Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Poliitiline korrektsus
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 2:26 am    Teema: Poliitiline korrektsus Vasta viitega

Avasin uue teema poliitilisteks vaidlusteks. Pealkiri on ironiseeriv ja neid sõnu väitluses arvesse võtta ei tasu. Vaielda mulle tegelikult ei meeldi ( kuigi süttin kergesti) aga topic võiks olla. Vähemalt 3 "I Hate USA !" teemat on igas tavalises foorumis ja siiamaani ei olnud siin isegi ühtegi üldpoliitilist. On kolm teemaga vägagi haakuvat spetsiifilist topicut - USA presidendivalimised, Allakäik ja Euro vs Kroon.Esimene on minu postitus mis tüleb külla Arvutusnurk teemast.


TrekRanger kirjutas:
Olen arvamusel, et elu on püha ja seda tuleb hoida igal võimalusel, kuid ma ei leia, et kedagi boikoteerides (ja sellega külvates uut viha) on võimalik maailma paremaks muuta.


Mõned sõna boycott seletused wikipediast ja Dictionary.com´ist.

Kas tõesti jättes ostmata Uncle Ben´si kastme, kuna tegemist on Iisraeli korporatsiooni tootega, külvan ma uut viha ? Kas tõesti jättes ostmata Adidase dressid, kuna sama firma toodab USA sõjaväevarustust, külvan ma uut viha ? Kas tõesti jättes ostmata Nike´i tossud, kuna selle on valmistanud Aasia alaealine töötaja 1,5 $ päevapalgaga, külvan ma uut viha ? Kas tõesti jättes ostmata pudeli Coca-Colat, kuna firma kasutab oma dieetjookides tervisele mürgist aspartaami, külvan ma sellega viha ?

Kas lõpuks kui ÜRO kehtestab majandussanktsioonid Iisraelile olen ma rehalibiteeritud ? Või kirjutad nõrdinud kirja härra Kofi Annan´ile, kuna ta külvab sellega maailmas viha ?

Kui härrad päämoderaatorid minult avatari eemaldamist paluvad, teen seda loomulikult. Ulmefoorumit boikoteerima hakata ei taha ! Very Happy
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 4:40 am    Teema: Vasta viitega

Ausalt öeldes jääb natuke selgusetuks, mis antud teema eesmärk on, aga ma siis üritan natuke sõna võtta. Very Happy

Nagu ma aru saan, ajendas Sind teemat looma foorumis tekkinud poleemika Su avatari üle, mis kutsub Iisraeli, või siis Iisraeliga seotud kaubamärke, boikoteerima. Küsimust sai natuke arutatud ja mina olen seisukohal, et las see avatar olla - ei kutsu see ju üles vägivallale kellegi suhtes ega mahita vihkamist, vaid esindab vastuseisu juudiriigi tegevusele ning soovitab seda nii poliitiliselt, majanduslikult kui ka moraalselt mitte toetada.


Praegune Lähis-Ida konflikt:
Esiteks tooks välja selle, et nii USA kui ka Iisrael väidavad, et konflikti põhjuseks (root cause, nagu nad armastavad nimetada) on Hizbollah' rünnak, milles vangistati kaks Iisraeli sõdurit. Sellega ei tahaks nagu hästi nõustuda, sest mina olen seisukohal, et kogu konflikt sai alguse 1947. aastal, kui otsustati luua Iisraeli riik. Poleks seda tehtud, oleks maailm ilmselt tunduvalt rahulikum koht. Paraku, Iisrael siiski eksisteerib ega kao tõenäoliselt niipea maailmakaardilt kusagile, eriti, kui nende selja taga on nii võimas riik nagu USA. Juute pole aga mõtet süüdistada, sest otsuse asutada Iisrael tegi ÜRO.
Kahjuks aga ei küsinud keegi nende alade põliselanikkonna, palestiinlaste, arvamust. Vahemärkusena räägiks veel nimetusest "palestiinlane". Tihti väidetakse, et palestiinlased on tavalised araablased ja mingu teistesse Araabiariikidesse, mis nad seal passivad juutide niigi pisikesel maalapil. Ja selle koha pealt on neil õigus, nad tõesti on araablased. Aga kas rahvusel on ikka nii suur tähtsus? Kui need araablased on elanud aastasadu, põlvkondade viisi sellel Palestiinaks nimetataval maalapil, siis polegi tähtis, kuidas neid nimetada, nad on selle maa põlisasukad. Samamoodi võiks Venemaa eestlasi Soome ajada, sest ikkagi ju ühed soomeugrilased kõik, mis sest, et Soome territooriumil kunagi elanud pole. Hezbollah aga koosnebki suures osas Iisraeli agressiooni ohvritest ja nende järeltulijatest.

