Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Earth: Final Conflict
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 23, 2006 4:09 pm    Teema: Earth: Final Conflict Vasta viitega

Sooviks siis teie arvamusi selle huvitava sarja kohta.
Lühike tutvustus on siin: http://www.ulmefoorum.pri.ee/page.php?43

Isiklikult pean sarja ideed Gene Roddenberry parimaks ja tuleb õnne tänada, et mitu aastat peale tema surma viitsiti see idee ellu viia.
EFC on sari, mis erineb oluliselt teistest sarjadest oma suurte sisupöörete ja originaalsete episoodide poolest. Sarja tugevaim külg peitub asjaolus, et kunagi ei või kindlalt ette arvata, mis tegijatel plaanis on.
Tuleb samuti mainida, et vaatamata tegelaste pidevale vahetumisele, on näitlejad väga õnnestunud ja täidavad oma rolli perfektselt.

Sarja põhiidee on mulle väga huvitav ja tuleb tõdeda, et üks reaalsemaid kõikidest ulmesarjadest, mida näinud olen.

EFC kõige suurem väärtus peitub aga teaduslikus spekulatsioonis, mida on sarjas väga palju ja mille täitumise tõenäosus päris maailmas ei pruugigi olla võimatu. Kui ühte teooriat esile tõsta, siis kindlasti võiks selleks valida inimeste evolutsiooni, mis on kestnud juba aastatuhandeid ning jätkub kindlasti tulevikus. Sari annab meile ideid selle kohta, kuhu inimesed kunagi jõuda võivad.

Sarjas ei ole ka traditsionaalset hea ja halva eristamist, vaid tegelaste tegudest peab vaataja ise järeldama, kellega tegu on. Tõeliseid pahalasi antud sarjas ei eksisteeri.

Olen näinud küll vaid kahte hooaega, kuid võin juba väita, et tegu on ühe parima ulmesarjaga, mida ei saagi otseselt teistega võrrelda ning mille omapärasus torkab silma juba vähesel vaatamisel. Cool

Siiski ei saa märkimata jätta, et sari nõuab vaatajalt kannatust ja kuna kohe ei jõuta lahendusteni, ei pruugi sarja iva alguses vaatajani jõuda.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 23, 2006 7:52 pm    Teema: Vasta viitega

Soomlsed näitasid sellest vist ühe hooaja, võib-olla oli ka kaks. Igatahes peategelast mängis Kevi Kilner, tema sarjast lahkumist ma ei mäleta.

Sari oli jah "uimasevõitu" .Sellepärast sommidki seda lõpuni ei näidanud. Mina iseloomustaks nähtut sõnadega "B5 Maal". Poliitika , eetika ja moraal vürtsitatud intriigidega. Kui kõiki osasid järjekindlalt vaadata, siis suutis panna vaatama küll. Kuna pekkad näitasid seda minu mäletamist mööda peale 23.00 siis jäi VHS-i puudusel mõned osad vahele. Järgmine kord vaadates tekkis igasuguseid väikseid küsimusi. Nii et teatud pühendumist sari nõuab.

Mitte minu lemmiksari, aga teostuselt ja kasutatud ideede poolest kõvasti üle keskmise.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 23, 2006 8:28 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, sari nõuab pikemat süvenemist ja kui aus olla, siis alles teise hooaja alguses hakkab asi tõeliselt arenema, kuid samas ülimalt põnevalt. Wink

Paralleel B5'ga on tõesti väga õige ning kuna pean B5'te pikalt parimaks ulmesarjaks läbi aegade, siis ka EFC kuulub minu hinnangul tippu.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 08, 2006 11:58 pm    Teema: Vasta viitega

Nonii, nüüd olen siis juba sarjast neli hooaega ära vaadanud ja mida olen siiani näinud, on olnud väga väga hea.

Kahte pikka hooaega kokkuvõtvalt iseloomustada oleks muidugi ülimalt raske ja eks kõik leiavadki sellest sarjast endale ise lemmikaspketid. Olgu siis selleks sisu omapära, mis tõepoolest erineb kõigist teistest ulmesarjadest marginaalselt või suurepärane näitlemine, mida võib näha pea igas episoodis.
Eelkõige võikski sarjast välja tuua Taeloneid mängivate näitlejate suurepärased oskused, tegelane nimega "Zo'or" on lausa uskumatult reaalne ja kaasahaarav ning peaks mainima, et üks tugevamaid tegelasi üldse, keda ma telesarjades näinud olen.

Kolmandat ja neljandat hooaega iseloomustaks kahtlemata veel ilusad eriefektid (eriti Taelonite emalaev) ja sisupöörete tihenemine, mis viivad lõpuks tulemuseni, mida ükski vaataja ei oleks ilmselt täpselt ette aimata osanud.

Ma ei taha praegu sisudetailidesse laskuda, sest antud sarja on paari spoileriga võimalik uue vaataja jaoks natuke ära rikkuda. Sari pakubki palju naudingut just nimelt saladuste aeglase avaldumise tõttu, mis jätab palju spekulatsioone vaataja hooleks. Olen märganud ka tendentsi, et igas osas avaldatakse tükike saladusest, mis viib veidi lähemale neljanda hooaja kulminatsioonile. Wink

Loodaks siiski, et keegi foorumlastest võtab selle sarja vaatamise käsile, siis saaks ka sisuaruteludesse laskuda. Tuleb muidugi hoiatada, et kui te ei ole kannatlik ja tahate igalt episoodilt maksimumi, siis see sari ei ole teie jaoks, mulle aga meeldib väga.

