Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TNG - 1x14 "Angel One"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
0%
 0%  [ 0 ]
8
0%
 0%  [ 0 ]
7
28%
 28%  [ 2 ]
6
28%
 28%  [ 2 ]
5
28%
 28%  [ 2 ]
4
14%
 14%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 7

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Aug 20, 2006 1:29 pm    Teema: TNG - 1x14 "Angel One" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 21. augustil kell 23:40 ETV's.

"Ingel üks"
Enterprise’i meeskond suundub naiste ülemvõimu all olevale planeedile Angel One, et otsida üles Föderatsiooni kaubalaev, mis sai kahjustada seitse aastat tagasi toimunud kokkupõrkes ühe asteroidiga. Varsti avastab meeskond, et kõik meessoost ellujäänud on planeedil lindprii staatuses, sest nad keelduvad naiste võimule allumast. Hoolimata oma raskest olukorrast keelduvad põgenikud Enterprise’i pardale pagemast. Äraütlemise põhjus on lihtne: mehed on planeedilt juba abikaasad leidnud. Kapten Picardi meeskonda laastab ülimalt nakkusohtlik viirus, kuigi Enterprise’i abi läheb samal ajal hädasti vaja Neutraaltsoonis.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Aug 21, 2006 11:44 pm    Teema: Vasta viitega

Nojah... pean seda osa üheks esimese hooaja nõrgematest. Kuigi oli mõningaid häid kohti, jättis episood üldiselt siiski kuidagi "häiriva" mulje. TNG esimesele hooajale iseloomulikult oli kole palju igausgust seksijuttu ja häirivatest kli¹eedest torkas muidugi kõige enam silma "The Speech" episoodi lõpus, millega Rikeril õnnestus kohalikke veenda mehi mitte hukkama.

Väga sobilik oli Picardi idee lasta Troil kui naissoost meeskonnaliikmel esimesena Angel One'iga ühendust võtta - kapten peab ka poliitikale mõtlema.

Kummalisi kohti oli aga enam kui küll: esiteks, miks pidi seda ravimit Picardile suu kaudu manustama kui on teada, et see eriti rämeda maitsega on. 24. sajandil on selleks ka muid meetodeid ja neid on meile juba ennegi näidatud.
Teiseks, Data ei teadnud, mis on parfüüm. Siinkohal tekkis mul ausalt öeldes küsimus, et kuidas ta üldse nii kaugele on jõudnud. Meile tehti juba pilootosas selgeks, et ta on läbinud Tähelaevastiku Akadeemia ning TNG alguseks oli ta eksisteerinud juba ligi 30 aastat. Kuidas on võimalik, et ta alles Enterprise'il arenema hakkas. Rolling Eyes
No ja muidugi ka see, et miks kadunud inimesi alles 7 aastat hiljem otsima tuldi. Võib-olla öeldi selle kohta midagi alguses, mida ma tähele ei pannud, nii et parandage mind, kes oskab.

Kes ehk tähele pani, siis Arieli rolli mänginud Patricia McPherson on eesti vaatajatele kindlasti tuttav sarjast Knight Rider. Selles sarjas oli ta väga hea, aga siin jättis küll kuidagi nõmeda mulje.


Tehniline: Mis seal ikka, ega TNG pole selle külje pealt kunagi väga säranud. 1/3
Sisu: Võib-olla oli ta omal ajal uudne, aga hilisemate osade valguses liiga tüüpiline ja nagu ma ütlesin, oli selle osa juures midagi "häirivat", mida ma täpselt seletada ei oska. 1/4
Näitlemine: Noh, okei, polnud viga - näitlejad täitsid oma rolle adekvaatselt. 2/3

4 punkti
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Kris
Leitnant


Liitunud: 24 Mai 2006
Postitusi: 77

PostitusPostitatud: Teis Aug 22, 2006 7:50 am    Teema: Vasta viitega

Mulle isegi meeldis eilne osa. Alguses tundus küll see amatsoonnaiste planeet veider ja Rikeri "seksikas" kostüüm mõjus ka eemaletõukavalt Laughing

Jälle oli püütud mitu tegevusliini kokku viia mis minu arvates originaalseerial õnnestus palju paremini. Kõige huvitavam oli minu jaoks Wesley põhjustatud gripipuhang laeval. See pakkus nii põnevust kui ka koomilisi stseene. Kõige parem oli kindlasti Picardi püüdlik katse engage ütelda osa lõpus.

