Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Maailmade sõda

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Juul 11, 2005 9:31 am    Teema: Maailmade sõda Vasta viitega

Äsja linastunud sellenimelise filmi valguses võiks arutleda natuke H.G. Wellsi raamatu üle. Kes on lugenud, kuidas meeldis?

Naljakas on see, et kui ma mõni aasta tagasi seda raamatut lugesin, siis mõtlesin pärast lõpetamist, et Spielberg võiks sellest päris hea filmi vändata. Aga see selleks, filmi pole ma kahjuks veel näinud ja ei oska kommenteerida.
Raamatust räägiks niipalju, et kuigi selle mitmed ideed pole just väga hästi ajale vastu pidanud ja mõjuvad tänapäeval koomiliselt (fakt, et tulnukateks on marslased ja eriti see, kuidas neid mingite kapslite sees võimsa kahuriga Marsilt Maale visati jne), siis hoolimata sellest on tegu küllaltki korraliku teosega - tänapäeval tundub story võibolla veidi kulunud, aga see oli ikkagi esimene omanäoliste seas. Kui raamatus esitatud "ulmelist tehnikat" väga tõsiselt võtta ei saa, siis Wellsi võime kirjeldada sellise rünnakuga kaasnevat üldist paanikat ja kõike sellega seonduvat on vägagi reaalne.
Kokkuvõtteks võib öelda, et piisavalt hea raamat, et panna mind filmi vaatama. Ja kuigi Wellsi raamatutest meeldis mulle Ajamasin rohkem, siis loodetavati on filmidega vastupidi Razz
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Juul 11, 2005 6:43 pm    Teema: Vasta viitega

Ise raamatut pole lugenud, aga kunagi väikse poisina sai raadiost kuuldemängu kuuldud, see pakkus kül võimsa elamuse, aga film oli kahjuks pettumus. Eriefektid olid küll võimsad(vaadake seda filmi kindlasti kinos), aga sisu ja dialoog oli küll kesine.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Juul 11, 2005 8:37 pm    Teema: Vasta viitega

Olen lugenud adapteeritud varianti paar korda(õige raamatuni pole veel jõudnud Embarassed ) ja väga hea on. Adaptsioonid on sellised kahtlased ühe õhtu raamatud aga elamuse saab. Ning kui "Ajamasinast" oli juttu, siis tolle adaptsiooni lugesin ka samal õhtul läbi. Rolling Eyes Jutt oli mina-vormis aga see eriti ei seganud. Sellistega kaasneb tavaliselt see, et tegevus on kogu aeg ühe tegelase juures(n. Harry Potter)
Maailmade Sõda aga 8.5/10
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Juul 11, 2005 10:08 pm    Teema: Vasta viitega

Luury kirjutas:
Jutt oli mina-vormis aga see eriti ei seganud. Sellistega kaasneb tavaliselt see, et tegevus on kogu aeg ühe tegelase juures(n. Harry Potter)


OT. Harry Potter mina-vormis??? Vaevalt küll... aga ühe tegelase keskne siiski, selles suhtes on Sul õigus.

Ja mis adaptsioonidesse puutub, siis nende lugemine imho siiski reeglina raamatust õiget ettekujutust ei anna. Sellist kähkuka tüüpi meelelahutust nad siiski pakuvad, aga raamatu sügavam sisu jääb enamasti avamata. Sama kehtib ka filmide kohta - sellepärast ei olegi võimalik heast romaanist tavaliselt head filmi teha.
Ja adaptsioonide halb külg on veel see, et kui mõni lugu meeldima hakkab ja pärast originaali kätte võtad, siis on pool lugemismõnust kadunud: kogu lugu on ju ära spoilerdatud. See on umbes sama, kui enne filmi vaatama asumist sisukokkuvõte läbi lugeda (Kreisiraadio tuleb meelde) Very Happy
Sellepärast ma ise hoiaks adaptsioonidest suure kaarega eemale Wink Very Happy
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Teis Juul 12, 2005 8:39 am    Teema: Vasta viitega

Lugesin seda ammu, olin siis tükk maad noorem ja mäletan ainult teatud seiku ja üksikuid muljeid.
Filmi aga see eest käisin just kinos vaatamas Very Happy .
Kui nüüd OT minna ja filmist paar sõna öelda, siis mulle meeldis. Üldmulje jäi küll veidi kesiseks, kuid seekord kui tähelepanu oli keskendatud ainult ühe pere läbielamistele (vastukaaluks nt "Päev pärast homset"), ei mõjunud see üldse mitte igavalt, vaid oli hästi läbi mõeldud ja hoidis põnevust üleval isegi siis, kui "Päev pärast homset" oma mitmete tegelaste ja muu trilli-tralliga hätta jäi.
Film saab 8/10.