Mis siis ikka, eks ma asun varsti viienda hooaja juurde, mis algab natukene teistes tingimustes. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Dets 17, 2006 8:21 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd otsustasin sarja vaatamise tõsiselt käsile võtta. Kaks esimest episoodi vaatasin juba ammu ära, nii et nende kohta pikemalt kommenteerima ei hakka; ütleks vaid seda, et mingit erilist muljet nähtu mulle ei avaldanud ja sari mõjus tõesti kuidagi uimasena, nagu rincewind mainis. Aga jah, järele mõeldes tundus, et sarjal võib siiski potentsiaali olla, nii et pöördusin sarja juurde tagasi.

1x03 - "Miracle"

Esiteks peab mainima, et sellest episoodist jäi mulle sellise vaheosa mulje, kus midagi sisuliselt väga tähtsat ei toimunud, põhiliselt oli vist mõeldud selleks, et vaatajatele tegelased paremini tuttavaks saaksid. Muidugi oli päris huvitav see, et pole päris selge, kas taelonid on head või halvad, sest iseenesest aitasid nad Juliel ju käed tagasi saada, kuigi oli enam-vähem teada, et see lõpeb halvasti.
Muidu normaalne osa, avas veidi tegelaste olemust. 6 punkti.

1x04 - "Avatar"

Selle osaga hakkas Earth: Final Conflict mulle tõepoolest kahtlaselt Babylon 5-e meenutama, eriti esimest hooaega. Ei olnud midagi väga tempokat ja pahalane mõjus ka kuidagi "nädala ohuna," aga samas anti tema abil vihjeid tulevikuks. Parem osa kui eelmine, 7 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Püh Dets 24, 2006 1:29 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Dets 24, 2006 1:28 am    Teema: Vasta viitega

Jätkan sarja vaatamist. Kui keegi mõtleb, et miks ma näen vaeva nii vana sarja osade kaupa kommenteerimisega ja sellega samas ka seda teemat tüütult ette tõstan, siis olgu öeldud niipalju, et teen seda põhiliselt igaks juhuks tuleviku jaoks - võib-olla keegi hakkab ka vaatama ja saab siis kaasa rääkida. Smile

1x05 - "Old Flame"

Sarja vaadates kipub mulle järjest enam silma jääma see, et peategelane Boone, kuigi mitte nii turske, näeb paljude nurkade alt välja täpselt nagu Arnold Schwarzenegger. Very Happy Aga selle konkreetse osa kohta pole kahjuks eriti midagi positiivset öelda. Põhimõtteliselt jätkati sellega, et näidati, mida taelonid suudavad ja valmis tegema on. Paraku oli episood ise väga igav ning ei pakkunud midagi tegevusliini koha pealt, samuti ei olnud näitlejatöö kuigi silmapaistev. 4 punkti.

1x06 - "Float Like a Butterfly"

Võrreldes eelmise osaga lausa suurepärane ning mingeid etteheiteid tegelikult väga nagu polegi. Salapärane metallese ja amishid lisasid sobilikku müstilist atmosfääri ja tegid vaatamise huvitavamaks. Tempo oli paras, mitte liiga kiire ega samas ka mitte nii aeglane, et igav oleks hakanud. Ainsa miinusena võiks ehk mainida seda, et mingit põhitegevusliini nagu ikka veel kuskilt ei paista, kuigi selle aja peale võiks juba nagu midagi olla. Hakkab vaikselt hinge pugema kahtlus, et äkki Earth: Final Conflict ongi üks suur ühe koha peal tammumine. Very Happy
8 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 24, 2006 11:18 am    Teema: Vasta viitega

Olen Enterprise'i esimeste kommentaaridega peaaegu täielikult nõus, alguses oli tõepoolest ka paar väga igavat episoodi, aga selle eest on veel ees mitmeid väga häid episoode, ka esimeses hooajas. Wink

Ise vaatan juba viiendat hooaega ning tuleb tõdeda, et võrreldes neljanda hooajaga on tunda mõningast langust, vähemalt minu jaoks. Actionit on rohkem, aga selle eest sisu on tühjem. Kuid praegu on mul veel vara seda hooaega kommenteerida, sest pole veel kõike ära näinud. Razz
Uus vaenlane on samas väga huvitavalt tehtud, selles osas ei ole etteheiteid.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Dets 29, 2006 9:42 pm    Teema: Vasta viitega

1x07 - "Resurrection"

See episood tutvustas taelonit Zo'ori, keda TrekRanger siin teemas juba enne maininud on. Tundus igatahes tõsiselt ebameeldiva, kuigi samas ka üsna tüüpilise pahalasena, kes oma vastaseid alahindab. Taelonid paljastasid selles osas ka natuke rohkem oma olemust, sest tuli välja, et nad oleksid võinud inimesed ka vabalt orjastada, kuid leidsid, et koostöö edendab nende plaane paremini. Taelonite plaanid on siiski suhteliselt segased. Näiteks oli mul üsna raske ette kujutada, et mis huve võiksid küll edendada need mutatsioonid, mis piltidel näidatud inimestele tekitatud olid - nagu see kaheksajala kombitsa moodi asi käe asemel.
Jonathan Doors ilmus jälle välja ning ma olin päris üllatunud, et kohe ei üritatudki tema "elluärkamist" summutada ja vandenõuks kuulutada. Igatahes oli hea näha, et maa alla on loodud terve kompleks, mis on taelonite eest varjatud - muudab vastupanuliikumise natuke usutavamaks, sest nii pole enam tegu mingite üksikisikute üritustega tulnukaid peatada, vaid terve suure hulga inimeste grupitööga. Paraja üllatusena tuli ka see, et too arvutigeeniusest neeger vastupanuliikumises sees oli.
Uuesti näidati ka seda rohelist suurt asja, mis eelmises osas leiti - huvitav, mis plaanid Doorsil sellega siis täpsemalt on. Mis seal ikka, annan 8 punkti ära.


