Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Uuendatud eriefektide ja muusikaga TOS

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kain
Laevastikuadmiral


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 318

PostitusPostitatud: Püh Sept 03, 2006 2:52 pm    Teema: Uuendatud eriefektide ja muusikaga TOS Vasta viitega

http://www.startrek.com/startrek/view/news/article/23775.html


Muutsin teema pealkirja eestikeelseks. Enterprise.
_________________
If hope is the engine of soul,
Then duty is the navigator...
And love is the fuel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Sept 03, 2006 3:05 pm    Teema: Vasta viitega

Väga põnev, neid episoode tahaks kindlasti näha.

Kuigi jah, TOS oma vanas vormis on ikkagi õige TOS ning vaadata ümber tehtud versioone ei ole kindlasti see, mis vaadata originaale.
Muidugi neile, kes on kõiki vanu TOS episoode näinud, on see kindlasti väga huvitav elamus ja teeb toimuva tõetruumaks. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Sept 03, 2006 4:16 pm    Teema: Vasta viitega

artikkel kirjutas:
The remastered episodes have been converted from the original film into a High-Definition format, which gives viewers a clearer, crisper, more vibrant picture than before, even when viewed in standard definition. Once stations upgrade and start broadcasting HD signals, the episodes will be all ready for viewers to enjoy in HD.


Ja sinna ongi kogu kala peidetud. HD-formaat, nagu teada, on tunduvalt kõrgema resolutsiooniga kui harilik ja see tähendab, et TOS-i efektid näeksid seal lihtsalt jubedad välja. Kuuekümnendatel polnud tehnoloogia veel päris tänasel tasemel ja kõik need lõikejooned ning mitmest kihist tingitud 'virvendused' võimeduksid HD-formaadis mitmekordselt.

Eks vaadata oleks kindlasti huvitavam, aga minu arvates on TOS-il oma stiil, millega käivad kokku ka algelised eriefektid ning tänapäevased efektid lõhuksid selle terviku.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Sept 03, 2006 5:06 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:

Eks vaadata oleks kindlasti huvitavam, aga minu arvates on TOS-il oma stiil, millega käivad kokku ka algelised eriefektid ning tänapäevased efektid lõhuksid selle terviku.


Seda kaldun ka mina arvama, kuid samas loodan, et see mis tuleb on stiilne ning vana ja uus ei hakka teineteist häirima.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Kris
Leitnant


Liitunud: 24 Mai 2006
Postitusi: 77

PostitusPostitatud: Kolm Sept 06, 2006 3:36 pm    Teema: Vasta viitega

See Star Treki vanade osade digitaliseerimine meenutab Star Warsi originaaltriloogia special editionite väljatulekut 1997. aastal. See põhjustas fännide seas suure pahameeletormi. Nagu teada nüüd telekast ainult 1997. aastal välja tulnud versioone näidataksegi ja originaalversioonid on maha maetud. Kuigi fännide survel anti vist originaalversioonid DVD kujul hiljuti uuesti välja.

Igatahes loodan, et Star Treki ei taba sama saatus ja uus põlvkond ei näe ainult uut "parandatud" versioone vaid ikka vana head klassikalist Star Treki oma algeliste eriefektidega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Sept 25, 2006 10:18 pm    Teema: Vasta viitega

Nägin esimesena eetrisse lastud modifitseeritud episoodi ära, selleks oli siis "Balance of Terror." Kuna antud episoodi näol on tegu minu absoluutse lemmikuga, siis suhtusin asjasse tõsise eelarvamusega ja väga madalate lootustega.
Oli nii positiivseid kui ka negatiivseid külgi. Suurim probleem ei ole seotud mitte uute eriefektidega, vaid episoodi pikkusega. Teadagi oli kuuekümnendatel üks episood rohkem kui 50 minutit pikk; see aeg on aga kasvava reklaamimahu tõttu järjest vähenenud ning kui üheksakümnendate keskel oli harilikult episoodi pikkuseks veel 45-46 minutit, siis nüüd üldiselt mitte üle 42 minuti ja eriti hulludel juhtudel koguni natuke alla 40 minuti.

