 |
Ulmefoorum.eu See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
|
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat |
Kuidas hindate episoodi? |
10 |
|
63% |
[ 12 ] |
9 |
|
21% |
[ 4 ] |
8 |
|
5% |
[ 1 ] |
7 |
|
5% |
[ 1 ] |
6 |
|
0% |
[ 0 ] |
5 |
|
0% |
[ 0 ] |
4 |
|
5% |
[ 1 ] |
3 |
|
0% |
[ 0 ] |
2 |
|
0% |
[ 0 ] |
1 |
|
0% |
[ 0 ] |
|
Kokku Hääli : 19 |
|
Autor |
Teade |
TrekRanger The One

Liitunud: 26 Nov 2004 Postitusi: 2135 Asukoht: Tallinn
|
Postitatud: Teis Veeb 07, 2006 4:56 pm Teema: Lost - 1x19 "Deus ex machina" |
|
|
Episood on eetris teisipäeval, 7. veebruaril 2005 kell 20:30 Kanal 2's
Locke arvab, et ta teab, kuidas salapärane luuk avada, kuid teel selle juurde tekib tal ootamatult taas probleeme kõndimisega. Jack pole eriti abivalmis, kui Sawyeril algavad peavalud ja ta vajab prille. Boone saab tõsiselt vigastada.
 _________________ Administraator
"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil" |
|
Tagasi üles |
|
 |
casaya Viitseadmiral

Liitunud: 29 Jan 2006 Postitusi: 217 Asukoht: Nõmme
|
Postitatud: Teis Veeb 07, 2006 5:42 pm Teema: |
|
|
Eriti imelik pilt, Locke näeb nii teistsugune välja. _________________ The devil is real. I know, I built his cage. |
|
Tagasi üles |
|
 |
Sigma Veteran

Liitunud: 4 Okt 2005 Postitusi: 613
|
Postitatud: Teis Veeb 07, 2006 9:40 pm Teema: |
|
|
Kõikidest Lost'i osadest, mida ma näinud olen (nii 1. kui ka 2.hooaja), on see minu lemmik. Parim Lost'i osa. Kindlad 10 punkti.
Locke on minu lemmiktegelane suuresti just tänu sellele osale. Oli kõike - huumorit, põnevust, draamat, müstikat. Olen ateist, kuid mulle meeldivad usu/jumala teemalised filmid/sarjad (hea näide on "Signs"). Meeldis deus ex machina element. Boonest on kahju, aga eks saar vajas ohvrit. _________________ Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/ |
|
Tagasi üles |
|
 |
Enterprise one of a kind

Liitunud: 26 Nov 2004 Postitusi: 3240 Asukoht: Terra Firma
|
Postitatud: Teis Veeb 07, 2006 9:46 pm Teema: |
|
|
Panin 10 punkti, kuigi vist tegelikult oleks pidanud 9 panema. Aga kuna see episood keskendus mu lemmiktegelasele Locke'ile, siis ei saanud vähem ka panna.
Iseenesest oli väga hea osa ning juba alguses oli mõnusalt koomiline moment, kui Boone'i ja Locke'i valmistatud paterell ei suutnud klaasi purustada. Oli arvata. Samas jäi see ka ainsaks tõsiselt koomiliseks kohaks, sest ülejäänud episood olid suhteliselt kurb ja traagiline, võib-olla kõige kurvem Losti osa seni.
Veel üks hea naljakoht oli Hurley kommentaar Sawyeri prillide kohta, et "keegi on Harry Potterist teerulliga üle käinud" . Et siis HP on juba nii suure tuntuse saavutanud, et leiab mainimist telesarjas. Tegelikult oli päris vahva näha, et see oli Sayid, kes Sawyerile vajalikud prillipooled kokku pani, sest varem oli ta teda ju piinanud. Ehk oli selle juures mingi soov tehtut parandada?
Locke'i ema tundus kuidagi natuke noor, aga see oli vist Locke'i näitleja viga, sest paruka võib ju pähe panna, aga näojooni nii kergelt ei muuda. Üldiselt oli tema elulugu nii kurb, et kohutavalt kahju hakkas temast. Lastekodus kasvanud, ja siis aastaid hiljem petab su isa sult neeru välja ja unustab seejärel ära. See isa paistis alguses mõnus mees olema ning ma poleks uskunud, et ta midagi sellist teeks.
Siiski jäi kripeldama üks koht, nimelt Locke'i ema ütles, et ta oli Jumalast rasedaks jäänud ning saarelt leitud lennukis olid Neitsi Maarja kujud... Võib-olla kokkusattumus, aga äkki peitus selle mingi tähendus? Mõlemad, nii ema kui ka kuju, "sisaldasid" ju midagi halba - üks kasutas poega ära ja kujude sees oli heroiin.
Lennuki osas tundus see kummaline, et minu teada niisugusel lennukil ei ole eriti pikk lennuulatus ja kuidas see üldse niimoodi sellele saarele jõuda sai? Järelikult peab läheduses olema mõni teine asustatud koht, eeldusel, et seesama saar just lennuki sihtkohaks polnud.
Lõpp oli igatahes vapustav, kui meeleheitel Locke'i silme ees luugi all tuli põlema läks. Tõepoolest, ta oli selle ära teeninud.
Muuseas, lõpuks üks märkus muusika kohta. Episoodi lõpus kõlanud muusika meenutas kangesti helilooja Nymani loomingut filmist Gattaca, ega seesama inimene äkki Losti muusikaga ei tegele?
Väga hea muusika oli muuseas.  _________________ Administraator
It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Viimati muutis seda Enterprise (Teis Veeb 07, 2006 11:03 pm). Kokku muudetud 1 kord |
|
Tagasi üles |
|
 |
TrekRanger The One