1x08 - "Horizon Zero"

Selles osas viskas mul üks asi lõpuks üle selle sarja juures - miks kaks peategelast taelonite hoones alati nii kõva häälega neist lahtisaamisest räägivad? Kui taelonid on nii võimsad ja jälgivad kõike, siis võib päris kindlasti eeldada, et nad jälgivad ka oma asupaikades toimuvat.
Episoodi enda juurde tulles avaldaksin arvamust, et ilmselt on just siit saanud inspiratsiooni sarja Star Trek: Enterprise loojad - nii, nagu taelonid ei taha inimesi kosmosesse lubada, üritasid ka vulkanlased inimeste kosmoseprogrammile igati kaikaid kodaratesse visata.
Natuke häiris ka asjaolu, et see astronaut nii kergesti süstiku põhimõtteliselt otse taelonite nina alt minema viia sai. Turvameetmed paistavad üldse kõikides ulmesarjades täielikult puuduvat.
Aga episood ise oli põnev, eriti oma lõpu tõttu. Taipasin, et tänu suhteliselt pikale ootamisele (ikkagi juba kaheksas episood) oli pay-off taelonite poolt Kuu asustatud tagakülge nähes seda suurem.
9 punkti. Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 29, 2006 11:42 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:

Selles osas viskas mul üks asi lõpuks üle selle sarja juures - miks kaks peategelast taelonite hoones alati nii kõva häälega neist lahtisaamisest räägivad? Kui taelonid on nii võimsad ja jälgivad kõike, siis võib päris kindlasti eeldada, et nad jälgivad ka oma asupaikades toimuvat.


Selle asja kohta pean paraku ütlema, et ka mind häirib see sarja juures päris kõvasti, aga üritan sellest üle olla. Tuleb tõdeda, et selline tegutsemisviis ka sarja jooksul ei hääbu.
Ilmselt tuleb lihtsalt eelada, et Taelonid on oma alluvate ustavuses pimedalt kindlad. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Jan 04, 2007 9:43 pm    Teema: Vasta viitega

1x09 - "Scorpion's Dream"

Antud episood oma põnevuse poolest kahe eelmisega kindlasti võrreldav ei ole - kuidagi vaheosa tunne jäi. Samas oli see siiski ka vajalik episood, sest tutvustas lähemalt skrille ja nende omadusi, kuigi ma olen kindel, et seda oleks saanud ka paremini ja huvitavamalt teha.
Teadlane, kes ei tahtnud oma hoolealuste hävitamist, oli kuidagi liiga stereotüüpne ja rumalaks tehtud - nii rumal lihtsalt ei saa olla, et niisugust naist usaldada, kes ennast talle külge haakis. Very Happy
5 punkti.


1x10 - "Live Free or Die"

Parem osa kui eelmine, kuid mitte päris tipptasemel, natuke liiga igav oma aeglase tempo tõttu. Röövimise teema on kuidagi liiga äraleierdatud juba. Siiski on hea, et peeti meeles ka eelnenud episoode - tundub, et mainitud programm sõjaväelastele oli seesama, mida pakuti neile episoodis "Horizon Zero". Episoodi põhiliseks plussiks oli minu arvates see, et avati natukene taelonite sisemaailma - nende n-ö kollektiivset mõistust ja suhtumist surma.
Väga meeldis mulle episoodi lõpp, kus Da'an läks haiglasse üht oma vangistajat vaatama. Et taelonid olid tema peal eksperimente korraldanud, siis tekitas see üsna huvitava õhkkonna - kas Da'an üritas sellega tema ees vabandada või hoopis andestas tüübile oma vangistamise.
7 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Jan 19, 2007 10:01 pm    Teema: Vasta viitega

Nonii, eelmisest kommentaarist on juba üle kahe nädala möödas, aga varem ei jõudnud edasi vaadata. Very Happy

1x11 - "The Scarecrow Returns"

Positiivse külje pealt võiks esiteks öelda seda, et mul on hea meel, et episoodis 1x06 - "Float Like a Butterfly" leitud kummalise seadeldise lugu lõpuks lõpplahenduse leidis. Star Trekis oleks selline asi kindlasti ära unustatud. Tapamasin jätkas oma tööd, kuid üldiselt oli episood siiski igav ja kuidagi väheütlev. Kõige põnevam oli ehk see, et tutvustati natuke taelonite keelt ning selle olulist erinevust võrreldes inimkeeltega. Originaalsus pole siiski veel täiesti kadunud. Cool
Lausa magamapanev aga ka ei olnud, nii et 5/10.


1x12 - "Sandoval's Run"

Nii et siis Sandovali jäise kesta all on siiski inimene peidus. Very Happy
Tunduvalt parem osa kui eelmine, aga mõjukuselt siiski ei midagi erilist. Meeldis siiski, et Sandovalile keskenduti, sest tema tegelaskuju oli seni liiga ebainimlikuna tundunud, kuid see osa lisas talle sügavust, mis aitas näha, et maailm pole siiski must-valge. Sandoval ju ei kontrollinud oma tegusid. Tugevalt jäi siiski kripeldama see, et vastupanuliikumine tal lõpus surra ei lasknud, sest ta oli üsna selgelt teatavaks teinud, et ta ei taha taelonite teenistusse tagasi minna. Pani mõtlema, et võib-olla karjub tema "päris mina" kuskil tema hingesügavuses edasi ja tahab väljapääsu kehast, mida ta päris ise ei kontrolli. Lõpus oli tähelepanuväärne veel see, et Sandoval kandis endiselt oma abielusõrmust - oli see sõnum Boone'ile, et ta teab, mis tegelikult juhtus? Või oli see midagi muud...
Huvitav oli ka Sandovali sõnum, et taelonid ei saa läbi ilma inimesteta, kuid et ka inimesed ei saa läbi ilma taeloniteta ning seetõttu on meie rasside saatused omavahel seotud.

