Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Halo mänguseeria

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulme Arvutimängud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Nov 28, 2010 1:30 am    Teema: Halo mänguseeria Vasta viitega

Kas keegi on siis siin foorumis ka Halo fänn? Ise olin aastaid tagasi mänginud esimest Halot arvuti peal, aga asi jäi pooleli. See sügis otsustasin lõpuks ometi Xbox 360 muretseda, sest tekkinud on päris palju mänge, mis ei jõua vist mitte kunagi arvutile. Teadsin, et kindlasti muretsen endale ka uuemad Halo mängud (3, ODST ja Reach) ning mängisin ettevalmistuse mõttes läbi Halo ja Halo 2 PC versioonid. Nii et ma olen kogu Halo seeria väga lühikese aja jooksul nüüd läbi teinud.

Üldmulje on kokkuvõttes vägagi positiivne. Isiklikult on mulle alati meeldinud mängude juures läbiva sü¾ee ja tegelaste olemasolu, kellele on võimalik kaasa elada, ning Halos on õnneks kõik see olemas. Muidugi on storytelling natuke limiteeritud, sest tegu on ikkagi FPSiga ja mitte RPG'ga (Mass Effect, Mass Effect Smile ) ning seetõttu annavad huvilistele Halo universumist veelgi põhjalikuma ülevaate ametlikud romaanid (kuigi see kehtib vist tänapäeval pea iga mänguseeria kohta).

http://www.youtube.com/watch?v=v0kHiEME0Vk

Nagu sai juba öeldud mängisin esimesed kaks mängu arvuti peal läbi. Halo: Combat Evolved on mängitavuse poolest hea ja oma aja kohta tõesti kõva sõna, aga minu jaoks ei olnud see enam eriti nauditav. Mängus oli hästi palju väga sarnaseid koridore ja ehitisi, mis hakkasaid päris kiiresti ära tüütama ning ka storytelling oli selle mängu valmimise ajal veel alles lapsekingades. Minu jaoks oli see ka kõige raskem/tüütum Halo mäng - Floodiga sai ikka kõvasti jamatud, neid näis tulevat lõputult.

http://www.youtube.com/watch?v=cojjVDdtB8g

Halo 2 oli minu arust oma eelkäijast parem. Erinevaid vaenlasi oli rohkem, graafika tunduvalt arenenum, paeluvam sü¾ee ja see kord sai mängida kahe erineva tegelasega. Samas tundus mäng olema liiga lühike...võib-olla just selle pärast, et missioonid jagati Master Chiefi ja Arbiteri vahel ära. Kokkuvõttes on tegemist aga igas mõttes grandioossema seiklusega. Kõik tegelased omandasid uusi dimensioone ja lugu lõppes tõelise cliffhangeriga.

http://www.youtube.com/watch?v=o5EroNgD54k

Olin kuulnud, et nii mõnedki Halo fännid pidid saaga 3. osas pettuma, aga ise jäin küll väga rahule. Arvan, et mäng on sama hea või isegi parem kui Halo 2. Mängitavuse poolest oli see kõige lõbusam ja ka sü¾ee tekitas vahel päris võimsaid emotsioone, ütleksin et eepiline ja sobilik lõpp triloogiale. Missioonide ajal tundsin ehk ainult Cortanast puudust, aga ka tema ilmus mängu lõpu poole jälle välja. Kõik levelid olid piisavalt erinevad ja sü¾ee garanteeris minu soovi aina edasi mängida. Siinkohal peaksin mainima, et gameplay on läbi kogu seerias põhimõtteliselt samaks jäänud. Seepärast ei ole ma siin postituses sellele elemendile väga palju tähelepanu pööranud. Olete ehk aru saanud, et ma ei ole selles suhtes väga valiv (kui see ei ole just katastroofiline). Mind sunnib lõppudelõpuks mänge läbi mängima esitatud lugu. Tulnukate mahakõmmutamine on ka iseenesest teatud mõttes nauditav, aga ma ise eelistan sealjuures ka mingisgust põhjust või eesmärki, mis seda tegevust õigustaks. Smile

