 |
Ulmefoorum.eu See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
|
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat |
Autor |
Teade |
Trash Laevastikuadmiral

Liitunud: 10 Juul 2006 Postitusi: 359 Asukoht: Tallinn
|
Postitatud: Nelj Sept 21, 2006 1:46 am Teema: Filmid vabavarana |
|
|
Elephants Dream
11 minutiline sci-fi 3D lühianimatsioon kahe mehe kummalisest teekonnast ohtlikus masinas. Vanem õpetlik Proog ja noormees Emo püüavad saladuslikus juhtmetest, optilistest illusioonidest ja surmavatest lõksudest kubisevas masinas ellu jääda. Mingit seletust vaatajale masina kohta ei anta. Masin meenutas enim Stalkeri tsooni oma salapäras ja välimuses Dave Borthwick´i klassikalist sci-fi seiklusrikast nukuanimatsiooni The Secret Adventures of Tom Thumb. Ohtlik, kummaline ja koomiline masin oli mõnusalt kujutatud aga kõige parem filmi puhul on hoopis võimalus seda DVD-d netist vabavarana tasuta tõmmata. Sellelt aadressilt leiate filmi kohta hulgaliselt infot, soundtracki, fotosid ja võimaluse kümnes eri formaadis teos allalaadida, alates mobiiltelefonile mõeldud pildist kuni HDTV plasmaekraanini. Mina valisin DVD Image: Videos Only rar-failid ja panin winrariga ilusa 3,25 gigase ekstratega PAL DVD kokku. Üllatusena avastasin, et kaasas on isegi eestileelsed subtiitrid, tubli töö open source´i kutid! Animatsioon ei olnud samuti kehv, tubli töö tõesti. Loodan sellest filmist uuele, tasuta jagamise trendile alusepanijat. _________________ Iron Man transforms into cyberkinetic gun.
http://trash-can-dance.blogspot.com/ |
|
Tagasi üles |
|
 |
padawan Kapten

Liitunud: 3 Jan 2006 Postitusi: 144 Asukoht: Maa, vähetuntud planeet Galaktika spiraalharus
|
Postitatud: Nelj Sept 21, 2006 7:56 am Teema: Classic Movies and B-Movies For FREE! |
|
|
Public Domain Torrents
Seal on tasuta saadaval hulk vanu ja B filme, mis oma vanuse (või muu põhjuse) tõttu enam autori kaitse alla ei kuulu.
Enamus sealsest on küll must-valge, kuid üht-teist huvitavat võib sealt siiski leida. _________________ Armasta oma vaenlasi - kas või selleks, et neile närvidele käia. |
|
Tagasi üles |
|
 |
Trash Laevastikuadmiral

Liitunud: 10 Juul 2006 Postitusi: 359 Asukoht: Tallinn
|
Postitatud: Esm Dets 25, 2006 1:08 am Teema: |
|
|
Reign Of The Fallen - David McLeavy 2005
Järjekordne fännide kokkumäkerdatud film. Kuigi tegevus peaks toimuma Georg Lucase poolt loodud Star wars´i universumis, jääb välise mulje põhjal hoopis tunne nagu oleks tegemist Lord Of The Rings´i lisalooga. Või siis mõne Dead Can Dance´i videoga, taustamuusikagi on kekaegse hõnguga atmosfääriline koorilaul. LOTR´i, vabandust Star Wars´i maailma perseaugus on üks pisike planeet kus kohalikud kapuutsidesse varjunud valgusaablitega jorsid põevad identiteedikriisi. Kas saada Jedi rüütlik või lasta end pimeduse poolel ära võluda. Aetakse suust ilget jura ja ristatakse paaril korral mõõku, filmi parim kaader on aga DVD lisade, deleted scene´i hulgas. Ainuke filmitud hetk mis natukenegi Tähtedesõjale kohast suurust ja võimsust demonstreerib, kõik ülejäänud 55 minutit on puhas amatööride teleteater. Samas on ikka tore kui fännid filmi valmis teevad, korralike menüüdega DVD kokku monteerivad ja tasuta netti tirimiseks panevad. NTSC formaadis iso. image´it on võimalik allalaadida all olevalt lingilt.
http://www.reignofthefallen.com/ _________________ Iron Man transforms into cyberkinetic gun.
http://trash-can-dance.blogspot.com/ |
|
Tagasi üles |
|
 |
Trash Laevastikuadmiral