Paljud Iisraeli poliitika toetajad üritavad välja tuua teatud sarnast joont Eesti ja Iisraeli olukorra vahel - mõlemad on ümbritsetud vaenulikest riikidest ja mõlemaid rahvaid on läbi ajaloo alla surutud. Seejuures unustatakse mugavalt mainimata fakt, et eestlased on isegi kõige mustematel aegadel alati siin Läänemere-äärsel maalapikesel elanud ja seejuures elanikkonna enamuse moodustanud, samas kui praeguse Iisraeli aladel polnud pikka aega mingit arvestatavat juudi kogukonda. Tõsisem sisseränne algas alles 19. sajandi lõpul, mis tähendas, et juute polnud seal üle tuhande aasta näha olnud.
Piiblis kirjas olevat põhjenduseks tuua on minu arvates aga kõige küünilisem. Ka mina võin kirjutada raamatu ja öelda, et saagu Prantsusmaa eestlastele. Kas see tähendab, et prantslased peaks nüüd välja kolima vabatahtlikult ja need, kes ei ole nõus, ajame põgenikelaagritesse või lööme maha? Et minge näiteks Hispaaniasse ja Itaaliasse, need ka romaani rahvad?

Oi-oi, aga nüüd ma olen alapealkirjast kõvasti kõrvale kaldunud. Sorry, mõte hakkas lendama. Very Happy Kuigi teisalt on ju kõik see värk ka praeguse konfliktiga seotud.
Minu arvamus lühidalt on, et Iisrael on selgelt ülereageerinud. Sellest annab juba tunnistust kasvõi tsiviilohvrite tohutu arv Liibanoni poolel, rääkimata riigi infrastruktuuri täielikust hävitamisest. Jääb arusaamatuks, mida Iisrael tegelikult saavutada püüab, sest raske on uskuda, et nende arvates ühe riigi maatasa pommitamine selle elanikkonda kuidagi sõbralikumaks muudab. Pigem vastupidi, tuleb korrata vana ütlust - vägivald sünnitab vägivalda. Ja praegusel juhul Iisraeli vastast vägivalda. Iisraeli tegevusest jääb pigem mulje, et tegu pole mitte hoolika operatsiooniga Hizbollah' väljajuurimiseks, vaid emotsioonidest ajendatud kättemaksurünnakutega. Seni pole Iisrael midagi võitnud, küll aga kaotanud, eriti just poliitiliselt. Ja Hizbollah võib oma võiduks lugeda ka ainult püsimajäämist.

Rünnak ÜRO vaatlusposti pihta jättis samuti kahtlase mulje. Muidugi ei saa kindlalt väita, et see polnud õnnetu juhus, kuid nagu mitmed vaatlejad, sealhulgas ka üks Eesti oma, on öelnud, oli ülimalt ebatõenäoline, et Iisraeli sõjavägi ei teadnud, mida nad teevad. Sellega seoses tuli mul meelde 1967. aastal toimunud nn "Liberty intsident" (http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_Incident), kus Iisraeli sõjalennukid ründasid USA Mereväe laeva vägagi kahtlastel põhjustel. Kas võib olla, et Iisrael tahtis sellega saavutada ÜRO vägede eemaldamist konfliktipiirkonnast, et seal segamatult tegutseda ja vajadusel teatud konventsioonidest kõrvale hiilida? Või oli see sõnum ÜRO-le mitte Iisraeli tegevusele vahele segada?

Aga kuidas siis seda konflikti lahendada? Mina ei tea. Razz Aga kindlasti ei ole vastuseks jätkuv vägivald, sest nagu öeldud, see tekitab vaid uut vägivalda. Lähis-Idas ei tasu rahust mõelda enne, kui on loodud iseseisev Palestiina riik ja küsitav on, kas ka siis.