Nüüd siis paar sõna raamatust ka. Üks mu sõber ütleb, et Wells on tundetu. Et ta on kõva kui kivi ja tema raamatutes pole elu. Mina vaidlesin loomulikult vastu ja see viis elavate diskussioonideni kõige ebasobivamatel ajahetkedel.
Nüüd ma kaldun jälle veidi kõrvale (ma tõesti siiralt vabandan, aga Wellsist ei saa rääkida, keskendudes ühele teosele või siis vastukaaluks - ühest teosest ei saa rääkida, keskendumata Wellsile) ja mainin "Inimjumalaid". See on üks mu lemmikutoopiaid läbi aegade ja midagi, mis tõesti minu idealistlikus maailmas toimida võiks. Seda lugedes tuleb välja, et kuigi Wells on oskuslik kirjanik ja vägagi tähelepanuväärne isik, ei ole tal ühele kirjanikule omast stiili (kasutan ühte enda äärmiselt mõjuvõimsat argumenti - aga äkki see ongi tema stiil?), mis tuleks läbi kõikjal ja millega lugejad samastuda saaksid. Selle lausega kiitsin ma küll oma sõbrale kaasa, kes väitis, et Wellsi teostes pole kellegagi (siin kohal mõtles ta küll tegelasi, toodes argumendiks, et kõik tegelased on pinnapealsed ja seal ainult selleks, et lugu toimima panna) samastuda. Mõnes mõttes on tal jällegi õigus, kuid Wells ongi sedasorti inimene, kes on keskendunud enda loole, kuid samas on ta jällegi piisavalt taibukas, et mitte jätta kõike saatuse hooleks.
Vaidluses sünnib tõde, kuigi meie vaidlustes see ennast ei paljastanud.

Ühesõnaga: jutt kaalub tegelased üle ja see on paratamatus. See paratamatus häiris kõige rohkem "Nähtamatu mehe" lugemise ajal, kuid sellele järgnenud "Inimjumalad" loksutas jälle kõik ilusti paika.
Kahjuks ei ole ma tuttav Wellsi eluloo ja muu sellisega nii ei saa ma siin enda lõbusaid spekulatsioone jätkata, kaldudes teemast aina rohkem ja rohkem kõrvale.

"Inimjumalad" ja "Maailmade sõda" on mitmel viisil sarnased ja seda mitte ainult pinnapealselt, vaid ka lugude moraalid annavad selge pildi, miks autor ikkagi sellise teose kirjutas.

Kahtlemata tundis ta ka kirjutamisest rõõmu.

Isegi kõiki Wellsi teoseid lugedes ja teda enda arvates läbi ja lõhki tundes, ei saa selget pilti, kes ta ikkagi õieti oli ja millest ta juhindus, kirjutades kõike seda, mille poolest ta kuulus on. Ja selles seisnebki tema võlu.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.


Viimati muutis seda Wendelh (Nelj Juul 14, 2005 5:47 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 12, 2005 7:03 pm    Teema: Vasta viitega

Olen lugenud seda nö' valgetes raamatutes-ehk kalassikavaramu suured teostekogused..
Muidu oli see ikka vägahea raamat..
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
VV
Kaptenleitnant


Liitunud: 8 Dets 2005
Postitusi: 101
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 26, 2006 1:03 am    Teema: Vasta viitega

Selles vist ei kahtle keegi, et Wells oli revolutsiooniline kirjanik ja austan minagi tema loomingut sügavalt. Maailmade Sõda kuulubki tema teostest mu lemmikute hulka, eriti peale seda kui suvel sai see ka inglise keelsena läbi loetud (tõlkes läheb ju tahtes-tahtmata ühtteist kaduma). Kusjuures iganenud on mõningad ideed ehk tõesti, kuid siin tuleb vaadata seda Wellsi seisukohalt - kirjutas ta ju läbi metafooride oma ajastu kriitikat. Nüüd, üle saja aasta hiljem, on meil muidugi raskem seda mõista. Spielbergi Filmi pole kahjuks näha õnnestunud veel, aga loodetavasti selle aasta jooksul jõuab siiski seda teha.

Muide, kas keegi on kuulnud Jeff Wayne'i "War Of The Worlds" muusikali? Mul oli kassett kunagi, mis sai otseses mõttes ribadeks kuulatud ning oi kui õnnelik ma olin kui eelmine aasta sain küüned taha sellele vinüüli kujul, mis saab nüüd ikka ja jälle mu grammofoninõela alla pistetud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 26, 2006 7:27 pm    Teema: Vasta viitega

Mingit õiget elamust adaptsioonidest ei saa!. Varuge aega ja lugege ORIGINAALE!
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
egomon
Nooremleitnant


Liitunud: 30 Juun 2005
Postitusi: 49

PostitusPostitatud: Nelj Jan 26, 2006 11:34 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::

Lugesin seda ammu, olin siis tükk maad noorem ja mäletan ainult teatud seiku ja üksikuid muljeid.
Filmi aga see eest käisin just kinos vaatamas .
Kui nüüd OT minna ja filmist paar sõna öelda, siis mulle meeldis. Üldmulje jäi küll veidi kesiseks, kuid seekord kui tähelepanu oli keskendatud ainult ühe pere läbielamistele (vastukaaluks nt "Päev pärast homset"), ei mõjunud see üldse mitte igavalt, vaid oli hästi läbi mõeldud ja hoidis põnevust üleval isegi siis, kui "Päev pärast homset" oma mitmete tegelaste ja muu trilli-tralliga hätta jäi.
Film saab 8/10.