Liitunud: 26 Nov 2004 Postitusi: 2135 Asukoht: Tallinn
|
Postitatud: Teis Veeb 07, 2006 9:51 pm Teema: |
|
|
9 punkti minu poolt.
Muidugi oli tegu super osaga ning sisu poolest kindlasti terve sarja parimaga. Eriti huvitav oli Locke'i mineviku uurimine, poleks ealeski arvanud, et ta midagi nii hirmsat on läbi elama pidanud.
Ka selle maa-aluse punkri teemat arendati väga huvitavalt edasi ning need unenäod lisasid parasjagu müstilisust. Kõige draagilisem oli minu arust see, et Boone sai juba kellegagi alla kukkunud lennuki raadio abil ühendust ning siis kukkus masin puu otsast alla. See oli tõeliselt hästi tehtud.
Päris lahe oli ka Sawyeri lugu, tema lühinägelikkuse probleem lisas osale veidi koomilisust, muidu oleks asi ehk isegi liiga tõsiseks läinud. Jack sai siis lõpuks Sawyerit veidi narrida, mida ta oli juba ilmselt pikka aega oodanud.
Ei jõua järgmist osa ära oodata, hirmsasti tahaks teada, miks selles punkris tuli süttis ja kas see oli uni või reaalsus. Igatahes oodata on, et järgmine kord pakutakse meile midagi väga põnevat.
Punkti võtsin ma osalt maha Locke'i taasilmnenud probleemi pärast. Ta on nüüd muutunud minu lemmiknäitlejaks ning mulle sugugi ei meeldi, et ta enam normaalselt käia ei saa. Tema sandistumine sarjale küll midagi juurde ei anna, pigem vastupidi.  _________________ Administraator
"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil" |
|
Tagasi üles |
|
 |
LightHellAngel Kadett

Liitunud: 5 Veeb 2006 Postitusi: 13 Asukoht: Tallinn
|
Postitatud: Teis Veeb 07, 2006 9:59 pm Teema: |
|
|
Locke'st sai kohe targemaks. Kahju oli temast, kui selgus, et ta isa oli vaid tema neeru peal väljas ja kasutas teda sedasi ära. Kuid saar tõestas taaskord oma müstilisust - võttis Locke halvatuse kuid valu jm ei tundnud ta jalgades siiski. Ja tema unenäod...palju neid lennukeid seal saarel juba on? Huvitav oli see, mida tegid relvastatud preestrid heroiinilastiga keset Vaikse ookeani saart, ja veel sellise lennukiga. Sellegipoolest Boonest kahju tõesti. Aga eks stsenaristid võivad iga kell kellegi maha koksata. Aga Boone jõudis siiski teate edastada, et nad on Oceanicu lend nr 815 ellujäänud, seega ei tohiks päästjad veel lootust heita neid leida vms? Aga nalja pakkus Hurley kild Harry Potteri ja teerulli kohta kui ta Sawyeri uusi prille pilkas. Igati hea osa oli...eriti see episoodi lõpp mis alati suure küsimärgi tekitab.
10 punkti. _________________ A question thats nagging answer, I let the dogs out! |
|
Tagasi üles |
|
 |
jaz Kapten