Suitsiiditerrorism
Kole asi, eksju? Aga kui nüüd mõtlema hakata, siis palestiinlastel ju pole oma riiki ega armeed. Nad ei saakski neid luua, sest Iisrael takistab seda igati. Seetõttu ei ole neil võimalust võrdselt, vähemalt mingigi lootusega Iisraeli sõjaväe vastu lahinguväljal astuda. Selge siis, et üle jääb vaid partisanivõitlus. Kuid nõrgalt relvastatud partisanid ei oleks siiski võimelised ründama tugevalt kaitstud armee tugipunkte, seega jääb võimaliku vastupanu liigina üle tsiviilelanikkonna terroriseerimine. Tuletame meelde, et ka Balti riikides peale Teise maailmasõja lõppu ründasid metsavennad tihti just tsiviilidest uusasunikke, kes olid siia Nõukogude Liidu sügavustest toodud, ning oma rahvusest tallalakkujaid. Millegipärast ei kipu me neid hukka mõistma, sest meie jaoks oli nende muulaste näol tegu ebaõiglaselt meie maale tulnud kolonistidega, kelle tõttu oli suur hulk eestlasi kaugele Siberisse küüditatud või sootuks tapetud. Sama olukord on ka Palestiina/Iisraeli aladel - palestiinlaste jaoks on kõik juudid legitiimsed sihtmärgid, sest nad võtnud ära nende kodud ja maad.



I hate USA
Ei, mina USA-d küll ei vihka. Smile Ja Iisraeli ka mitte. Küll aga olen ma vastu nende riikide valitsuste tegevusele ja kriiside (mis on tihti nende enda tekitatud) käsitlemisele.


Aga jah, lõppude lõpuks on see siin ju kõigest Ulmefoorum ja maailma me parandada ei saa. Neutral
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 7:16 am    Teema: Vasta viitega

See aeg kui ma Itaalias päikest nautisin ei sallinud ma ameeriklasi üldse, oma osa oli sellest kindlasti ka moslemitel kellega koos sai elatud. Aga see pidev itaalia-inglise-vene-eesti-saksa puterdamine (isegi ei saanud enam aru mis toimub) viis selleni, et kui ameeriklastega kokku saime öösel, siis mulle kohe väga meeldis inglise keelt rääkida mõistlike inimestega Razz
Ehk siis riigijuht ei peegelda riigi elanikke. Kõik ameeriklased ei ole pahad ja halvad sest GWB Iraagi vallutas...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 8:22 am    Teema: Vasta viitega

Minu arust ajab Iisrael praegu õiget asja, kuigi juute ma ei seedi. Nagu ka araablasi. Tegelikult on mõlemad semiidid nii et väga utreeritult võib öelda et tegu on vennatapusõjaga. Iseasi on muidugi, kui palju praegu Iisraelis juba kolmandikku moodustavates Venemaalt sisserännanutes seda semiidi verd leidub, sest teadupärast on Ida-Euroopa juutide näol tegu kasaaride järeltulijatega, kasaarid kuulusid aga turgi rahvaste hulka ja on pigem sugulased türklaste, aserite ja turkmeenidega.
Tobe konflikt ja minu meelest ei peaks Eesti ega eestlased siin oma seisukohta üldse võtma. Iisrael on küll meie liitlase USA liitlane aga nagu teada sõbra sõber ei pruugi veel ilmtingimata sõber olla. Mis aga puutub "süütute tsiviilelanike hukkumisse" siis on araablased viimasel ajal saavutanud propagandas musta vöö ja neid teateid ei maksa väga tõe pähe võtta. Nagu ka Iisraeli omi.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 9:16 am    Teema: Vasta viitega

Minu pahameel Trash'i avatari vastu pole otseselt seotud Iisraeli-Liibanoni konfliktiga (muideks, kui keegi arvab et olen suur Iisraeli pooldaja siis ta eksib, olen kuskil vahepeal). Asi lihtsalt selles, et pole eriti selliste "alamõttega" avataride või sig'ide pooldaja. Selle propaganda maik ei meeldi mulle, isegi kui tegemist oleks mõne süütu teatega nagu näiteks "EI sõjale" vmt.

See on ainult minu arvamus. Kui üldine konsensus on, et võib jääda siis minul pole selle vastu midagi.