"Balance of Terror" on osa, mis on üles ehitatud väga täpselt, igal stseenil on seal oma koht, olgugi, et kõik ei pruugi väga olulisena näida. Uut lühemaks lõigatud osa vaadates tekkis automaatselt tunne, et midagi on valesti - kuna osa ise on suhteliselt madala tempoga ja puuduvad kiired action-stseenid, siis jätab ligi kümne minuti mahalõikamine üsna kaootilise mulje. Stseenid ise on küll aeglased, kuid vahetuvad kiiresti ning see jättis väga võõrastava mulje.
Aga nüüd eriefektide juurde. Hea meel on mul selle üle, et suuremalt jaolt on järgitud Originaalseeria stiili, mistõttu ei mõju uued kaadrid otseselt võõrkehadena, kuigi vähemalt minu jaoks oli see siiski harjumuspäratu. Põhiprobleemiks on see, mida CGI-le ikka ette heidetakse: võrreldes päris mudelitega jätavad need tihti animeeritud mulje ning ka siin oli seda märgata, eriti warp-gondlite otstes olevad pöörlevad Bussardi kollektorid näisid peaaegu pliiatsiga joonistatutena.
Kasutati ka mõningaid uusi kaameranurki, mida TOS'is ei näidatud; näiteks lähivõte Romuluse sõjalaevast oli minu arvates väga hästi õnnestunud:


Samuti meeldis mulle lähivõte Enterprise'i kerest tulistamise hetkel:


Ka pildi üldine kvaliteet oli paranenud, seda siis tänu lintide puhastamisele ja HD-standardile ülekandmisele.


Kokkuvõtteks võib öelda, et kuigi CGI oleks võinud olla originaalilähedasem ja mitte nii plastiline, ei ole mul sellele siiski erilisi etteheiteid. Kui aga uuendatud osad kavatsetakse väljastada DVD'l või mõnel muul tuleviku andmekandjal, siis loodan, et seda tehakse ikka nende algses pikkuses.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Sept 27, 2006 8:16 pm    Teema: Vasta viitega

Kui ma seda teemat siin lugesin, kujutasin vaimusilmas ette, et selle uuendamise all on silmas peetud seda, et kõik kosmosestseenid on täielikult tänapäeva standardite järgi ümber tehtud. Nüüd olles samuti ära näinud selle mainitud Balance of Terrori, nägin, et tegelikult see nii ikka ei ole. Enterprise'i mudel on küll digitaalsega asendatud (mis on aga üsna vähedetailne võrreldes tänapäeva sarjade kosmoselaevadega) ja tulistamis-, plahvatus- jm efektid umber tehtud, aga näiteks laeva liikumine on ikka selline kõvera trajektooriga ning perspektiiv on samamoodi paigast ära (ilmeb laeva liikumisel kaugusest või kaugusesse), nagu ta vanal ajal mudeleid ja algelisi efekte kasutades paratamatult oli. Mitte et see halb oleks... sarja vana stiil on mingil määral alles jäetud; kui efektid oleks sama head kui näiteks ST: Enterprise'is või veel paremad, siis tunduks kontrast ülejäänud osaga sarjast võibolla liiga suur.

Efektid efektideks, aga High Definition pildiga on Star Trekki ikka ilus vaadata küll. Kuna see CGI üldmuljet sarjast väga ei muuda ja helitaust on ka kõrvale parem kuulata kui vana, siis julgeks ka uutele vaatajatele soovitada just seda uuendatud versiooni... kui nad ainult neid osasid lühendanud ei oleks!!! See väike manööver muudab need uusversioonid üsna mõttetuteks.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Sept 27, 2006 8:29 pm    Teema: Vasta viitega

Tegelikult peaksid kõik episoodid ka täisversioonina uuendatud olema, aga lihtsalt telekanal tegi otsuse mitte episoode täispikkadena näidata. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Sept 29, 2006 8:12 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin ka mina nüüd lõpuks episoodi "Balance of Terror" uuendatud versiooni ning peaks ütlema, et jäin väga rahule. Kui episoodi lühendatud pikkus välja jätta, siis sai episood uuendustest ainult värskust juurde ning muutus kahtlemata omastatavamaks tänapäeva vaatajatele.