http://www.youtube.com/watch?v=1QS6uAOH4bo&feature=channel

Järgmisena sai käsile võetud Halo 3 ODST. Originaalselt pidi see endast Halo 3 expansion packi kujutama, aga lõpuks arenes omaette mänguks. Minu kogemuse põhjal erineb just ODST kõige rohkem teistest mängudest seerias. Esimest korda antakse mängija käsutusse grupp tavalisi sõdureid, kellel on vaenlaste maha nottimisega palju rohkem raskusi. Seega pidin kohe alguses oma mängustiili muutma ja ettevaatlikumalt tegutsema. Laskemoona jäi tihti väheks, vahel oli targem vaenlastest mööda hiilida ja üldse tuli enne lahingusse astumist rohkem mõelda. Öösel New Mombasa linnas ringikolamine (mida õnneks lihtsustas väga korralik kaart/GPS) oli närvesööv, aga visuaalid ja soundtrack tekitasid siiski meeldiva meeleolu. Halo 3 ODST on ka esimene Halo, mis ei ole lineaarne. Idee on selles, et sa otsid keset ööd suurlinnas oma meeskonnakaaslasi taga ning kui leiad ühele neist kuuluva eseme, siis sa mängid iga kord läbi flashbacki selle tegelasega (umbes et 9 hours earlier jne). Kas sa leiad oma meeskonna üles ja mis edasi saab? Smile Ei hakka spoilima, aga mina pettuma ei pidanud. Tegelikult ongi vist Halo 3 ODST minu lemmik. Algusest lõpuni on põnev ja huumorit (tegelaste omavaheline kemplemine ja koostöö) on rohkem kui üheski teises Halos. Aitab ka see, et peategelasi mängivad ulmefännidele sellised tuntud nimed nagu Nathan Fillion, Alan Tudyk, Adam Baldwin ja Tricia Helfer. Cool Tulemuseks on kogu seeria kõige inimlikumad tegelased. Super elamus. Very Happy

http://www.youtube.com/watch?v=DKRlWLDWhGI
http://www.youtube.com/watch?v=9FoWTPBjX4E

Viimaks ometi olen jõudnud viimase Haloni (siiani) - Halo Reach. Poelettidele saabus see kõigest paar kuud tagasi nii et põhimõtteliselt on mäng verivärske. Nagu võikski arvata on graafika võrreldes eelmise kahe mänguga kõvasti arenenud ning ka esemeid ja relvi on rohkem, rääkimata uutest võimetest. Mängija saab alguses ka oma tegelase sugu määrata ja välimust muuta (kõik see kajastub videotes). Lisaks pääseb mängija esimest korda uut tüüpi hävitajaga kosmosesse.
Halo Reach on eellugu kõigile teistele mängudele, tegevus toimub vahetult enne originaalset Halot. Reach on teatavasti inimeste hukule määratud koloonia, mida sa pead meeleheitlikult Covenanti invasiooni eest kaitsma. See kord oled sa üks Noble Team'i liige (6 spartalast, jällegi piisavalt värvikas ja huvitav punt). Reach on oma loo poolest ehk üks kõige masendavamaid mänge, aga see ei ole siinkohal kriitika. Pigem on selline lähenemine uudne ja seeläbi saavutatakse dramaatiline efekt, mida muidu mängudes tihti ette ei tule. Põhimõtteliselt on Master Chiefi ja Cortana elu just sinu kätes ning Noble Teami ohverdus garanteerib inimkonna võidu tulevikus. Mulle isiklikult meeldisid Halo 3 ja ODST rohkem, aga samas ei ole mul Reachi kohta ühtegi paha sõna öelda. Täiesti maitse asi.

Siiani ei ole ma käsitlenud ühegi mängu multiplayerit ja ei kavatse seda ka teha. Üldiselt ei ole ma multiplayeri fänn, sest see on kõik nii kaootiline ja pidev respawnimine eemaldab minu jaoks igasuguse pinge.

Nii et jah, igati lahe frantsiis, see on minu isiklik arvamus. Mul on kohe kindlasti plaanis ka raamatud käsile võtta, praegu ei anna koolitöö selleks ainult aega. Natuke kahju ainult, et Halo 2 on seerias viimane mäng, mis PC peal välja lasti. Paljudel (või enamusel) jääb Xbox 360 puudumise tõttu Halo kogemus saamata. Microsoft on viimastel aastatel PC kasutajatele ainult keskmist sõrme näidanud. Kui aga olete mänginud, siis jagage julgelt oma arvamust. Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Nov 28, 2010 5:21 pm    Teema: Vasta viitega

Põnev kokkuvõte oli, nii et aitäh tutvustamise eest! Cool Kahjuks pean ütlema, et Halo seeria on üks neist, mis on minust kuidagi täielikult mööda läinud. Aeg-ajalt olen küll karpe poodides vaatama jäänud, aga kunagi pole tekkinud ka vastupandamatut kihku ühte neist ära osta. X-kasti mul samuti pole, ainus mängukonsool on kuskil nurgas vedelev vana Dendy, millega sai neid kollaste kassettide peal olevaid mänge mängida.