Liitunud: 28 Okt 2005 Postitusi: 145 Asukoht: Tallinn
|
Postitatud: Teis Veeb 07, 2006 10:26 pm Teema: |
|
|
Panin kindla 10.punkti!
Nagu eelpool juba mitmeid kordi mainitud, siis oli see tõesti väga hea osa. Kusjuures mulle endale tuli Boone'i surm kuidagi ehmatusena, suht naljakas on nüüd mõelda, et Locke uitab nüüd üksi ringi ja üritab luuki lahti teha. Jahh Boone'ist on tõesti kahju. Kuid jahh sari läheb edasi ja ega sellest midagi seisma ei jää, pigem läheb asi huvitavamaks.
Samuti oli ka minu arvates väga hea Sawyeri prillide koht ning ka see, kuidas Hurley selle üle nalja viskas. Väga priima!
Samuti oli väga kahju Locke'ist, kogu see isa pettus ja kõik muu otsa! Samuti ei oleks ma samamoodi nõus, et Locke uuesti liikumisvõimetuks muutuks!
Tõeliselt huvitavaks tegi osa ka Locke'i lõpukoht, kus luugist tuli kahtlast valgust!!!
Asi kisub tõeliselt huvitavaks!!!  _________________ Lost |
|
Tagasi üles |
|
 |
casaya Viitseadmiral

Liitunud: 29 Jan 2006 Postitusi: 217 Asukoht: Nõmme
|
Postitatud: Teis Veeb 07, 2006 10:26 pm Teema: |
|
|
Järjekordsed 10 punkti, sest tegu oli lihtsalt suurepärase osaga.
Locke'i minevik on äärmiselt kurb ja mul hakkas tast väga kahju, sest mulle tundus, et ta elus läks niigi halvasti. Oli kurb vaadata, kuidas teda ära kasutati ja kuidas Locke kannatas. Äärmiselt dramaatlised flashbackid olid selles osas.
Saarel üritasid Boone ja Locke luuki lahti murda, kuid edutult. Locke'i unenägu või nägemus oli kahtlemata huvitav ning müstiline, kuid see ta ju lennuki juurde juhtiski. Boone läks lennukisse ja seal olid vaid Neitsi Maarja kujud täis heroiini. Aga kas te seda kuulsite, kui Boone oli öelnud:
"We are the survivors of Oceanic flight 815."
Ja nõrgalt oli kuulda, kuidas keegi vastas: "WE are the survivors of Oceanic flight 815."
Kas panite tähele? See oli episoodi üks kõige huvitavamaid momente. Osa kõige naljakam koht oli Hurley kommentaar Sawyeri prillide kohta.
Igatahes oli tegu põneva, huvitava, kuid kurva osaga ja mulle meeldis see väga. _________________ The devil is real. I know, I built his cage. |
|
Tagasi üles |
|
 |
VV Kaptenleitnant

Liitunud: 8 Dets 2005 Postitusi: 101 Asukoht: Tallinn
|
Postitatud: Teis Veeb 07, 2006 10:48 pm Teema: |
|
|
Kuigi tegemist oli järjekordselt väga hea osaga ja ka väga kurva osaga, siis pean tunnistama, et Locke'i lausa lapsik fanatism on mulle vastumeelne. Ta ainult arvab, et teab kõike, samas just tänu temale sattus Boone sinna lennukisse ja mine tea, mida kõike ta veel korda saatnud on oma tõekspidamiste nimel (nt. tõenäoliselt virutas tema kaikaga Sayidile vastu pead mõni aeg tagasi). Muidugi sarja seisukohast on Locke vajalik ja põnev tegelane, huvitav oli kahtlemata ka ta minevik ja seepärast ei saa vähem anda kui 10p. |
|
Tagasi üles |
|
 |
MobY Laevastikuadmiral

Liitunud: 13 Juun 2005 Postitusi: 329
|
Postitatud: Teis Veeb 07, 2006 11:00 pm Teema: |
|
|
Panin 9. Locke elulugu oli veits kurb. Jant nende prillide ümber oli hea. Eespool öeldud teerull ja Harry Potter.
Jaz, Boone ei ole surnud. Keegi pole seda veel tunnistanud. Ükski pole pisaraid ka valanud. Siis oleks tema õde ammu platsis olnud. Lihtsalt kriitilises seisus. |
|
Tagasi üles |
|
 |
Olorin Veteran