Edit: Näh, hinde unustasin panemata. Very Happy 7/10.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Jan 25, 2007 11:52 pm    Teema: Vasta viitega

1x13 - "The Secret of Strandhill"

Väga hea episood, kui mitte võib-olla parim episood seni. Väga positiivseks jooneks tegevuse toomine Iirimaale, sest sellega aidati vähendada EFC Ameerika-kesksust ja näidata, et taelonite kohalolu on ikka kogu Maakeral märgatav. Plusspunktid ka Kari Matchettile suurepärase osatäitmise eest Siobhan Becketti rollis. Minu arvates on tegu väga hea näitlejaga, kelle talent oli üks põhjustest, mis hiljem sellise sarja nagu Invasion tõsiselt särama pani. Kuigi millegipärast nägi ta oma välihallis mundris kahtlaselt Teise maailmasõja-aegse Saksa ohvitseri moodi välja. Very Happy
Järjekordne tõend taelonite varasemast kohaolust Maal oli seekord väga hästi välja mängitud ning lisas toimuvasse mõningaid uusi aspekte. Aga seda teemat käsitlen pikemalt järgmise episoodi kommentaaris, sest pole mõtet ühte seotud juttu lahku ajada. Wink
Episoodis oli paar päris head naljakat kohta. Näiteks meeldis mulle väga see, kuidas Boone vedas ühe tüübiga kõrtsis kihla, et suudab ta laua alla juua, nõudes võitmise korral informatsiooni, aga kaotuse korral nõustus talle Lili andma.. mõneks ajaks. WinkVery Happy
Taelonite omavaheliste suhete koha pealt tuleb mainida stseeni Da'ani ja Zo'ori vahel, kui Da'an ütles uudise peale, et Zo'or ka temal silma peal hoida kavatseb, et tervitab tema nõuandeid ja Zo'or vaatas talle selle peale sellise näoga otsa, et "ole nüüd, ega ma loll ei ole." Very Happy

Sellel episoodil oli ka uus introvideo, mis mulle ausalt öeldes eriti ei meeldinud. Muusika oli ära rikutud ja madala häälega pealeloetud pikk tekst tundus ülepingutatult paatoslik. Aga muidu saab 9 punkti. Cool


1x14 - "Pandora's Box"

Teine järjestikune väga hea osa, kuigi üldisel skaalal kriipsu võrra allpool. Põhimõtteliselt olid siin olulisimaks teemaks jälle taelonite plaanid ja nende seotus inimkonnaga. Varem, eriti eelmises episood ja seekord näidatust on mul jäänud asjade käigust järgmine mulje: taelonid on jõudnud oma evolutsioonis väga kaugele, ulmesõprade jaoks võiks neid ehk võrrelda Iidsetega Tähevärava-universumist, kes on tõusnud eksistentsi kõrgemale tasandile. Võib-olla on taelonid seetõttu kaotanud võime ise järglasi saada. Ei tule meelde, et nendega seoses oleks kunagi lapsed jutuks tulnud. Samas on aga teada, et taelonid võivad surra, nagu Da'aniga alles ühes hiljutises episoodis äärepealt oleks juhtunud. Kui aga pole "juurdetootmist," siis tähendabki see ju seda, et nad on välja suremas. Sellest episoodist võib järeldada, et taelonitel on vaja ellujäämiseks oma evolutsioonis tagasi minna, kuid nagu näha, ei saa nad seda ise teha ja neil on vaja selleks inimesi. Eelmises episoodis ütles ammusurnud taelonite teadlane, et taelonid peaksid inimesi kohtlema võrdsetena - kas sellest võib teha järelduse, et taelonite praeguseks eesmärgiks on liituda inimeste kehadega, kuid saada seejuures valitsevaks pooleks. Nüüd võiks mõelda, et miks nad siis lihtsalt vägivaldselt ei tule, aga sellele peaks just vastuse andma käesolev episood. Kui inimesed pole ise valmis vabatahtlikult liituma, ei tule asjast midagi välja. Selleks ongi vaja inimestega häid suhteid saavutada ning liitumist, mis ilmselt on väga keeruline protsess, ette valmistada.
Siinjuures tuleb muidugi mainida ka Da'ani isiksust. Nagu näha, on tema üks neist taelonitest, kes ei poolda otseselt vägivalda ja soovib leida kooseksisteerimiseks sõbralikku teed ning inimesi võrdväärsena kohelda, kuid seejuures jääb ta siiski taeloniks ning arusaadavalt langetab ta kahe valikuga situatsioonis valiku oma rahva kasuks. Eetiliselt ja moraalselt on ta kindlasti suhteliselt keerulises olukorras, nii et minu sümpaatia talle.