Liitunud: 10 Juul 2006 Postitusi: 359 Asukoht: Tallinn
|
Postitatud: Reede Jan 19, 2007 12:19 am Teema: |
|
|
Star Wars: Revelations - Shane Felux 2005
Lugedes Ulmeguru uuest blogist sissekannet Star Warsi fännfilmi Reign of the Fallen kohta, tuli mulle meelde üks aasta varem silma jäänud austajate poolt saagale lavastatud lisalugu. Alustasin ühest Ulmeguru poolt postituse lõpus antud lingist ja peale paari klikki olingi Revelationsi kodulehel kus DVD vabavarana allalaadimise võimalus täitsa olemas. Suuremat sorti fännidele ka eraldi DVD filmi valmimise telgitagustest, mina rahuldusin vaid main moviega kus lisadeks vaid paar audio kommentaari ja väga kasulik inglise subtiitri rida. DVD ise oli ilusa animeeritud menüüga, kuid kahjuks vigase navigeerimisvõimalusega. Pannes filmi stop nupust kinni, visatakse sind automaatselt eelmise chapteri algusesse ja 6 kordsel edasi kerimisel pilt hangub. Ka pildi enda kvaliteet pole kiita. Mulje on justkui oleks mingis viletsama kvaliteediga meediast konverditud, 8,57 mb sekundis bitrate on väga petlik.
Puudused DVD konstruktsioonis korvab aga film ise. Seekord on suutnud fännid teha filmi koostöös George Lucas´ega ja seda on kohe märgata. Lubatud on kasutada ametlikku Star Wars sümboolikat, kostüüme ja muusikat, filmi tegevuski on ametliku liiniga ühtiv, paigutudes kolmanda ja neljanda osa vahele. Stoori, koos end hamburgeritest paksuks õginud jänki "näitlejatega" muidugi pole suurem asi ja ega 45 minutig a jõuagi Tähtedesõja laadne massiivne eepos tuure üles võtta. Mina vaatasin lihtsalt Star Wars maailma väliskülge. Rõivaid, tulnukate maske, kosmoselaevade ja võttepaikade dekoratsioone ja täiesti rahuldavat arvutigraafikat. Kosmoselahingud ja outer space stseenid olid korralikul Babylon 5 tasemel, hea vaadata. Star Wars fännile kindlasti rohkem pakkuv, minu jaoks lihtsalt OK! Nagu ikka - tore, et tehakse ja tasuta tirimiseks netti pannakse.
All olevalt lingilt saab peale DVD filmi ka muu meedia vormis + OST + DVD cover.
http://panicstruckpro.com/revelations/revelations_movie.html _________________ Iron Man transforms into cyberkinetic gun.
http://trash-can-dance.blogspot.com/ |
|
Tagasi üles |
|
 |
tint Veteran

Liitunud: 26 Veeb 2005 Postitusi: 583 Asukoht: Tartu
|
Postitatud: Püh Veeb 18, 2007 4:13 pm Teema: |
|
|
Ok, juhtusin täna peale ühele vägagi proffesionaalsele madalaeelarvelisele postakolüptilisele sõjateemalisele lühiulmekale. Elamus on lihtsalt super!
The silent city
http://www.ruairirobinson.com
Tegu on siis Ruairí Robinsoni üksikprojektiga, millel eelarve peaaegu puudub. 95% erieffektidest tegi ta ise, hankis tasuta kaameramehed ja tegi asja valmis, praegu tuleb talle tänu sellele Hollywoodist hulgaliselt ettepanekuid...
Kuna tegemist on lühikese, seitse minutit kestva filmiga, ei oleks eriti mõttekas sisust rääkida. Ütleme lihtsalt nii, et tegemist on natukene mõtisklema paneva filmiga, lihtsalt kujutage ette sõjast hävitatud Pariisi, kuhu pole mitte kedagi alles jäänud. Millegipärast meenus sellega mulle kohe Blastwave koomiks.
Link hea kvaliteediga otse netist vaatamiseks: http://www.dailymotion.com/cluster/shortfilms/video/x17eup_the-silent-city
Link CGTalk foorumisse, kus Robinson räägib ka natukene filmi valmimisest: http://forums.cgsociety.org/showthread.php?threadid=463033
Muide, moded võiks selle teema samahästi ka sci-fi filmide alla tõsta, sest teema kisub väga selleteemaliseks. Tundub, et siinsed tegelased pole lihtsalt teistest vabavarafilmidest piisavalt huvitatud, et neid üles leida  _________________ Jaapanipärased Hääled
Music for the space traveller |
|
Tagasi üles |
|
 |
tint Veteran

Liitunud: 26 Veeb 2005 Postitusi: 583 Asukoht: Tartu
|
|
Tagasi üles |
|
 |
Trash Laevastikuadmiral

Liitunud: 10 Juul 2006 Postitusi: 359 Asukoht: Tallinn
|
|
Tagasi üles |
|
 |
|
|
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid Sa ei saa vastata siinsetele teemadele Sa ei saa muuta oma postitusi Sa ei saa kustutada oma postitusi Sa ei saa hääletada küsitlustes
|
|