Natuke ka oma mõtetest Lähis-Idas toimuvast. Iisraeli ja Palestiina vastasseisus kuulub minu sümpaatia pigem palestiinlastele. Kuid on sügavalt kahju, et seal äärmuslased võimule tulid. Kuidas saab mõne rühmituse alusmõtteks olla teise riigi hävitamine? Kuidas saab Iisrael dialoogile asuda rühmitusega, kelle ainus eesmärk on niipalju Iisraeli tsiviilelanike õhku lasta nagu nad suudavad? Niipalju kui ma olen aru saanud, siis juudid pooldavad Palestiina riigi teket. Nad ei taha West Banki ja Gazat (va äärmuslikud asundajad). See on Palestiina maa, sinna pole juutidel asja. Sügavalt kahju et rahu ja riigi tekkeks pole progressi olnud, kuid palestiinlased saavad selles süüdistada ainult ennast. Juudid olid valmis isegi Gaza sektorist eemalduma, andes selle palestiina võimude kontrolli alla, kuid Hamasi võimuletulek võis seda plaani muuta (pole enam viimaste muutustega kursis). Kahju.

Iisraeli ja Hizbolla konfliktis olen aga pigem Iisraeli poolel. Igal riigil on õigus ennast kaitsta. Iisrael ei taha Liibanoni, neil on sealt halvad mälestused. Nad ei taha äärmuslastele seisvaks märklauaks olla (mida nad buffertsooni korral oleks). Aga neil ei jää varsti enam muud üle. Ma ei pea õigeks, kui püütakse võrrelda Hizbolla ja Iisraeli hukkunute arvu. Ühed teevad kõik, et oleks nii vähe tsiviilohvreid kui võimalik - teised teevad kõik, et tsiviilohvrite arv oleks võimalikult suur (kaasa arvatud liibanoni rahvas, kelle varju nad poevad. Ma osaliselt mõistan neid, see on nende taktika, see on selle sõja olemus - isegi kui nende mõni kahur õhku lastakse, siis sellega kaasnevad tsiviilohvrid toovad neile suuremas plaanis kasu ja maailma sümpaatiat). Kogu asja point on see, et mina pean eesmärki tähtsamaks kui selle saavutamise olemust. See on must töö, kahjuks selline kus tulevad süütud ohvrid, kuid seda tuleb teha. Mingit muud varjanti pole. Kas juudid peavad laskma ennast edasi terroriseerida? Igal riigil on õigus ennast kaitsta ja seda ka Iisrael praegu teeb.

Nagu ma juba mainisin, pole ma juutide fänn. On mustmiljon asja, mis mind nende tegevuses häirib. Kuid olgu nad nii pahad nagu tahes, neil on õigus oma riiki kaitsta.

edit. parandasin mõned typod.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/


Viimati muutis seda Sigma (Reede Aug 11, 2006 11:18 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 9:20 am    Teema: Vasta viitega

Stigma võttis väga hästi ja tabavalt kokku ka minu mõtted.
Trash, vaheta avatari. Ulmefoorum pole koht oma vaadete propageerimiseks ega seisukohtade võtmiseks.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 10:58 am    Teema: Vasta viitega

@Trash: Sinu avatar ei paista ainult üleskutsena mingi kauba boikoteerimiseks, vaid sisaldab endas suhtumist ühe riigi sümboolika vastu. Kas see erinebki nii palju lipu põletamisest?

Mis puutub antud teemasse, siis minu arvamused ühtivad laias laastus Enterprise'i ja Sigma omadega ning leian, et mõlemal poolel on konfliktis oma süü. Ning kahtlemata on Iisraeli teod hetkel märgatavamad, kuna neil on militaarne ülemvõim ja võimalus rohkem kahju teha.

Minu jaoks ei olegi nii palju oluline see, kes on süüdi ja kes mitte, kuid see, et inimesed mujal maailmas osapooli hukka mõistavad ja kutsuvad üles teistel sama tegema.
Kõik, mida teevad juudid, palestiinlased või teised araablased on lõppkokkuvõttes nende südametunnistusel ning kuna meie oleme konfliktist nii kaugel ja teame kohalikest oludest vaid meedia vahendusel, ei ole meil minu hinnagul mingit õigust sellesse konflikti sekkuda.
Ajalugu on ajalugu, selles tehtud vigu enam muuta ei saa. Kuid oleme meie nüüd targemad ja katsume näidata, et suudame sellisest barbaarsest käitumisest, mida esineb Lähis-Idas väga tihti, lihtsalt üle olla.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 11:53 am    Teema: Vasta viitega

Terrorism siin ja terrorism seal, poliitiline möla igal pool. Inimeste hirmu all hoidmine ja üksteise boikoteerimine, oh issand!

