiga Alien.
Los Angeles oli aja jooksul väga multikultuurseks muutunud - äärmiselt märgatavad olid Jaapani ja Hiina mõjud; naerma ajas mind aga koht, kus seltskond krishnaiite oma laulujoruga mööda jalutas. Very Happy

Oma üllatuseks nägin filmis veel mitut tuttavat nime, keda ma seal oodata ei osanud. Harrison Fordi osalusest olin muidugi teadlik, aga näiteks sellised tuntud näitlejad nagu Rutger Hauer, Daryl Hannah ja Edward James Olmos (William Adama uues BSG sarjas) tulid meeldiva üllatusena.
Väga hea oli Vangelise muusika, mis filmis kujutatud tehnoloogilise ühiskonnaga ülimalt hästi kokku sobis ja aitas omakorda seda erilist atmosfääri veelgi selgemalt välja tuua.

Film oli oma sisu poolest huvitav ning kuigi ma olen näinud, et vahel on laidetud selle väidetavat aeglust, siis minu arvates see küll miinus polnud. Kui sellest oleks tehtud mingi Total Recalli (mis on ka muidu väga hea film) sarnane arutu tulistamine, siis oleks mõte ilmselt suures osas kaduma läinud.
Et kas Deckard oli replikant? Ridley Scott võis ju väita, mida tahes, aga vähemalt selles versioonis, mida mina nägin, jäi asi küll üsna lahtiseks ja tehti ju paar vihjet, et ta võib olla replikant. Ise eelistaks küll uskuda, et ta on inimene, aga filmi põhjal on seda raske kinnitada. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Teis Veeb 20, 2007 8:53 pm    Teema: Vasta viitega

Olen näinud korduvalt ning näinud mõlemat versiooni... näinud olen aga ammu ning videokassetidelt, seega väga põhjalikult asja lahkama ei kipu... lavastajaversioon oli minuarust loogilisem ja meeldis mulle rohkem...

Mainiks vaid seda, et minuarust tasuks seda filmi vaadata igaühel, kes vähegi ulmefilmindusega kursis tahab olla... noh, et selline mõjukas teos... meeldib või ei meeldi, see on juba kolmandajärguline küsimus...

Minule meeldib.
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 20, 2007 10:00 pm    Teema: Vasta viitega

Olen Ulmeguruga ühel arvamusel, et tegemist on väga hea filmiga ja olen ka kuskilt kuulnud/lugenud, et tegemist on ulmeklassikaga, mida peaks iga endast lugupidav ulmefänn esimeste seas ära vaatama Cool
Kunagi ammu vaatasin seda telest ning ei ole ka hetkel pädev kommenteerima. Peab poodi minema ning selle ka enda filmikogusse soetama. Wink
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 21, 2007 10:31 pm    Teema: Vasta viitega

Millegi pärast poeb mulle pähe võrdlus Viienda elemendiga. Very Happy BR on tumedam ja süngem, VE läheb kohati jandiks kätte, aga minu jaoks on mingi sarnane joon olemas. Blade runner on siiani üks mu lemmikuid, kuigi kahjuks viimasel ajal pole seda näinud. Õel on ta VHSl olemas, peab plaani võtma.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ulkesh
Nooremleitnant


Liitunud: 12 Veeb 2006
Postitusi: 44

PostitusPostitatud: Teis Veeb 27, 2007 10:28 pm    Teema: Vasta viitega

Teadupärast põhineb film Philip K. Dicki romaanil "Do Androids Dream of Electric Sheep?". Minuga juhtus nii, et lugesin raamatut varem kui vaatasin filmi. Nagu tihti sellistel juhtudel, jättis raamat sügavama mulje. Seda enam, et kohati eemaldus filmisüzee raamatu omast üsnagi palju (eriti lõpp). Aga see ei tähenda, et film oleks halb olnud! Õnneks olen nii raamatu kui filmi sisu praeguseks juba piisavalt unustanud nii et võib-olla olekski õige aeg filmiga uuesti tutvust teha ja vaadata, kas mu mulje on muutunud.

Seda ma mäletan küll, et ega ka raamatust ei saanud selget sotti, kas Deckard on android või mitte. Aga alateadlikult oli see küsimus pidevalt üleval ja andis loole veelgi omapärasema värvingu. Parem ongi, kui sellele ühest vastust ei antaks ja see küsimus jääks lõpuks ikkagi lugeja või vaataja otsustada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group