Hea osa, nii et annan 8 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 26, 2007 12:23 am    Teema: Vasta viitega

@Enterprise: Rõõm kuulda, et ka kellelegi teisele on see sari meeldima hakanud, vähemalt osad episoodid.
Väga huvitav oli sinu kommentaare lugeda, ise hetkel hoidun nendest, sest ei mäleta enam esimese hooaja sündmusi väga teravalt ja võin midagi ära rikkuda. Sul on asjadest väga tõelähedane teooria, kuid võin kinnitada, et üllatusi tuleb veel küllaga. Wink

Siiski ütleks veel, et ka minu arust olid need kaks episoodi väga head. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 04, 2007 11:25 pm    Teema: Vasta viitega

Olen nüüd vaatamisega viienda hooaja keskel ning viimane episood, mida nägin, oli 5x10.

Tuleks mainida, et viies hooaeg ei ole päris nii hea, kui loota oleks võinud ning suur stiilimuutus on küll tervitatav, kuid samas oleks seda saanud oluliselt paremini teostada. Minu arust on liiga palju rõhku actionil ning sisu kipub tihti kesiseks jääma.
Siiski tuleb tõdeda, et viimane episood, mida nägin, oli väga hea, juba eelkõige tänu vastustele, mis see andis. Midagi sellist poleks sarjalt ausalt öeldes oodanud ning see äratas minus hooaja vastu uue huvi, vahepeal olin juba lootust kaotamas. Kõige huvitavam oli hiljuti nähtud episoodi juures viis, kuidas sarja tegevus Maa ja inimkonna minevikuga seoti, midagi nii laiahaardelist poleks ausalt öeldes oodanud. Selle kohta oli enne vihjeid antud, kuid midagi nii otsest mitte.
Hetkel ei taha detailidesse laskuda, sest vastasel korral rikun kellegi jaoks midagi ära.

Kui olen terve sarja ära vaadanud, teen veel ühe postituse. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Veeb 05, 2007 9:02 pm    Teema: Vasta viitega

1x15 - "If You Could Read My Mind"

Ei ütleks, et see episood nüüd just EFC parimate hulka kuuluks, aga samas ei olnud see ka väga igav ega mõttetu. Mõneti jätkati siin varem alustatud lugu taelon Ma'elist, kes kunagi ammu Maale tuli inimesi uurima. Nüüd selgus, et tema oli see, kes oli andnud inimestele teatavad erilised võimed ja seda selleks, et inimesed suudaksid taelonitega võrdsemad olla. Millegipärast kumas sellest kõigest siiski läbi mulje, nagu oleks see selleks, et taelonite vastu võidelda, sest vaevalt oleks Ma'el seda muidu ilma teiste taelonite teadmata teinud.
Huvitav muidugi, et Boone lõpus otsustas sellest ka Da'anile rääkida, sest mina arvasin, et ta jätab sellise tundliku info kindlasti enda teada. Aga samas oli rääkimine siiski ehk hea idee, sest võib-olla aitas see Da'ani rohkem inimeste poole kallutada. Kindlasti on ühel taelonil kergem aktsepteerida oma rahva esindaja tegevust ja vaatepunkti, kui "tühipaljaste" inimeste omi.
Taelonite arvatavaid eesmärke silmas pidades hämmastab siiski Zo'ori tegevus. Nagu korduvalt tõestatud on, suhtub ta inimestesse kui just mitte otseselt vaenulikult, siis kindlasti vähemalt kui alamrassi. Kui see selgeltnägija naine talle ütles, et tema mõtteviis viib nii inimeste kui ka taelonite hävinguni, siis oleks ta ehk pidanud natuke järele mõtlema. Razz
5 punkti.


1x16 - "The Wrath of Achilles"

Päris hea osa, kindlasti parem kui eelmine. Tundub, et vabastusliikumine on võtnud päris aktiivse, võib-olla natuke liiga aktiivse rolli. Kui soovitakse taelonitest vabaneda, siis kas poleks parem mitte hoida niisuguseid vahendeid millekski suuremaks? Seekordne viiruse saatmine meenutas mulle natuke Star Trek: Enterprise'is nähtud suhteliselt ebaloogilist xindide relva testimist Maa peal - ühesõnaga, milleks hoiatada vaenlast, näidata talle kätte, mis sul on?
Tänu süstiku allakukkumisele (peab vist igas ulmesarjas juhtuma Very Happy ) saime veidi lähemalt tuttavaks Da'aniga ja taelonite kultuuriga üldiselt. Kui Da'an ütles, et ta ei jätaks Lilit üksinda ja seda ei teeks ka ükski teine taelon, siis tuli mulle paraku meelde Zo'or. Nähtud taelonitest on jäänud mulje, et Da'an on pigem erand oma sõbralikkuses, kuid teisest küljest paistab, et ta siiralt usub seda, mida räägib. Pean siin silmas seda, kui ta lõpus mainis vabastusliikumise sõduritele, et taelonid kasutavad oma võimsust vaid inimkonna aitamiseks. Muuseas, taelonite emalaev nägi päris huvitav välja. Cool
7 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 14, 2007 10:11 pm    Teema: Vasta viitega

Minul on nüüd siis lõpuks terve sari nähtud ja tunded, mis selle vaatamise järel tekkisid, on suhteliselt vastakad.
Omamoodi tundsin viienda hooaja ja ka eelnevate hooaegade mitmete episoodide puhul, et tegijad raiskasid kohati niisama aega ning mõnes osas valitses sisutühjus. Actionit nagu oli, kuid seda kaasahaaravat sisu ja uudseid ideid detailide osas nagu eriti polnud. Tihti tekkisid sellised ringid, kus said aru, et sari on selle koha peal juba varem olnud.
Siiski sarja järel tuleb tõdeda, et enamus episoodidel sarjas oli oma osa suures müsteeriumis ning ausalt öeldes tõstatati sarja jooksul palju huvitavaid küsimusi, millele anti ka väga usutavaid ja põnevaid vastuseid.
See ideede puudus, mida just manisin, ei avaldunud kindlasti laias plaanis, vaid lihtsalt üksiksündmustes. Razz