Nüüd siis paar sõna raamatust ka. Üks mu sõber ütleb, et Wells on tundetu. Et ta on kõva kui kivi ja tema raamatutes pole elu. Mina vaidlesin loomulikult vastu ja see viis elavate diskussioonideni kõige ebasobivamatel ajahetkedel.
Nüüd ma kaldun jälle veidi kõrvale (ma tõesti siiralt vabandan, aga Wellsist ei saa rääkida, keskendudes ühele teosele või siis vastukaaluks - ühest teosest ei saa rääkida, keskendumata Wellsile) ja mainin "Inimjumalaid". See on üks mu lemmikutoopiaid läbi aegade ja midagi, mis tõesti minu idealistlikus maailmas toimida võiks. Seda lugedes tuleb välja, et kuigi Wells on oskuslik kirjanik ja vägagi tähelepanuväärne isik, ei ole tal ühele kirjanikule omast stiili (kasutan ühte enda äärmiselt mõjuvõimsat argumenti - aga äkki see ongi tema stiil?), mis tuleks läbi kõikjal ja millega lugejad samastuda saaksid. Selle lausega kiitsin ma küll oma sõbrale kaasa, kes väitis, et Wellsi teostes pole kellegagi (siin kohal mõtles ta küll tegelasi, toodes argumendiks, et kõik tegelased on pinnapealsed ja seal ainult selleks, et lugu toimima panna) samastuda. Mõnes mõttes on tal jällegi õigus, kuid Wells ongi sedasorti inimene, kes on keskendunud enda loole, kuid samas on ta jällegi piisavalt taibukas, et mitte jätta kõike saatuse hooleks.
Vaidluses sünnib tõde, kuigi meie vaidlustes see ennast ei paljastanud.

Ühesõnaga: jutt kaalub tegelased üle ja see on paratamatus. See paratamatus häiris kõige rohkem "Nähtamatu mehe" lugemise ajal, kuid sellele järgnenud "Inimjumalad" loksutas jälle kõik ilusti paika.
Kahjuks ei ole ma tuttav Wellsi eluloo ja muu sellisega nii ei saa ma siin enda lõbusaid spekulatsioone jätkata, kaldudes teemast aina rohkem ja rohkem kõrvale.

"Inimjumalad" ja "Maailmade sõda" on mitmel viisil sarnased ja seda mitte ainult pinnapealselt, vaid ka lugude moraalid annavad selge pildi, miks autor ikkagi sellise teose kirjutas.

Kahtlemata tundis ta ka kirjutamisest rõõmu.

Isegi kõiki Wellsi teoseid lugedes ja teda enda arvates läbi ja lõhki tundes, ei saa selget pilti, kes ta ikkagi õieti oli ja millest ta juhindus, kirjutades kõike seda, mille poolest ta kuulus on. Ja selles seisnebki tema võlu.


kuna ma olen laisk jne siis teen lihtsalt copy paste -sest paremini isegi mina ei oska ennast väljendada
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ulkesh
Nooremleitnant


Liitunud: 12 Veeb 2006
Postitusi: 44

PostitusPostitatud: Püh Veeb 12, 2006 11:37 pm    Teema: Vasta viitega

Kuulake Orson Wellsi samanimelist kuuldemängu, mis 1938. aastal vallandas USA-s massipaanika.

http://digg.com/links/War_of_the_Worlds_-_Orson_Welles_Original_Radio_Broadcast_from_1938_in_MP3
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Fletcher
Lipnik


Liitunud: 21 Apr 2007
Postitusi: 37

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2007 12:51 pm    Teema: "Maailmade sõda"? Vasta viitega

Kahjuks ma veel ei tea, kui suureks tabuks vanade teemade tõstmine siin saanud on - osades foorumites antakse kohe kingaga vastu kuppu ja teistes jällegi suuremat numbrit ei tehta. Viimase postituse kuupäev oli oma aasta tagasi, aga see on siiski ju esimesel lehel ja ma ei usu, et mingit massipaanikat tekitan (aga, Jumala eest, öelge, kui sellest midagi on).

"Maailmade sõda" üldiselt meeldis. Arvasin, et tuleb suuremat sorti möll, aga nii vanas ulmekirjanduses seda üldiselt ei leia. Siiski oli hea, sest raamat peamiselt ju analüüsis inimkäitumist sellise massiterrori ajal. Spielberg muidugi tabas sama nooti, sest seal keskenduti ka ühele perele ja nende(pereliikmete)vahelisele suhtele. Ainus asi, mis raamatu juures häiris, oli vähene tempo - jutustaja otsekui oleks muretult jutustanud toimuvast, nagu vaataks ta uniselt telekat ja räägiks umbkaudselt, mis toimub. Smile
_________________
http://fletchujafilmid.blogspot.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2007 2:28 pm    Teema: Re: "Maailmade sõda"? Vasta viitega

Fletcher kirjutas:
Kahjuks ma veel ei tea, kui suureks tabuks vanade teemade tõstmine siin saanud on...


See on tervitatav, kui inimestel ikka midagi teemasse lisada on. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group