Tegelikult mind Trashi avatar ei häiri, las inimene olla selliste vaadetega nagu ta tahab ja näidaku seda ka teistele kui heaks arvab, peaasi, et kellelegi põhjuseta liiga ei tee. Kellegi boikoteerimine sõltub ka ikkagi suuremast rahvahulgast kellest vähemalt enamik peaks olema võimelised ise mõtlema.

Mina ise hoian ennast sellest Lähis-Ida asjast võimalikult kaugel, mis see väike Eesti (ja veel mina...) siin ikka piiksuma hakkab...
Sõda on igal pool, koguaeg, igal mandril, vot milline seenüüd see õige ja tähelepanuväärne on... võta näpust.
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 12:01 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Suitsiiditerrorism
Kole asi, eksju? Aga kui nüüd mõtlema hakata, siis palestiinlastel ju pole oma riiki ega armeed. Nad ei saakski neid luua, sest Iisrael takistab seda igati. Seetõttu ei ole neil võimalust võrdselt, vähemalt mingigi lootusega Iisraeli sõjaväe vastu lahinguväljal astuda. Selge siis, et üle jääb vaid partisanivõitlus. Kuid nõrgalt relvastatud partisanid ei oleks siiski võimelised ründama tugevalt kaitstud armee tugipunkte, seega jääb võimaliku vastupanu liigina üle tsiviilelanikkonna terroriseerimine. Tuletame meelde, et ka Balti riikides peale Teise maailmasõja lõppu ründasid metsavennad tihti just tsiviilidest uusasunikke, kes olid siia Nõukogude Liidu sügavustest toodud, ning oma rahvusest tallalakkujaid. Millegipärast ei kipu me neid hukka mõistma, sest meie jaoks oli nende muulaste näol tegu ebaõiglaselt meie maale tulnud kolonistidega, kelle tõttu oli suur hulk eestlasi kaugele Siberisse küüditatud või sootuks tapetud. Sama olukord on ka Palestiina/Iisraeli aladel - palestiinlaste jaoks on kõik juudid legitiimsed sihtmärgid, sest nad võtnud ära nende kodud ja maad.

Selle kohta on mitu head ütlust. "Ühe riigi vabadusvõitleja on teise riigi terrorist" (või tuletus sellest, "ühe riigi sõjakangelane on teise riigi sõjakurjategija") ja "terrorism on vaese riigi vahend võitluseks, sõda rikka riigi oma". Kõik omamoodi õige. Pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad.

Aga vabadusvõitleja võiks ikka jääda vabadusvõitlejaks, mitte hakata terroristiks. Mis ei tähenda, et Palestiina peaks laulvat revolutsiooni korraldama hakkama, kuid terrorismi abil nad oma eesmärke ei saavuta. Tuleb andestada minevikupatud ja liikuda tuleviku suunas. Kahjuks vähemuse tegevus rikub enamuse plaanid ära (palestiina poolelt terroristid ja juutide poolelt äärmuslikud asundajad) - usun et tavaline palestiinlane hoolib ainult sellest, et katus peakohal oleks, leib laual ja pere turvaline. Nõiaring - mõlemad pommitavad üksteist, saavutamata seejuures suurt midagi. Nagu ma aru saan, siis ega juutidel pole neist palestiinlastest ka sooja ega külma. Nende arvates las nad ehitavad oma riiki ja elavad seal rahus. Paar aastat tagasi tundus, et toimub progress - juutidel polnud väga ekstremistlik valitsus ning palestiinat juhtis ka päris läänemeelne valitsus (millel oli USA toetus). Aga kahjuks oli Hamasi armeel suurem võim kui palestiina julgeolekujõududel, kes ei suutnud ekstremistide taltsutamiseks midagi teha.

Vabadusvõitleja peaks ikka vabaduse eest võitlema, mitte proovida 'terrorit' tekitada.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 1:41 pm    Teema: Vasta viitega

Ma vaatleks poliitilist korrektsust veidi suuremas plaanis...