Üldkokkuvõttes ei kahetse ma hetkekski, et ma seda sarja vaatama hakkasin, sest elamust oli rohkem kui valdavas enamuses sarjadest.
Lisaks mainiks ära ühe asja, mis minu arust ei ole päris tühine. Sarja oli ilus vaadata, eelkõige sellepärast, et efektides olid valitud väga erksad värvid ning selline ehtsus ja maagilisus (silmas pidades Taelonite emalaeva) tuli fantastiliselt välja. Sarja peab ise nägema, et eelnevalt öeldust aru saada. Cool

Sarja jooksul oli vähe 10/10 episoode, kuid ausalt öeldes polnudki neid vaja, sest üldine kooslus ning see, kuidas tegijad väga keerulised liinid omavahel lõpuks sidusid, oli juba piisavalt võimas elamus.
Isegi viimane episood ei hiilanud millegi hingematvaga, kuid leian, et lugudele leiti väga harmooniline lahendus ning samas avati inimkonnale uus viis universumi avastamiseks. Anti mõista, et sõjad on läbi ning lõpuks ometi saavad inimesed hakata keskenduma millelegi olulisemale ning hakata enda liigi ja teiste elu paremaks muutma. Siit avaldub muidugi ka Gene Roddenberry põhiidee, kes alati unistas maailmarahust ning selles osas sarnaneb sarja lõpp ka paljus tema teise suure sarja, Star Trekiga. Cool

Raske on seda sarja niimoodi lahti seletada, sest sarja jooksul juhtus tõesti nii palju ning ka lõpp jättis palju lahtiseks (mis minu arust oli väga hea) ning iga inimene peab sarja lihtsalt ise ära vaatama, et aru saada, mida ma varasemaga öelda tahtsin.

Igal juhul väga omapärane elamus oli ning julgeks seda kõigile soovitada. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Märts 26, 2007 10:00 pm    Teema: Vasta viitega

1x17 - "The Devil You Know"

Suhteliselt tüüpiline vaheosa, mitte eriti huvitav ning etteaimatav. Lili isa surm tundus juba alguses vältimatu - sellised (teise võimaluse saanud) tegelased ei jää tavaliselt kunagi episoodi lõpuks elama ja nii oli ka siin. Võib-olla saab selle osa plussiks lugeda seda, et see andis ehk Lili tegelaskujule veidi rohkem tagapõhja, kuid seegi mõjus nagu pigem mingi maha loetud infona, sest emotsionaalsest küljest jäi minu arvates kõvasti puudu.
Zo'or oma plaaniga Doors kinni püüda näitas muidugi oma (kuri)kavalust ning kuigi ta mulle ei meeldi, pean ma teda tunnustama selle eest, et ta Boone'i ja teisi inimestest kaastöötajaid ei usalda - seda erinevalt Da'anist. 5/10


1x18 - "Law & Order"

Peale kõvasti Star Treki vaatamist on ikka veel raske harjuda sarjaga, kus eelmistes osades toimunut kohe ära ei unustata. Very Happy Selles mõttes on Earth: Final Conflict kahtlemata väga hea sari, et pakub vaatajale palju pikema mõistatuseloo kui tüüpilised 45 minutit enamikes episoodilistes sarjades. Seekord tuli siis mõned osad tagasi näidatud eksperimenteerimine inimeste DNA-ga taeloneid tagasi kummitama ning katsealune Ro'ha jõudis inimeste kohtu ette süüdistatuna kolonel MacIntire'i tapmises. Kahjuks oli juba alguses selge, et taelonitel, eriti Zo'oril, on siin midagi rohkemat mängus kui lihtsalt suhete edendamine inimestega, kuid lõpplahendust ma siiski otseselt ette aimata ei osanud. Igatahes Ro'hast oli mul lõpus natuke kahju ka, sest taelonid olid ta juba ette surma mõistnud.
Kõrvalliin psühhopaadist suitsiidipommitajast tundus ehk isegi rohkem sobima tänapäeva kui 1997. aastasse, mil sari tehti, kuid andis suurepäraselt edasi seda, milliseid pingeid oli taelonite saabumine ehk palju rohkemateski inimestes tekitanud. Kokkuvõttes hea osa, annan 7/10.


1x19 - "Through the Looking Glass"

