Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGA - 3x06 "The Real World"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
9%
 9%  [ 1 ]
9
9%
 9%  [ 1 ]
8
9%
 9%  [ 1 ]
7
27%
 27%  [ 3 ]
6
36%
 36%  [ 4 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
9%
 9%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 11

Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Aug 19, 2006 5:25 pm    Teema: SGA - 3x06 "The Real World" Vasta viitega

Weir ärkab vaimuhaiglas, kus talle õeldakse, et Tähevärava-programmi ja kogu tema Atlantise ekspeditsiooni pole eales olnudki, vaid need on tema meele poolt tekitatud.
Ei oskand paremini tõlkida Razz

Eriefekte pole olnud, 3 punkti alla sellest. Täiuslikud 10 punkti saab ju alles siis kui kõik osad saavad max punktid.
Sisu: Psüholoogiline draama? Mulle väga ei istunud see osa, korra oli nii igav, et hakkasin netist asju otsima (15 minti läks) kuni tuli meelde, et mul Atlantis pausi peal :p. Kahtlaselt saadi ka naniitidest (nanites?) lahti, power of mind. Seega siit 2 punkti, 1. saab siis mingisuguse originaalsuse eest, kuigi tegelikult on taoliseid episoode olnud juba (Teal'c tuletõrjujana jne). 2. punkti saab selle eest, et eelmise osa Asuranide teemat pole kohe ära lõpetatud ja tüübil oli veel üks võimalus.
Näitlemine: kohati tundus kuidagi imelik, O'neill oli kahtlane kuidagi, eriti alguses, pärast oli ikka natuke huumorit ka Razz 2 puntki


Tehniline: 0
Sisu: 2
Näitlemine: 2
Kokku: 4
Kommentaar: Esimene nii madal hinnang minu poolt, aga tõepoolest oli tegu minu meelest alla keskmise episoodiga...
_________________
In the name of everything still holy to us


Viimati muutis seda FLT (Püh Aug 20, 2006 9:01 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Aug 19, 2006 8:09 pm    Teema: Vasta viitega

Sellist episoodi olen ma nagu varem näinud, esimese hooaja "Home" tuleb meelde ja veel mõned episoodid teistest sarjadest. Põhimõtteliselt oli ju tegu mitte eriti hariliku osaga, aga seda tüüpi episoodide peamine probleem on selles, et olgu lugu kui veenev tahes, teab vaataja ikka, et see on bullshit.

Tehniline:
Eriefektid... noh, neid ju polnud. Aga samas võttekohad erinesid tavapärastest, nii et 1 punkt siiski tuleb.
1/3

Sisu:
Mitte täiesti originaalne tükk, aga samas hindan seda, et jätkati vähemalt mulle ootamatult eelmises osas juhtunut. Hea oli ka see, et vaatajaid kohe saladusele ligi ei lastud, vaid lasti pool episoodi kannatada, enne kui reaalset olukorda tutvustati. Lõpp oli selline nagu ikka.
3/4

Näitlemine:
Siin vist sobiks välja tuua seda, et üle pika aja sai Richard Dead Andersoni näha, aga tema osaluse väärtust kahandab see, et isik, keda me nägime, ei olnud ju tegelikult O'Neill, vaid kõigest naniitide simuleeritud ettekujutus. Ja ausalt öeldes jättis mind tema kohalolek ka üsna ükskõikseks - nostalgiline meenutus oli see küll, aga tema pidev sarkasm igas olukorras mõjub kuidagi häirivalt ja paistab, et väike verevahetus, ehk tema lahkumine, oli tegelikult kasuks.
Veel mainiks ära selle, et mulle meeldis MacGyverist hoopis enam ekraanil näha Alan Rucki, kes selles osas mängis doktor Fletcherit, kuid Star Treki fännidele on tuttav filmist Star Trek: Generations, kus ta mängis kapten Harrimani osa. Muidugi oli ta siis noorem ja ilma habemeta, aga selline äratundmisrõõm annab vähemalt minu jaoks episoodile tihti palju juurde.
Ka Weir mängis oma osa korralikult välja, kuigi need tema paanikahood seal vaimuhaiglas ei mõjunud just tema tegelaskujule väga omaselt - pigem on temast jäänud mulje kui vaoshoitud ja tasakaalukast naisest ning ÜRO läbirääkija juureski on need omadused tähtsad.
2/3