Üks uudis mida Halo 2 kohta mäletan, oli et Microsoft otsustas teha selle ainult Windows Vista peal mängitavaks (kuigi tehnilist põhjust selleks ei olnud ja kerge häkkimisega sai selle ka XP all jooksma), et aidata seda operatsioonisüsteemi müüa. Kuna minu arvamus Vistast oli üsna madal, siis madaldas see minu arvamust ka sellest mängust. Very Happy Nojah, tunnistan et suutsid selle mänguseeria huvipakkuvaks muuta, aga ma ei ole kindel, et ma sellega lähemal ajal tutvust teha jõuan. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Nov 28, 2010 6:42 pm    Teema: Vasta viitega

Hea kokkuvõte tõesti Wink Ka minust on mingil määral Halo mööda läinud, vähemalt selle mängimise osas. Olen küll jälginud treilereid ja kuulanud lihtsalt kokkuvõtteid IGN'i ja Machinima kaudu, kuid kuna mäng on siiski suures osas mõledud konsoolidele ja minust on ka konsoolimaania suure kaarega mööda läinud Very Happy, siis on asi jäänud lihtsalt uudishimu tasemele, mis see on.

Minu tähelepanu äratas ka Halo'st filmi tegemine, mis otseselt selle teema alla ei kuulu, kuid tasub ära mainida ikkagi, sest see võib ärata huvi ka mängu enda vastu. Film pidi vist juba paar aastat tagasi valmis saama või nii (täpselt ei mäleta), aga kuna masu tuli peale, siis jäi selle valmimine ka ära. Sel nädalal on käinud ka kõlakad, et filmi tegemise jätkamine on uuesti päevakorda tõusnud ja ehk millalgi on võimalik ka seda näha, aga midagi on ka YouTube'st näha, mis on hamba verele ajanud, kuid arvan ka, et suure tõenäosusega ma Halo mängimiseni ei jõua.

Filmi treiler: http://www.youtube.com/watch?v=JCo8KLjZhDY
Esimesed 8 minutit filmist: http://www.youtube.com/watch?v=HEMV0Hcwy0k&feature=related
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Juun 06, 2011 9:18 pm    Teema: Vasta viitega

Ennustan sellele teemale veel pikka iga. Smile

15. novembril tuleb välja Halo Combat Evolved Anniversary ehk siis 1. mängu remake tähistamaks Halo 10. aastapäeva. Minu kriitikat olete 1. mängu kohta lugenud aga ehk pakub uusversioon paremat elamust.
Halo Combat Evolved Anniversary Trailer (youtube)

Aga mis veelgi tähtsam, 2012 aasta sügisel tuleb välja Halo 4, mis on ühtlasi ka uue triloogia algus. Isenesest sai üks suur lugu 3. osaga läbi, aga just nimelt Master Chiefi ja Cortana saatus jäi lahtiseks ja tore on näha, et seiklus jätkub täpselt sealt, kus ta viimane kord pooleli jäi. Huvitav ainult, et kes nüüd vaenlaseks on.
Halo 4 Trailer (youtube)

Praegu on hea aeg Halo fänn olla. Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Okt 17, 2012 7:11 pm    Teema: Vasta viitega

Mõtlesin, et võiks teemat uuendada. Halo 4 tuleb (ametlikult) välja kolme nädala pärast ning mängu kohta on välja lastud ka palju uut materjali erinevate videote näol.

Näiteks on mitu pikemat videot, mis tutvustavad storyt. A Hero Awakens (youtube) keskendub Master Chiefile ja Cortanale ning Return of the Forerunners (youtube) on pühendatud uutele Forerunneritest vaenlastele.

Lisaksin veel paar gameplay trailerit.
E3 gameplay trailer (youtube)
Halo 4 campaign footage

Mängu graafilist poolt tuleb kiita, (eriti kuna tegemist on ikka veel sama konsooliga, mille peal tulid välja Halo 3 ja Reach ainult mõned aastad tagasi) aga minu jaoks on veel suuremaks plussiks see, et storytelling näib olevat tohutult arenenud. Ainukeseks miinuseks võiksin tuua, et relvad kõlavad nüüd teisiti, aga see on nüüd küll üsna tühine asi, mille pärast kobiseda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulme Arvutimängud Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group