Poliitiline korrektsus on hälve ühiskonnas, mida levitab eelkõige USA. Võtame kasvõi sealt poolt tulevad filmid. Tüüpiline politseinike puudutav film on tavaliselt selline, et üks paarimees on must teine valge ning nende ülemus on latiino. Olgu selle kannatab veel kuidagi ära, aga kui minnakse ajaloo kallale ning topitakse mõni neeger kuskile vanale inglismaale, siis hakkab juba kergelt üle viskama(mul ei ole midagi mustanahaliste vastu, aga siiski ei maksaks poliitilise korrektsuse nimel ajalugu ümber kirjutada). Või ehe näide sellest kuidas Pippi piksuka uues trükis ei kasutata enam väljendit, et tema isa oli neegrikuningas, vaid tahetakse see sõna asendada millegi muuga. Jah ma saan aru, et käimas on suur üleilmastumine, aga häirivad sellised asjad. Samuti ajab närvi poliitilise korrektsusega kaasnev silmakirjalikkus. Võtame näiteks Rootsi ühiskonna, kus kõik on pealtnäha tolerantsed ja head, bussis silitavad inimesed üksteise järel väikse moslemi poisi pead, aga kodus ütlevad krdi immigrant. Poliitilist korrektsust ei saa peale suruda, see tekitab ainult tülgastust. Inimesed peavad ise arenema sallivamaks. Igasugused soo ja vähemuse kvoodid ei too kaasa muud kui ebapädevad inimesed erinevatel ametikohtadel ja töökoha sisese hõõrumise(no see on nii loll, et raudselt kvoodi inimene jne.). Tolerantset ühiskonda ei saa ehitada keelude käskude ja kvootidega, seda peab tegema järkjärgult inimesi harides.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 1:55 pm    Teema: Vasta viitega

Euroopa sotsialistid suruvad "poliitilist korrektsust" peale vähemalt sama jõuliselt kui Ameerika neocon'id. Õnneks hakkab igale jõule kohe vastu teine jõud ja vägisi pealesurumine tekitab juba iseenesest tülgastust ja vastikust. Paar aastat tagasi prooviti siin meil Eestiski ära keelata sõna "neeger", kuna see polevat poliitiliselt korrektne. Kuigi selgitati pikalt ja põhjalikult, et eesti keeles puudub sel igasugune halvustav tähendus, pole selle sõna kasutamisel ikka enam vana neutraalset, rassi märkivat tähendust, sest eks me ole nüüd kõik õppinud et neegrile ei meeldi, kui talle "neeger" öeldakse.
USAs olevat kuulu järgi proovitud tsenseerida vana head Mark Twaini "Huckleberry Finni", kui see aga läbi ei läinud, prooviti teist moodi. Nüüd on Huckleberry raamatud varustatud selgitava kleepsu või eessõnaga, et tegu on vanaaegse keelepruugiga ja Mark Twain ei mõelnud seda kirjutades midagi halba.
Sõnal on jõud ja nimes on väge! Poliitiline korrektsus pole midagi muud kui katse maha salata, vaigistada ja ümber nimetada asjade õiged nimed, et keegi lõpuks enam midagi aru ei saaks.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 1:56 pm    Teema: Vasta viitega

Trashi avatarist: poliitiline päevakajaline avatar on loomulik, ka sõna boycott ei häiri, küll aga Iisraeli lipu kasutamine. Juutide või USA-ga seotud kaupade boikoteerimine on valiku küsimus - vaba maa ,vaba valik.
Ma ei ole juudivihkaja ega -pooldaja.Kuid antud hetkel on minu sümpaatia kergelt juutide poolel. Põhjus lihtne - mulle ei meeldi fanatism polliitikas mitte mingisugusel kujul.Pole ise araablastega kokku puutunud, kuid meedia ettesöödetud materjali järgi on islami fanatism raevukam ja verejanulisem. Kuumaverelisi inimesi on igasugustel imaamidel ja sheikidel kegem ka üles keerata. Juutide fanatism õhtumaa inimestele nii palju silma ei torka, meie moraalinormid ja kultuur on sarnasemad. Samas kipub Iisrael "jumalast valitud rahvana " üle reageerima.

Üldiselt langeb mu arusaam selles küsimuses kokku Sigma ja Enterprise omaga.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Kris
Leitnant


Liitunud: 24 Mai 2006
Postitusi: 77

PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 6:49 pm    Teema: Vasta viitega

Siin on väike nimekiri kaptenmajor Trashile abiks, mis korporatsioonide tooteid või teenuseid Iisraeli vastu boikoteerimisel ta enam osta ega kasutada ei tohiks. Lisainformatsiooni leiad siit - http://www.inminds.co.uk/boycott-israel.html.