Liitunud: 4 Veeb 2005 Postitusi: 527 Asukoht: Tartu
|
Postitatud: Teis Veeb 07, 2006 11:11 pm Teema: |
|
|
Panen 10 punkti.
Täiesti võrdne eelmise osaga ("Numbers"), aga kuna ma eelmist ei näinud täielikult, siis pean seda võibolla isegi paremaks.
Nii et Locke, jah. Tore mees. Algus ei olnud väga paljulubav tegelikult. Mulle on alati meeldinud Locke´i müstiline pool ja teadmine, et ta on midagi erilist. Nüüd näidatakse teda, kui tavalist inimest, kes töötas kuskil mingi müüjana. Rääkimata sellest, et tema toon ja käitumine erinesid eelmistest osadest, kus ta oli rahu ise. Pole mõtet enam isegi arutada ideede üle, mis tekkisid pärast esimesi seeriaid. Nagu: Locke on kurjus ise ja tema põhjustas õnnetuse ja hoiab teisi saarel kinni ja kõik need teised teooriad, mäletate? (Peaaegu) tavaline inimene. Teine ebameeldiv koht osa alguses oli see, kus ema ütles Locke´ile, et ta on Jumala poeg. Ma läksin ähmi täis ja naersin ka natuke, sest ema tõsine toon (ei teadnud ju et skisofreenik) tõi mu hingepõhja ülisuure kartuse, et äkki... noh... ongi nii! Õnneks jäi Losti ajaloo suurim viga tegemata ja edaspidi sain rahulikumalt vaadata. Locke´ist hakkas lõpus muidugi väga kahju. Mitte ainult see, et ta petta sai ja veel isa käest ja veel pärast rõõmsaid kokkusaamisi. Üleüldse oli ta elu kurb. Polnud naist, polnud lapsi, ise juba suhteliselt vana. "Mida sa pühapäeviti teed?" "...olen kodus" Kurb küll ja veel lõpus ka, kui ta nutma hakkas ja raevu läks. See, et luugist lõpuks valgust paistma hakkas oli talle hea tasu. Kuid mis ikkagi põhjustas ta ratastooli jäämise? Kas seda on varasemates osades öeldud? Kui ei, siis pakuks enesetapukatset või midagi sarnast. Viimasel flashbackil jäi ta nii otsustavalt vihase (ja samas ahastuses näoga), et kindlasti pole tema lugu veel lõppenud. Müstika ei ole veel kadunud (nt miks ta nägi unes õnnetust).
Järgmises osas saame loodetavasti teada, kas Natsi-vandenõu või UFOd. Loodan tegelikult midagi paremat. |
|
Tagasi üles |
|
 |
Qui-Gon Nooremleitnant

Liitunud: 21 Juun 2005 Postitusi: 41 Asukoht: Jedi council
|
Postitatud: Kolm Veeb 08, 2006 9:37 am Teema: |
|
|
Hmm... kas Boone sai surma siis?
Tõesti väga hea osa, 10 p. Ei uskunud, et Locke'i isa nii tõbras on...
Locke'ist kahju...Lõpus see luugi avamine oli ka omamoodi müstika.  _________________ Qui-Gon : Don't center on your anxiety, Obi-Wan. Keep your concentration here and now where it belongs.
Obi-Wan : Master Yoda says I should be mindful of the future...
Qui-Gon : .....but not at the expense of the moment. Be mindful of the living Force, my young Padawan. |
|
Tagasi üles |
|
 |
FLT Auliige

Liitunud: 13 Jan 2005 Postitusi: 1548 Asukoht: Tallinn
|
Postitatud: Kolm Veeb 08, 2006 9:55 am Teema: |
|
|
10 punkti. Locke isa kohta arvasin seda kohe, kui kuulsin, et tal see "haigus" on. Hurley kommentar oli hea
Pmst on kõik hea juba õeldud  _________________ In the name of everything still holy to us |
|
Tagasi üles |
|
 |
Luury Veteran

Liitunud: 3 Dets 2004 Postitusi: 825 Asukoht: Tartu
|
Postitatud: Kolm Veeb 08, 2006 2:04 pm Teema: |
|
|
MobY kirjutas: |
Jaz, Boone ei ole surnud. Keegi pole seda veel tunnistanud. Ükski pole pisaraid ka valanud. Siis oleks tema õde ammu platsis olnud. Lihtsalt kriitilises seisus. |
Shannon oli koos Sayidiga ju kusagil kaugemal rannal.
Osa oli väga huvitav. Tundub olevat seos Walt i ja Locke i vahel. Mõlemad ju sellised kahtlased kujud. st. nende ümber toimub midagi kahtlast.
Boone pole veel surnud aga..Ta oli mu lemmiktegelane. Väga kahju. Kuidagi tühi tunne oli pärast seda laksu..
Panen 10 punkti.
Kõik eelnevalt juba mainitud. |
|
Tagasi üles |
|
 |
Wendelh Veteran