Küll mitte eriti intensiivne, kuid siiski väga huvitav episood, mis andis jälle killukese informatsiooni taelonite kavatsuste kohta.
Algus, kus tutvustati uut transpordiviisi, mille taelonid olid inimestele andnud, oli päris põnev. Lahe oleks, kui selline teleportimine ka tegelikult võimalik oleks. Nagu aga selliste uuenduste puhul sarjades ja filmides tüüpiline on, peab kindlasti juhtuma mingi õnnetus või siis nagu EFC puhul, peavad õnnetuse taga olema kindlasti taelonid oma kahtlaste kavatsustega. Et poisiga midagi juhtub, oli juba enne transporterisse astumist selge - teistest millegi poolest erinevatega ikka juhtub. Hämmastus oli suur, kui poiss siiski suhteliselt lühikese aja pärast välja ilmus ja järsku kuulmis- ja kõnevõime omandanud oli. Sandoval sai sealjuures muidugi demonstreerida oma tavapärast tundetust ja ähvardas poisi ema, et kui see juhtunu kohta midagi avalikkusele räägib, võetakse poisilt kuulmine jälle ära. Very Happy
Nojah, nagu arvata oli, selgus, et asja taga on vanakuri Zo'or isiklikult. Sellest polnudki väga midagi, aga rohkem häiris see, et nähtavasti vaatajatelt suurema emotsionaalse reaktsiooni saamiseks kargas järsku ekraanile Boone'i õde, kellest enne midagi räägitud pole ja kelle sisse taelonid olid ühe loote istutanud. Või äkki on teda ennegi mainitud ja ma pole seda lihtsalt tähele pannud?
Nagu lõpust selgus, oli Sarah' "lapse" näol tegu taeloniga, mis näib kinnitavat mu ühe varasemas postituses esitatud kahtlusi, et taelonid on välja suremas ja vajavad ellujäämiseks inimesi. Miks muidu nad midagi sellist teeksid.
Da'an on muidugi ka endiselt väga huvitav tegelane ning tema motivatsioonid muutuvad järjest segasemaks. Miks lasi ta Vastupanuliikumise teadlasel põgeneda? Kas tõesti vaid selleks, et Zo'ori diskrediteerida või töötab ta tegelikult hoopis taelonite huvidele meelega vastu - nagu see taelonite teadlane, kes elas vanade iirlaste juures ja kellest räägiti mõned osad tagasi? Eks aeg näitab, aga tundub, et selline käitumine võib talle endale ohtlikuks osutuda, kui teised taelonid sellest aru saavad. 8 punkti sellele osale.


1x20 - "Infection"

Alguses jäi küll mulje, et ega see väga hea osa ei tule - jälle mingi "nädala oht" millest episoodi lõpuks jagu saadakse. Noh, ohust saadigi jagu, aga episood ise küll halb ei olnud, kuigi epideemia puhkemist on juba erinevates sarjades korduvalt läbi mängitud.
Rassistide sisse toomine alguses samuti eriti head muljet ei jätnud ning ega nad ka väga sügavateks tegelasteks ei osutunud (mitte, et ma neilt seda üldse oodanud oleks Very Happy), kuid tegelikult olid nad seal pigem Zo'ori tegelaskuju paremaks lahtiseletamiseks. See, et ta inimestesse üleolevalt suhtub, on juba ammu teada, kuid nüüd, kui ta enese teadmata valgete ülemvõimu pooldava mehega samu sõnu lausub, sai tema olemus otsesemalt selgemaks.
Lõpp oli väga kahtlane - Zo'ori ravinud antikehad tulid Boone'ilt ning pärast nägime tema näol "ujumas" Boone'i nägu - mis oli samasugune nähtus kui hiljuti näidatud eksperimendis, kus ühele teisele taelonile süstiti inimese DNA-d. Kas osa Boone'ist on nüüd Zo'ori sees? Kas Zo'or ongi nüüd Boone? Very Happy See lubab päris huvitavaid arenguid igatahes, episoodi eest 6 punkti siiski.


1x21 - "Destruction"

Algus oli sellel episoodil suhteliselt lööv, kui ekraanil ilmutas end juba ammu surma saanud Rayna ning ähvardati, et Boone'i ja Lili osalus Vabastusliikumises saab taelonitele teatavaks. Kahjuks jäi aga episood ise suhteliselt igavaks ja mitte eriti mõjusaks. Näiteks too erusõjaväelane ja palgasõdur Sloane, keda kõvasti kiideti ja öeldi, et ta on ainuke, kelle abil on võimalik tungida taelonite uurimiskeskusesse Venemaal. Kahjuks ei näinud ma selle operatsiooni juures aga midagi, millega ei oleks ka Lili (kes on samuti endine sõjaväelane) ja Boone hakkama saanud. Sahjiti surm episoodi lõpus jäi samuti kuidagi tähendusetuks, kuigi kahju oli natuke küll, et ta põhimõtteliselt oma armastatu tagasitoomise eest eluga pidi maksma.
Sandoval oli selles osas kuidagi eriti tüütu - huvitav, kas ta ise aru ei saa, et selline taelonite otsustesse kui ülimatesse suhtumine pole normaalne. Võib-olla saabki, aga üritab niimoodi teisi lihtsalt hirmutada? Very Happy Episoodi lõpp tõotab aga väikest huvitavat arengut, sest Sandoval läks palkama Sloane'i, et ta tapaks Joshua Doorsi, kellel on aga tekkimas suhe Liliga. Eks näis, mis saab, kuigi raha nimel on ta kahtlemata paljukski valmis.


1x22 - "The Joining"

Sarja esimese hooaja viimane osa. Positiivne oli see, et vastuse said nii mõnedki küsimused - eriti see, mis puudutab taelonite ajalugu ja nende plaane seoses inimestega. Tuli välja, et taelonid hävitasid kunagi ammu ühe rassi, kelle abil olid nad hävingust pääsenud - selguseta jäi see, et kas päästmine oligi tinginud teise rassi surma või olid taelonid nad lihtsalt ära hävitanud mingil kummalisel põhjusel. Arvestades aga üldist tooni ja nende tegevust Maal, jääb pigem tunne, et tegu on esimese variandiga. Kas taelonid on siis mingit sellist tüüpi tegelased, kes peavad aeg-ajalt "nahka vahetama," et ellu jääda? Selle episoodiga muudeti taelonid kahtlematult negatiivseteks, pahadeks tegelasteks, sest nad Da'an väitis, viib taelonite tegevus inimeste hävinguni. Asja muudab muidugi keerulisemaks see, et taelonid ise pole vist veel kindlad, et kas nende plaan Maal õnnestub inimeste sobivuse tõttu. Razz
Kui ma poleks enne teadnud, et Boone hooaja lõpus sureb, oleks tema lõpp tulnud täiesti arusaamatu ja mõttetu üllatusena - mõttetu tundub ta endiselt, sest ta oli päris hea tegelane. Paistab, et Zo'or, kes temas juba ammu kahelnud oli, sai lõpuks oma kättemaksu. Kuigi teisest küljest võiks Zo'ori tegu ehk ka eutanaasiaks pidada?
Toda Iiri naist oli ka kena jälle näha ning arvestades nähtut on tal järgmises hooajas ehk veidi olulisem roll. 7/10