Arusaamatuks jääb holoteki olemasolu mõte Enterpriseil. See on tekitanud siiamaani palju probleeme seoses sinna kinnijäämisega ja nüüd gripipuhanguga. Huvitav miks nad seda kinni ei pane kui see nii suurt ohtu endast kujutab. Tundub, et isegi 24. sajandil inimesed ei oska ikka veel oma vigadest õppida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Aug 22, 2006 8:33 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

No ei meeldinud eriti see eilne osa. Andsin kuidagi huult närides 5 punkti. Liiga TOS-ilik, lisaks suht äraleierdatud ja igav teema. Lisaks jällegi pidi miskipärast Wesly just Picardile otsa komistama oma lumepalliga..Come on. Midagi originaalsemat paluks. Meeldis La Forge Picardi järgi tegemine - "Make it so" Smile Ah, ei tahagi rohkem seda osa meenutada. Prrrr.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Aug 22, 2006 10:02 am    Teema: Vasta viitega

Minu jaoks jäi kah natukene mannetuks. Või siis teine asi, et ma olin nii unine eile, et ei suutnud jälgida. See kõik oli nii ettearvatav, et niikuinii surmaotsust täide ei viida ja seetõttu polnud ka mingit pinget ega puänti asja juures.
Pigem see holotekk tekitas küsimusi. Ma ei tea, kas asi oli minu tähelepanematuses aga kas selgitati ära ka kuidagi, mismoodi see gripiviirus sealt tulla sai? Holotekk peaks ju olema lihtsalt mingi virtuaalne keskkond - kuidas saab sealt midagi väljudes kaasa tuua?

Ma annan 6 punkti esialgu.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 22, 2006 4:13 pm    Teema: Vasta viitega

Eilne episood mõjus TOS-i osana, s.t. Kirk oleks sel planeedil oma sõiduvees olnud. Ainult TOS - i minid olid puudu.
Holodekk tundub ka mulle trooja hobusena , mida kõik kasutavad ,kuigi ta selgelt eluohtlik on.
Oli teada , et planeet asub strateegiliselt tähtsas kohas ja seal võib olla laevahukust pääsenuid, seega on tõesti imelik, mida Föderatsioon 7 aastat ootas. Hirm matriarhaadi ees?

Kuna ka Data eriti ei säranud , siis üle 6/10 ei tule.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Teis Aug 22, 2006 5:09 pm    Teema: Vasta viitega

Selle episoodi kohta ei oskagi midagi öelda. Tegevust oli, korraga toimus palju asju, kõikidel oli millegagi tegemist, aga midagi välja peilida küll ei õnnestu. Ütleks vaid, et Wesley on ikka üks õnnetusehunnik. Alati jääb ta kõigile jalgu ja on valel ajal vales kohas.

Riker on aga nähtavasti teine Kirk. Wink Ja kahtlemata on kergelt vastutustundetu ameleda võõra tsivilisatsiooni esindajaga, eriti kui olukord on pingeline nii Enterprise'l kui Angel One'l. Ahjaa, mis nimi on üldse Angel One? Täielik kli¹ee igal juhul.

Kokkuvõttes mõjusid kõik tegevusliinid veidra taustamürana.

Ma arvan, et järgin teiste postitajate eeskuju: 6/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 22, 2006 6:15 pm    Teema: Vasta viitega

Ei saa öelda, et episood oleks olnud tobe või täiesti ebaoriginaalne, sest oma iva ja põnevus oli tegevustikus täitsa olemas, aga osa TOS'ilik stiil häiris ka mind päris palju.
Rikeri käitumine oli muidugi ülimalt veider ning teda vaadates tekkis lausa küsimus, et kuidas saab selline inimene olla usaldatav ohvitser (õnneks tema käitumine tulevikus paraneb). Samuti oli kummaline see, kuidas Riker suutis lõpus hukkamise peatada, planeedi liidri meelemuutus oli suhteliselt ebaloogiline. Razz

Ebaloogilisi seiku oli palju, nagu juba Enteprise mainis ning episood jättis seetõttu veidi veidra mulje.
Ainsa tõeliselt positiivse faktorina nimetaks Picardi, kes just nimelt lõpus suutis oma kähiseva häälega muigama panna. Smile

Hindeks panen 5/10, sest sisu oli lihtsalt liiga tühi, et teda kõrvutada selle hooaja eelnevate episoodidega.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group