Nendeks on:
AOL Time Warner
Apax Partners & Co Ltd
Coca-Cola
Danone
Delta Galil
Disney
Estée Lauder
IBM
Johnson & Johnson
Kimberly-Clark
Lewis Trust Group Ltd
L'Oreal
Marks & Spencer
Nestle
News Corporation
Nokia
Revlon
Sara Lee
Selfridges
The Limited Inc
Home Depot
Intel
Starbucks
Timberland
McDonald's
Arsenal FC

Edu ja jaksu!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 10:28 pm    Teema: Vasta viitega



Panin oma endise avatari pildi siia, et hilisemad foorumilugejad samuti näeksid millest jutt käis ( avatari muidugi mainiti vähe ). Kahjuks ei leidnud seda flash gifi, jpg peab asja ära ajama. Tegelikult ei meeldinud see avatar mullegi, olgem ausad, inetu oli. Sõnum mida ta aga kandis jõudis niigi mitme isikuni ja blah blah blah.... OK ! He he ! Hetkel siis kassi pilt, kuna polli Kass või koer järgi eelistab 55% Ulmefoorumi vastanutest kasse.

Tänan Enterprise´i asjaliku ja minu endagi arvamusega ühtiva pika kirjatöö eest. Sigmale mainiksin, et "Igal riigil on õigus ennast kaitsta." on propaganda maiguline sõnakõlks Iisraeliga seotult ja su teise postituse jutt terrorist tuletas meelde terrori esmatoojaid Lähis-Itta. Kui nüüd 2 WW ette võtta siis sinu "Igal riigil on õigus ennast kaitsta." õigustab teise maailmasõja teket ehk Saksa armee sissetungi Poolasse ja "Aga vabadusvõitleja võiks ikka jääda vabadusvõitlejaks, mitte hakata terroristiks. " lause tembeldab ka Prantsuse vastupanu võitlejad terroristideks. <-----Need on sellised uitmõtted mis hetkel tekkisid, väga asjalikud sõnavõtud sinultki ja kõigilt teistelt.

Jon Snow kirjutas:
Trash, vaheta avatari. Ulmefoorum pole koht oma vaadete propageerimiseks ega seisukohtade võtmiseks.


Ka sina Brutus !!!

Kris kirjutas:
Siin on väike nimekiri kaptenmajor Trashile abiks, mis korporatsioonide tooteid või teenuseid Iisraeli vastu boikoteerimisel ta enam osta ega kasutada ei tohiks.


Homme vahetan seoses uue Elisa sooduspaketiga Nokia tasuta uhiuue Motorola vastu ja olen jällegi tsilli-villi. Naise meigid lähevad prügikasti kohe kui ta magama jääb. Laughing
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 10:48 pm    Teema: Vasta viitega

Igal riigil on õigus enda kaitseks. Sellest väitest ma ei tagane. Poola situatsioon oli hoopis teine. Iisrael ei valluta Liibanoni, vaid püüab Hizbollat likvideerida. Nad ei taha okupatsiooni. Arvatavasti tuleb puhvertsoon, kus ÜRO rahuvalvajad hakkavad korda valvama.

Aga sinu rõõmustamiseks pean ütlema, et arvutis on mul AMD ja mobiiliks on Siemens. Smile
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Aug 12, 2006 12:04 am    Teema: Vasta viitega

Huvitav on lugeda, mida mõni isik siin Iisraeli kaitstes kirjutab... Ärge unustage, et terrorismile pani aluse Lähis-Idas Iisrael ise 1947 a. Siis kui "loodi" nende riik. Nad kasutasid seda palestiinlaste vastu, et neid oma kodumaalt välja ajada. Nüüd nutavad, kui nende vastu kasutatakse nende oma meetodeid. Praegust sõda Liibanoni vastu ei õigusta mitte millegagi. Kahe sõduri vangistamine ei anna veel õigust sadu tsiviilelanike tappa. Sellisel juhul peaks Eesti kuulutama näiteks sõja Dagestanile, meie kodanik ju kah rööviti relvastatud isikute poolt... Very Happy Iisrael ssavutab lõpuks oma tegevusega seda, et korraldatakse uus holokaust ja Iisrael kui riik kustutatakse maailmakaardilt. Kui USA-s poleks niipalju juute ja nendel poleks seal niipalju mõjuvõimu, ei siis onu Sam seda riiki toetaks. Aga praegu liiguvad asjad vaikselt sinnapoole, et ükskord nad maapinnalt pühitakse...
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Aug 12, 2006 8:40 am    Teema: Vasta viitega

SoulHunter kirjutas:
Praegust sõda Liibanoni vastu ei õigusta mitte millegagi. Kahe sõduri vangistamine ei anna veel õigust sadu tsiviilelanike tappa.