Mida siis öelda üldiselt EFC esimese hooaja kohta? Kindlasti on sari päris omanäoline ja ka huvitav, kuigi ta ei küündi muidugi Babylon 5'e tasemele. Tegelased olid päris hästi valitud ning erilisi probleeme nende omaks saamisega ei tekkinud, kuid selle nullib arvatavasti ära Boone'i surm, mis peab tooma teise hooaega uue peategelase.
Lugu iseenesest oli põnev selle poolest, et taelonid olid väga salapärased ja nende kavatsused polnud otseselt teada ning arusaadavadki. Viimane osa kahjuks mõneti hävitas selle müstika, kuigi samas ei oleks saanud seda küsimust ka väga pikaks õhku jätta, sest siis oleks sari muutunud ikka väga venivaks - juba üks hooaeg lasta vaatajatel põhiküsimusele vastust oodata on selles osas üsna ohtlik temp. Aga pole viga, mulle meeldibki, kui saladusi avaldatakse ükshaaval, sest see annab võimaluse ise mõttetööd teha ja spekuleerida.
Jään lootma, et teine hooaeg ei ole oluliselt halvem. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 27, 2007 5:04 pm    Teema: Vasta viitega

Sa ei pea oma lootustes pettuma.Järgnevad hooajad ona vaata et põnevamadki ja üllatusi tuleb veel kuhjaga... Very Happy Paljud asjad selguvad alles tükka aega hiljem ja paljud selgeks saanud asjad osutuvad hoopiski segasemaks kui arvata. Üldiselt oli see hea sari ja vägagi omanäoline, hea vaheldus senistele sarjadele. Tugev 8 kogu sarjale minu poolt. Cool
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Juul 06, 2008 11:19 pm    Teema: Vasta viitega

Nii tegin ka tutvust selle sarjaga. Kohati väga põnev ja kaasahaarav, kohati igav ja veniv, paraleel B5-ga on tõepoolest täpne.

Asjad mis mind häirisid:
1. See pidev tulnukate laevas salaplaani pidamine, siis vabadusvõitlejate peakontoris videokõnede vastu võtmine, kuigi oli nö. varjatud, käsi oli natuke kaamera ümber pandud.
2. Major Kincaid, tema pidev superhüper mega headus, ei me ei saa seda teha, seal on inimesed, ei me ei saa Sandovalile miskit teha, ta on ka ju ikkagi inimene bla bla bla...
3.See, et pidevalt selle sitavarese Sandovali elu ära päästeti, see oli nagu eriline WTF?
4. William Boone-i lips esimeses episoodis(ma pole nii rõvedat lipsu tükk aega näinud).
5. See, et inimesed koguaeg Taelonid üle kavaldasid ja üldse neist pidevalt targemad olid, alati kui Taelonitel mingi jama oli, küll oli emalaev katki, küll miskit muud ei töötand, siis tul kohe appi pika patsiga arvuti nohkar, kes probleemi kiirelt ära lahendas, samal ajal kui Taelonid vahtisd niisama lolli näoga ja ei osanud miskit teha... Võimalik, et selle peale hakkasid tegijad ise ka mõtlema, sest kuskil neljanda hooaja keskel öeldi midagi sellist, et Taelonid ei ole enam nii targad kui vanasti.
6. 5-es hooaeg... Mingi sõjaprintsess Xeena tänapäeval tulnukate vastu võitlemas... Ja Sandoval ikka elus... Üle ühe seeria ei ole vaatanud, esimene episood jättis väga halva maitse suhu ja lisaks paistis veel silma harukordselt halva näitlejatööga... Kunagi kui ennast koguda suudan, vaatan vast ikka lõpuni.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 07, 2008 12:17 am    Teema: Vasta viitega

@velz: Olen sinu hinnangutega enamasti nõus ja pean tunnistama, et viies hooaeg tervikuna oligi võrdlemisi igav ja viletsavõitu näitlejatööga. Razz

Mis puutub sellesse, et taelonid ei suutnud enam oma tehnikat hallata ning jäid isegi kavaluses inimestele kohati alla, siis jah, tegijad seletasid seda nende mandumisega. Kas see oli nüüd nii planeeritud või hakkasid tegijad lihtsalt mõtlema, et kuidagi peab inimeste võite nende üle loogilisemalt seletama hakkama, on väga raske öelda.

Siiski mainiks, et viienda hooaja viimased episoodid polnudki väga pahad (täpselt enam ei mäleta millised) ning andsid ka mõningaid hädavajalikke vastuseid.

Igal juhul olen ka ise sarja aegamööda ümber hinnanud ja ei kiidaks seda enam sellisel määral. Loogikavigu on ka esimestes hooaegades ning viienda otsast lõpuni vaatamine nõudis päris suurt jõupingutust. Very Happy

Siiski ei laida ma siiani maha üldist ideed ning mõningate episoodide teostust ja ka näitlejate head tööd just esimestel hooaegadel.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group