Liitunud: 19 Jan 2005 Postitusi: 633
|
Postitatud: Kolm Veeb 08, 2006 3:35 pm Teema: |
|
|
Locke'i minevik on ikka tõeliselt masendav. Mind kummitas aga kogu see aeg moment ühest eelmisest episoodist, kui Walt küsis Locke'i käest, et kas tal oli hea isa. Locke vastas, et ei olnud. Niisiis ma pidevalt ootasingi, et vanamees lõpuks midagi teeks - dialüüsi koht selgitas kõik. Siiski leian ma, et kuigi poja üles otsimine põhineski kurjal kavatsusel, oleksid nad ikkagi võinud edasi sõpradeks jääda. Neeru sai vanamees nii või naa.
Kuid vähemalt saime me teada, kust Locke jahtimist ja muid metsatarkusi õppis.
Loomulikult oli Potteri-nali kõige humoorikam, kuigi tegelikult meeldis mulle ka koht, kui Jack ütles, et ta saab Sawyerile abipakkumise eest heal juhul uue hüüdnime.
Tahaks 10 panna, kuid arvan, et panen siiski 9. Jah, 9/10. _________________ To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
|
|
Tagasi üles |
|
 |
jaz Kapten

Liitunud: 28 Okt 2005 Postitusi: 145 Asukoht: Tallinn
|
Postitatud: Kolm Veeb 08, 2006 4:45 pm Teema: |
|
|
MobY kirjutas: |
Panin 9. Locke elulugu oli veits kurb. Jant nende prillide ümber oli hea. Eespool öeldud teerull ja Harry Potter.
Jaz, Boone ei ole surnud. Keegi pole seda veel tunnistanud. Ükski pole pisaraid ka valanud. Siis oleks tema õde ammu platsis olnud. Lihtsalt kriitilises seisus. |
No seda küll jahh, aga ikkagi selles asjas olen kindel, et ära sureb ta nagunii. Suht mage ju kui Jack on mingi hero ja päästab seal kõigi elusid. Lõpuks tuleb nii või teisiti sarjas tähtsamatest tegelastest ka ohver tuua ning olen peaaegu kindel, et see on Boone!  _________________ Lost |
|
Tagasi üles |
|
 |
Olorin Veteran

Liitunud: 4 Veeb 2005 Postitusi: 527 Asukoht: Tartu
|
Postitatud: Kolm Veeb 08, 2006 6:01 pm Teema: |
|
|
casaya kirjutas: |
Aga kas te seda kuulsite, kui Boone oli öelnud:
"We are the survivors of Oceanic flight 815."
Ja nõrgalt oli kuulda, kuidas keegi vastas: "WE are the survivors of Oceanic flight 815." |
Tõesti?! Ma midagi kuulsin, aga arvasin, et vastuseks midagi stiilis: "Are you really the survivors of Oceanic flight 815?"
Kõige naljakam koht muide oli see kuidas Jack Sawyerit kiusas. Lõpus andis oma diagnoosi, siis ei öelnud kohe, et nägemisprobleemid vaid haiguse nimetuse. Sawyeril oli selline tore nägu peas pärast seda
"Minu onul oli kasvaja ja ta suri." "Missugune kasvaja?" "Selline mis tapab!" |
|
Tagasi üles |
|
 |
VV Kaptenleitnant

Liitunud: 8 Dets 2005 Postitusi: 101 Asukoht: Tallinn
|
Postitatud: Kolm Veeb 08, 2006 7:53 pm Teema: |
|
|
Olorin kirjutas: |
casaya kirjutas: |
Ja nõrgalt oli kuulda, kuidas keegi vastas: "WE are the survivors of Oceanic flight 815." |
Tõesti?! Ma midagi kuulsin, aga arvasin, et vastuseks midagi stiilis: "Are you really the survivors of Oceanic flight 815?"
|
Casayal on siiski õigus siinkohal. |
|
Tagasi üles |
|
 |
MobY Laevastikuadmiral

Liitunud: 13 Juun 2005 Postitusi: 329
|
Postitatud: Kolm Veeb 08, 2006 9:06 pm Teema: |
|
|
mina kuulsin seda Olorini varianti
"Are you really the survivor of Oceanic flight 815?" |
|
Tagasi üles |
|
 |
VV Kaptenleitnant

Liitunud: 8 Dets 2005 Postitusi: 101 Asukoht: Tallinn
|
Postitatud: Kolm Veeb 08, 2006 9:41 pm Teema: |
|
|
Kui kuulsid, siis kuulsid. Ma ei hakka praegu spoilereid loopima siia, sest huvitavam on mitte teada ja ise oletada  |
|
Tagasi üles |
|
 |
|
|
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid Sa ei saa vastata siinsetele teemadele Sa ei saa muuta oma postitusi Sa ei saa kustutada oma postitusi Sa ei saa hääletada küsitlustes
|
|