Kokku: 6/10
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Aug 20, 2006 7:47 am    Teema: Vasta viitega

Tehniline: 1/3
Sisu: Saladust olekks võinud kauem hoida, liiga ruttu sai vaataja teada, milles asi oli. Muidu oli tegu päris tugeva osaga 3/4
Näitlemine: Weir oli super, väga tugev rolli sisse elamine, aga see paraku oligi tema soolo, ülejäänud mõjusid kuidagi kahvatult. 2/3

Ja tuleb 6 punkti kokku.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Aug 20, 2006 10:43 am    Teema: Vasta viitega

Ma ei tea kas keegi siit vaatab Buffyt, aga see oli ühe Buffy osa totaalne rip-off. Mingi deemon paneb Buffy arvama, et ta on juba 6 aastat hullumajas olnud ja et ta on oma viimased kuus aastat ette kujutanud. Seega peab Buffy proovima aru saada kumb on tõeline reaalsus. Te ei kujuta ette, kui palju sarnaseid kohti ma võiksin välja tuua.

Nii et ühesõnaga oli sisu ebaorigniaalne, aga Tori Higginson tegi head näitlemistööd. Osa tundus suhteliselt ebahuvitav kuna Buffy tegi seda sama asja hulga paremini.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Püh Aug 20, 2006 10:25 pm    Teema: Vasta viitega

Kõigepealt tahaksin vabandada, et ma ei kasuta hindamiseks FLT poolt välja pakutud süsteemi. No offence, aga selles süsteemis on minu arvates natuke puudujääke... näiteks kuidas ma saaks panna mõnele superheale episoodile 7 punkti paljalt sellepärast, et seal ühtki kosmoselahingut ei näidatud (ega muul viisil eriefektidega ei hiilatud)? Ma ei pea ennast piisavalt pädevaks hindama operaatoritöö, montaa¾i, helitausta vms headust, paratamatult taanduks tehnilise osa hindamine eriefektidele; ja - olgem ausad - minu jaoks määrab episoodi headuse eelkõige siiski selle sisu (kuigi ei saa ka päris seda väita, et ma halba tehnilist taset ja näitlemist tähele ei pane, aga proportsionaalselt on sisu siiski neist tunduvalt olulisem).

Teema juurde tagasi pöörudes: kahjuks oli tänane osa selline, mis eriti millegagi üllatada ei suutnud ja kogu aeg oli selline tunne, et ma olen seda osa juba mitu korda näinud. Lugu ise oli lihtsalt niisugune, mida ühel või teisel kujul väga paljudes ulmesarjades kasutatud on. Mõneti päästis episoodi Torri Higginsoni suurepärane osatäitmine ja fakt, et Wieri ei viinud sellisesse seisu mitte mingi suvaline "nädala pahalane", vaid jätkati eelmises osas poolelijäänud lugu. Nii et hoolimata tohutust deja vu tundest selle episoodi vaatamise ajal pean seda siiski 7 punkti vääriliseks. Vana lugu küll, kuid natuke paremas kuues kui oodata võis.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Aug 20, 2006 10:32 pm    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
Kõigepealt tahaksin vabandada, et ma ei kasuta hindamiseks FLT poolt välja pakutud süsteemi. No offence, aga selles süsteemis on minu arvates natuke puudujääke... näiteks kuidas ma saaks panna mõnele superheale episoodile 7 punkti paljalt sellepärast, et seal ühtki kosmoselahingut ei näidatud (ega muul viisil eriefektidega ei hiilatud)? Ma ei pea ennast piisavalt pädevaks hindama operaatoritöö, montaa¾i, helitausta vms headust, paratamatult taanduks tehnilise osa hindamine eriefektidele;