Efektidega ei pingutatud üle ning nad jätsid oluliselt tõetruuma mulje, kui see 60'ndatel aastatel võimalik oli. Arvasin, et kaasaegne arvutigraafika võib tunduda veidi kohatu vanade stseenide taustal siseruumides, kuid nii see ei olnud. Samuti avaldas muljet video teravdamise tulemus, tänu millele nägime nüüd isegi varje tegelaste kehadel. Cool

Ei saa öelda, et antud episood ka kõiki teisi nüüd uuendatud versioonis vaatama kisuks, aga suur kiitus neile, kes selle töö ette võtsid. Ilukuur peaks TOS'ile veel pikaks ajaks ekraaniaega kindlustama. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Okt 25, 2006 7:58 pm    Teema: Vasta viitega

Uuendused pole veel lõppenud, Enterprise'i mudelit parandatakse veidi ning lisatakse ka uusi efekte:
http://www.trektoday.com/news/221006_01.shtml

Tõesti hea mõte, sest Bussardi kollektorid nägid CGI-mudelil küll üsna koledad välja. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 07, 2007 4:32 pm    Teema: Vasta viitega

20. novembril, sel aastal, antakse välja 10-st kombo HD-DVD/DVD-st koosnev kollektsioon parendatud OST episoodidest.



See tähistab ka esimest verstaposti Star Trek'i avaldamises kõrg-kvaliteedis. Kollektsioon sisaldab ka terve hulga lisasid, kuhu pannakse ka esimene ülevaade Star Trek: Online mängust. Seega võib arvata, et mäng ka niipea veel müügile ei tule ja võib jääda ehk järgmisesse aastasse. Loogiline oleks, et see võib jääda ka 11. filmi esilinastuse ajaks ehk siis 2008. aasta lõpuks.

Kollektsiooni eeldatavaks jaemüügi hinnaks peaks tulema $217.99.

Siit leiate ka kogu artikli: http://www.startrek.com/startrek/view/store/news/article/2303263.html?page=0 ning kellel ka huvi, võib seda uudist lugeda 3. lehelt ka klingoni keeles.


Viimati muutis seda Artzz (Püh Jan 09, 2011 8:47 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Nov 30, 2009 7:32 pm    Teema: Vasta viitega

Kusjuures ma olen hakanud siis hiljuti TOSi vaatama, remastered episoode, ja ei oska puudust tunda originaalsetest efektidest, sest pole varem kuigi palju Treki vaadanud. Pildikvaliteet on igatahes super.

Tundub, et ongi nii juhtunud nagu Star Wars'i originaaltriloogiaga, praegu on müügil ainult TOSi remastered DVD-d ning originaalid on out of print. Ainuke variant kuidas praegu legaalselt originaalid saada on osta TOS'i Blu-rayd (mis sisaldavad uusi kui ka vanu versioone kõigist episoodidest).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 30, 2009 8:18 pm    Teema: Vasta viitega

Isiklikult olen TOS-i esimese hooaja blu-ray peale ostnud ning tuleb öelda, et olen uute efektidega väga rahul. Uus sobib vanaga ideaalselt kokku ning teeb efektid sobilikuks HD peal vaatamiseks. Cool

Ma ei kuulu nende hulka, kes leiab, et vanade efektide eemaldamine HD versioonist on patt ning nagu SinkaVonka mainis, on blu-ray discide peal ka vanade efektidega versioon kenasti olemas.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 03, 2009 4:30 pm    Teema: Vasta viitega

Olen ka kõik remastered osad ära vaadanud ja muretsesin selle jaoks ka kõik hooajad plaadi peal. Esimese hooajaga läks tsipa nihu ja jõudsin selle osta veel vanade HD-DVD'de peal, kus õnneks on plaadi teisel pool ka tavaline DVD ning 2. ja 3. hooaja ostsin juba tavalistel DVD'del. Kurb küll, aga mina pean tunnistama, et ega ma eriti vanade efektidega seda vaadata ei tahakski. Isiklikult arvan, et remastered versioon on apetiitsem. See muidugi ei tähenda, et ma vähem hindaksin selle aja tegijaid, kes põhimõtteliselt tegid efektide loomisel revolutsiooni televisiooni ajaloos.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 6:55 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüdseks on mul mõttega üle vaadatud uuendatud eriefektidega esimese hooaja Blu-Ray versioon ning kinnitan oma eelnevalt teemas avaldatud seisukohta, et uued efektid mõjuvad ainult positiivselt.