Tsiviilelanikud surevad selle käigus, et üritatakse Hizbullat likvideerida. Must töö vajab tegemist. Eesmärk kaalub üle töö tegemise reaalsuse.

Mingit muud võimalust lihtsalt pole. Siin teemas kõik Iisraeli vastased kiruvad seda riiki - pakkuge siis midagi välja? Sõimata oskab igaüks.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Aug 12, 2006 9:41 am    Teema: Vasta viitega

SoulHunter, huvitav käsitlus ajaloost... Minu mälu järgi tungisid israeli naabrid peale riigi rajamist israelile kallale.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Aug 12, 2006 10:00 am    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
SoulHunter kirjutas:
Praegust sõda Liibanoni vastu ei õigusta mitte millegagi. Kahe sõduri vangistamine ei anna veel õigust sadu tsiviilelanike tappa.

Tsiviilelanikud surevad selle käigus, et üritatakse Hizbullat likvideerida. Must töö vajab tegemist. Eesmärk kaalub üle töö tegemise reaalsuse.

Mingit muud võimalust lihtsalt pole.


Juudid on nüüd viimased, keda rumaluses süüdistada saaks. Sellest lähtuvalt peaks küsima, mida nad Liibanoni okupeerimisega saavutavad ? Hetkel kaotavad mainet maailma silmis, kuid mille nimel ? Kahe sõduri vabastamine, keda pakuti koheselt väljavahetamiseks POV liikmete vastu, ei saa olla ulatusliku operatsiooni eesmärgiks. ( väljavahetamised on siiamaani toiminud- nii enam-vähem) Hizbollah´i raketid enne Iisraeli lööki ei lennanud juudiriigi linnadesse. Hizbollah´i likvideerimine mees mehe haaval maismaa rünnakute käigus on absurd, kuna "rätipead" läksid koheselt üle sissisõja taktikale. Hizbollah võib kaotada treeninglaagrid, varustust ja salaluurega kokkumängitud raketirünnakuis oma liidreid, kuid maismaa lahingutes võideldakse suuremaltjaolt varjudega ( mitte B5 varjudega ). Pigem võib aasta pärast organisatsiooni ridadest leida uusi vabatahtlikke liikmeid.Armee liigub vaikselt Liibanoni piiridest edasi põhja poole, suuri kokkupõrkeid ei toimu. Maad lihtsalt okupeeritakse ja kindral Kaplinsky sõnul võib arvestada ka pikemaajalise vägede viibimisega tsoonis. Kui Ühendriikide väed okupeerisid Afganistaani ja Iraagi said lollidki aru, et mindi tugipunkte looma ja naftat tooma. Jutt käis millestki muust, nagu nüüdki. Paljud on hakanud juba rääkima Wazzani jõest, mille kohta väike googli otsing annab mitmeid jutte varasemastki kemplemisest juutide ja liibanonlaste vahel. Vesi on kallis sealmaal. Võib olla on sõja põhjused hoopis mujal. Proovitakse Süüriat konflikti haarata või viiakse meie meediakajastusega harjunud pilku Iraagi pealt minema. 2 röövitud sõdurit ja Hizbollah´i hävitamine ei saa loogiliselt olla sõja alustamise põhjusteks.
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Aug 12, 2006 10:11 am    Teema: Vasta viitega

velz83 kirjutas:
SoulHunter, huvitav käsitlus ajaloost... Minu mälu järgi tungisid israeli naabrid peale riigi rajamist israelile kallale.


Iisraeli riigi rajamine ise oli tankide ja automaatidega Palestiina puhastamine juudi ümberasujate jaoks. Sinu lauseist jääb mulje, justkui oleks Palestiinas elanud juudid (keda seal enne sisserännet oli väike osa semiidi elanikonnast) kuulutanud välja oma riigi ja siis halvad naabrid tungisid kohe kallale. Kõigepealt aeti ikka sisserännanud juutide jõul palestiinlastest naabrid kodudest välja ja küüditati kõrbeisse, nagu su vanavanemaid Siberisse. Nii tekkisid nn. palestiina põgenikelaagrid, ehk ümberasustatute linnad. Kuna palestiina kuulus Briti haldusesse rünnati juba varem ka inglise sõdureid ja tsiviilisikuid sionistlike terroriorganisatsioonide poolt, pandi pomme nagu praegu.
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group