Igaüks teab ise mis hindamissüsteemi kasutab, andsin mingisuguse kavandi ette:)
Minu meeles peaks ikka ulmesarjal olema eriefekte ka, muidu läheb liiga draamaks ära ja nagu juba ütlesin, saan anda episoodile 10 punkti ainult sel juhul kui kõik erinevad osad saavad maksimumpunktid. Episood võib väga hea olla, aga kui pole tal tehnilist külge, siis ta lihtsalt ongi hea osa ja maksimum 10t punkti ei saa. 10 saab ainult see millel kõik on suurepärane Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 21, 2006 1:17 pm    Teema: Vasta viitega

Põhimõtteliselt oli tegu tugeva episoodiga, kuid nagu eelkõnelejad juba korduvalt mainisid, on antud idee juba korduvalt kasutatud ja episood jättis täiesti ebaoriginaalse mulje.

Episoodi tugev pool peitus Weiri heas näitlejatöös ja pinges, mida võis minu arust terve episoodi vältel tunda. Igatahes igav küll ei hakanud, lihtsalt ootamatust oli äärmiselt vähe.
Erinevalt mõnest teisest meeldis mulle O'Neilli kaasatus ja mul on tõeliselt kahju, et teda enam sarjas püsivalt ei ole. O'Neill oli tõeline sarja hing ja tema taasnägemine oli rõõmustav.

Hindeks läheb ka minu poolt 7/10, sest paraku ei saa nii tuttava sisuga episoodi kõrgemalt hinnata.

shadowman kirjutas:
Kõigepealt tahaksin vabandada, et ma ei kasuta hindamiseks FLT poolt välja pakutud süsteemi. No offence, aga selles süsteemis on minu arvates natuke puudujääke... näiteks kuidas ma saaks panna mõnele superheale episoodile 7 punkti paljalt sellepärast, et seal ühtki kosmoselahingut ei näidatud (ega muul viisil eriefektidega ei hiilatud)? Ma ei pea ennast piisavalt pädevaks hindama operaatoritöö, montaa¾i, helitausta vms headust, paratamatult taanduks tehnilise osa hindamine eriefektidele; ja - olgem ausad - minu jaoks määrab episoodi headuse eelkõige siiski selle sisu (kuigi ei saa ka päris seda väita, et ma halba tehnilist taset ja näitlemist tähele ei pane, aga proportsionaalselt on sisu siiski neist tunduvalt olulisem).


Täpselt minu mõte. Samal põhjusel ei kasuta ka mina sellist hindamissüsteemi ja küsimus ei ole mitte selle süsteemi nõrkuses, vaid just nimelt selles, et ma ei leia, et episoodi tehnilist taset on võimalik pädevalt hinnata. Minu hinne koosneb põhiliselt vaid sisu hindest ning kui näitlejatöö on väga hea, siis selle eest annan mõne lisapunkti. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Reede Okt 27, 2006 7:02 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle RDA episoodis ei meeldinud, kuidagi pressivalt on ta sisse lükatud.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 29, 2007 7:05 pm    Teema: Vasta viitega

Panin 9 ära. Nagu eelkõnelejadki mainisid pole (kahjuks) tavapäraselt tegemist eriti originaalse süzheega ning algusest peale "oli teada , et see lugu on üks bullshit". Samas jäin mõttesse kuivõrd hirmul inimene võib olla kui talle öeldakse, et on viimased paar aastat elanud unenäos ja ei tea keda usaldada. Dr. Weiri kõrvalt vaadates saab jällegi selgeks kui raske on teistele enda üleloomulikke või uskumatuid kogemusi vahendada. Hakka või uskuma , et UFOd tõesti röövivad inimesi.
Ebausutav oli minu jaoks Sheppardi osa dr.Weiri koomast väljatoomisel. Sinna kadus ka see punkt.
Tavaliselt ei istu mulle ajaga manipuleerimised ja psühholoogiline värk, aga huvitaval kombel mulle antud episood meeldis.
9/10.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group