Episoode vaadates jõudsin ühele olulisele järeldusele. Nimelt TOS-i vaadates kippus tegelikult kohati häirima filmilindi ajahamba käes kannatada saanud kvaliteet, värvide tuhmus ning samuti korduvalt kasutatud ning isegi tolle aja kohta elementaarsed eriefektid. Naughty

Uuendatud efektidega versioon lahendas aga värskete muudatustega kaks probleemi. Esiteks muutusid efektid nauditavaks ning nende nägemine ei häirinud enam üldmuljet.
Teiseks aga suudeti vana filmilindi digitaalse restaureerimisega märgatavalt parandada värvigammat ning tõsta lindi üldist kvaliteeti ja kõrvaldada "praht", mis muutus suurema teleka pealt vanu episoode vaadates kohati suhteliselt häirivaks.
Vaadates neid uusi, kirkaid ja silmale meelepäraseid episoode, sain aru, et suudan ka tänu muudatustele sarja veelgi rohkem hinnata. Nüüd ei häiri enam vaatamisel kõrvalised faktorid ning keskenduda saab puhtalt osade sisule ning näitlejatööle.

Kohati võis vabalt ära unustada, et tegemist on mitmekümneaasta vanuse toodanguga ning filmilindi värskus jättis episoodidest isegi visuaalselt palju parema mulje kui näiteks osade 90-ndatest aastatest pärit ulmesarjade puhul.

Leian, et TOS-i kallal on tehtud suurepärast restaureerivat tööd ning olen hakanud nüüdseks juba kolmandal ülevaatamisel paljude osade sisulist ja ka Treki fänni jaoks sentimentaalset väärtust rohkem hindama. Seekord jäi näiteks palju rohkem silma otseseid, kuid seni märkamatuks jäänud seoseid hilisemate Treki sarjadega ning külalistegelasi, kes märksa vanematena teistes sarjades taaskord mänginud on. Cool

Ootan huviga Blu-Ray teise ja kolmanda hooaja vaatamist ning sealt armsaks saanud episoode, mis on praeguseks omandanud värske kuju. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 8:34 pm    Teema: Vasta viitega

Ka minul on olemas remastered TOS ja see ka üle vaadatud, kuid siiski tavaliste DVD-de ja mitte Blu-ray peal nagu eelkõnelejal. Kindlasti võib nõustuda, et edasiminek võrreldes vanemate versioonidega on märgatav ja seda eriti just suurepäraselt restaureeritud filmilindi osas, millelt on kõrvaldatud ajaga nendele kogunenud tolm ja rämps ning muudetud elavaks natuke tuhmunud värvid.

Aga ka eriefektid on suhteliselt õnnestunud. Erinevalt mõnest teisest uuemast sarjast ei ole nende puhul taotletud äärmuslikku realismi, vaid pigem on jäädud TOS-ile omase stiili juurde, mis on suhteliselt lihtsakoeline ja vahel ka natuke multifilmilik. Kokkuvõttes muutsid need uuendused TOSi vaatamise tunduvalt meeldivamaks. Mingil hetkel vaatan ilmselt uuesti üle ja eks siis täiendan ka oma kommentaare vastavate episoodide osas. Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 8:44 pm    Teema: Vasta viitega

Ka minul on TOSi remastered hooajad olemas, kuid siis ka ainult DVD-de peal. Ega mul ei olegi midagi rohkemat siia lisada, sest eelkõnelejad on kõik sobiliku juba ära öelnud. Kuna ma olen päris orignaalvariandis osi näinud ainult paar või kolm, siis ma ei oska päris täpselt võrrelda, milline on olnud uuendatud versioonide õnnestumine, kuid kui DVD lisamaterjalidest vaadata, millised olid mõned kaadrid enne ja pärast, siis tegijad on teinud ära suure töö vanade filmide restaureerimisel ja minu arvates on tulemus vägagi vaadatav - isegi 21. sajandil Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 19, 2012 5:56 am    Teema: Vasta viitega

Hoooo, kust saada? pole leidnud pikemat aega..

Üleüldse, ehk keegi oskab soovitada eestikeelseid subtiitreid kuskilt TOS'ile?
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 19, 2012 10:36 pm    Teema: Vasta viitega

Kui SubClubis ei ole, siis pole kusagil... Variant sealt kellegagi privaatselt kontakti võtta... Cool
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group